Doplnění zdravotního deníku o analýzu dat
Zdravotní kartářský deník je určen pro každého, kdo umí pomocí Tarotu určit zdravotní stav jednotlivých orgánů, nebo se to právě učí. Poskytuje vám interaktivní vodítko prostřednictvím výběru orgánů, ke každému si pak vyložíte tři karty na jeho aktuální stav a uložíte k příslušnému jménu a datumu. Jestliže jste to tak dělali, pak již nyní můžete pohodlně využít novou funkci, která je skrytá pod nenápadným tlačítkem "Analýza". Co vám toto tlačítko nově umožňuje?
|
Do této chvíle jste mohli procházet jednotlivé záznamy, zobrazené v dlaždicích s kartami, seřazené zhruba dle polohy v lidském těle. Zejména při prohlížení v mobilech se pak při větším zkoumaných orgánů seznam dlaždic značně znepřehlednil. Chybělo také snadné porovnání s předchozími záznamy pro stejného člověka, to byla asi největší slabina deníku. To jsem nyní trochu změnil, doufám, že k lepšímu Deník využívám poměrně hodně, už jenom proto, že při léčení druhých mi zastupuje elektronickou zdravotní kartu "pacienta". Potřeboval jsem lepší přehled, pokud možno na jedné obrazovce a hlavně také historii měření stavu konkrétního orgánu. Zmíněné měření je pak založeno na prostém faktu, že každé kartě jsem přiřadil konkrétní číselnou hodnotu. Prozatím napevno, časem bych možná udělal možnost si jednotlivé hodnoty nastavit individuálně pro každého uživatele. Není to ale až tak nutné, protože pokud aktuální hodnoty znáte, vaše podvědomí bude pracovat s nimi stejně dobře, jako kdybyste si nastavili své vlastní. Upozorňuji, že je vhodné pracovat i s otočenými kartami, získáte tak daleko lepší možnosti diagnostikování zdravotního stavu. Hodnoty jednotlivých karet naleznete v této nápovědě, kterou si také zobrazíte kliknutím na odkaz "Návod k použití" (v deníku vpravo nahoře).
Tlačítko "Analýza" vám přepne zobrazení z dlaždic na obrys lidského těla, kde pak každému záznamu pro orgán odpovídá barevný semaforek, jehož barva je závislá na stavu konkrétního orgánu. Přehledně tak okamžitě vidíte výsledky vašeho výkladu. Podstatné ale je, že najetím myši nad semafor, (nebo kliknutím prstem v mobilu či tabletu) si zobrazíte příslušnou dlaždici kartami a pozor - v dolní části dlaždice pak vidíte zobrazení jednoduchého grafu. Minimální počet záznamů pro graf jsou dva. V jednom grafu se jich zobrazí maximálně pět, pokud existuje více záznamů, potom se pod grafem objeví ovládací tlačítka pro posun.
Vyhodnocení jednoho orgánu - vlastní zobrazení dat: pozor, je odlišné na mobilu a na počítači!! Na počítači se konkrétní dlaždice zobrazí PO NAJETÍ myši nad semafor, na mobilu a tabletu PO KLIKNUTÍ prstem na semafor. Na počítači pak pro uzavření okna stačí vyjet myší z dlaždice, na mobilu a tabletu kliknout prstem mimo dlaždici. Jste li na počítači s myší, zkuste si nejprve udělat výklad pro větší počet orgánů, ideálně aby byly blízko sebe. Potom stiskněte tlačítko "Analýza" a na zobrazeném těle jeďte myší přes semaforky ZESPODU. To samé nyní uděleje ZEZHORA. Už je vám jasné, jak zůstat na dlaždici s kartami a grafem? Ano, je to jednoduché, musíte najíždět zespodu, nebo z boku a pak sjet myší dolů do dlaždice. Zde můžete kliknutím na kartu zobrazit její výklad, změnit, smazat celou dlaždici, zobrazit graf atd. Ze začátku se vám nejspíš bude dlaždice zavírat proto, že z ní vyjedete myší, ale to jsem se naučil zvládnout docela rychle Vyhodnocení grafu: zobrazí se automaticky při dvou a více záznamech. Je li jejich počet vyšší, než pět, potom se pod grafem objeví tlačítka pro posun do historie a zpět. Graf není proklikávací a je zcela jednoduchý. Podstatná je v něm křivka vývoje zdravotního stavu orgánu a pozor - nenašel jsem zatím možnost uspokojivě zdůraznit nulu na časové ose. Sledujte tak vždy hodnoty osy vlevo, tím zjistíte, jestli se křivka pohybuje pod, nebo nad nulovou hodnotou. Tlačítko pro zobrazení analýzy slouží zároveň také jako přepínač pro návrat do zobrazení dlaždic. Text se na něm mění v závislosti na zobrazeném režimu. V režimu analýzy můžete přidávat a měnit karty stejně, jako v režimu dlaždic. Stejně tak vybrat záznam jiného člověka. Jak vidíte, nejedná se vlastně o nic složitého, největší problém zpočátku budete mít s tím, abyste vyjetím myši z dlaždice neuzavřeli záznam, ale na to si opravdu rychle zvyknete. Aplikaci jsem rámcově otestoval, její napsání mi dalo trochu zabrat, ale fatální chyby jsem zatím nezjistil. Pokud na nějakou narazíte, potom mi prosím napište, mail, nebo soukromou zprávu a já chybu odstraním. |
Autor: Zbyněk Slába | Počet komentářů: 0 | Sdílet na: | | |