Astrologie

Jupiter

Stručný popis vibračního pole Jupitera v horoskopu

Jupiter vládne znamení Střelce a znamení Ryb . Jupiter je řeckým bohem Diem (první pád Zeus), hromovládným vládcem bohů. Jupiter ze zdravotního hlediska ovládá také játra a ty jsou bezpečně největším a nejtěžším lidským orgánem. Jejich přidržování při operacích je noční můrou všech začínajících lékařů. Jupiter je ochranářský, zákonodárce, působí blahodárně a má vliv na růst a pokrok. Vyznačuje se také nadějí, vírou, šťastným osudem a dobročinností. Je li v horoskopu silně prosazen, člověk je velkorysý, optimistický, působí velkodušně, miluje svobodu a dává ji i druhým. Vibrační pole Jupitera je dále tvořeno znamením Střelce a oblastí devátého domu.

Takový člověk je také schopen druhé povzbudit a poskytnout dobrou radu. Je li však Jupiter aspektován negativně, sklouzává k tendencím plést se do čehokoli, je nestřídmý, dominantní s arogantní. Tato planeta symbolizuje hledání smyslu, prožitek "něčeho vyššího" a duchovní růst. Jeden oběh Jupitera trvá dvanáct let. V jednom znamení tak zůstává zhruba jeden rok, záleží však také na případné retrograditě.


Spojnice Mars-Jupiter ovlivňuje jeden z nejdůležitějších mechanismů rozmnožování buněk a tím je syntéza proteinů. Mars ovlivňuje anabolické procesy (přibývání) a Jupiter katabolické (snižování hmotnosti, odbourávání - také Tattva Prithivi).


Tato planeta vypovídá o oblasti života, ve které nalezne člověk podporu, nebo bude podporovat druhé. Také ve které oblasti by měla bytost rozvíjet duchovní život a náboženství. Ukazuje, kde člověk může nejlépe expandovat, rozvíjet se a budovat. Naznačuje, ve které oblasti by člověk měl budovat a rozvíjet partnerské vztahy. V devátém domě Jupiter rozvíjí vztahy, myšlenky, sexuální identitu a ovlivňuje nakladatelskou činnost. (Pomocí nakladatelské činnosti mohu propagovat cizí myšlenky). Hermetika, magie a náboženství. Naznačuje také oblast, v které bude člověk při neharmonické aspektaci přehánět a zveličovat. Toto může být velmi nepříjemné, lidé chtějí všechno hned a bez postupného rozvoje.


Jupiter jakožto signifikátor osudu vždy ukazuje na velké štěstí. Musí však být dobře aspektován a mít silné postavení (angularita). Špatně postavený Jupiter pak obtížně respektuje autority, právo, člověk prohrává soudní spory atd. Dobře postavený dává bohatství, blahobyt, vyšší sociální postavení, protekci, dobrou pověst a důstojnost.


Jako signifikátor událostí zajišťuje protekci, ochranu,dobrodiní, zákonná spojení (smlouvy) a kulturní,náboženské a filozofické akce. Při neharmonické pozici nezákonná spojení, sektářství, anarchie a hazardní hry (např. Mozart). Jako signifikátor osob zajišťuje vznešené a bohaté osoby, v sedmém domě je to výborná konstelace pro manželství. Jako signifikátor smrti ?zajišťuje? šťastnou, bezbolestnou smrt (srdce, nebo v souvislosti s postavením ve zvířetníku). Také příliš blahobytný život (cholesterol, alkohol atd.)


Typickou barvou Jupitera je fialová, modrá, zelená (moře), typickými zvířaty kůň, slon, velryba, draví ptáci, typickým povoláním ve vyšším aspektu kněží, bankéři, soudci, právníci, notáři, velkoobchodníci. Jeho aspektace pak upřesňuje výběr povolání. Jupiter s Merkurem jsou zákonodárná povolání, u advokátů pak zejména autorské a literární právo. S Marsem vojenští velitelé, výborní stratégové, policisté. S Uranem či Plutem významní kriminalisté.Autor: Zbyněk Slába | Počet komentářů: 0 | Sdílet na: | | |


Napsat komentář

(Registrace nového uživatele)

  *Napište číslicemi jednadvasedm:


  *Jméno:


  Heslo: (Pouze pro registrované)


  *Titulek:


  *Text zprávy:

Diskuse - hlavní str.

Diskuse o energiích  Diskuse o astrologii  Diskuse o Tarotu  Diskuse o léčení, mystice
Související články:

Astrologické hodnoty planet (12.3.2017 18:16)
Severní a jižní měsíční uzel (27.7.2007 13:27)
Pluto - rozšíření a doplnění popisu (21.2.2007 17:32)
Planetární dispozice (11.12.2005 19:40)
Pluto (11.12.2005 09:22)
Neptun (11.12.2005 08:31)
Uran (10.12.2005 16:51)
Saturn (10.12.2005 11:17)
Mars (10.12.2005 09:14)
Venuše (10.12.2005 09:07)
Merkur (10.12.2005 09:00)
Měsíc (10.12.2005 08:37)
Slunce (10.12.2005 08:29)