Astrologie

Negativní úplněk v praxi - a na vlastní kůži

Jak se projevuje silný úplněk - zajímavý příklad i s rozborem

Úplněk je opozice Slunce a Měsíce z pohledu Země a z astrologického hlediska u něj ze zkušenosti víme dvě základní věci. Jednak musíme samozřejmě posuzovat nejenom obě Nebeská Světla, ale i všechny další aspekty, protože jsou úplňkem posíleny. A co je důležité - vliv úplňku nastavuje energie až do novu a ten zase až do dalšího úplňku. Takže ještě cca dva týdny po úplňku i novu musíme vždy počítat s energiemi celého horoskopu! 20.6. byly aspekty opravdu hodně silné a právě já jsem si tentokrát jejich vliv "užil" naprosto vyčerpávajícím způsobem. Pojďme se na to podívat.

20.6. se mi v 5:37 ráno narodily dvě krásná morčátka. Porod proběhl ukázkově, maminka vybalila mláďata z plodových obalů, překousala pupeční šňůry a "předpisově" zbaštila placenty, což je vždycky dobré znamení. Jakmile je něco špatně, samice placentu nechá ležet a potom je potřeba zbystřit. Jel jsem do práce s radostí a teprve tam jsem se podíval mladým na horoskop. Rázem bylo po nadšení, ostatně celou situaci vidíte na obrázku, výstup je z mého astrologického programu Regiomontanus. Především samotný úplněk má T- kvadrát na Chiron, sice separační, ale i tak nepříjemný. U Měsíce je přesnost aspektu 0°26', tedy značně ostrý úhel. Tato energie je typicky zraňující (Chiron) a platí pro obě Nebeská Světla - s vlivem na celý horoskop, (protože jsou v úplňku). Potom se podívejte na ten "Veliký kříž", tedy sérii kvadratur a opozic planet Merkuru, Saturnu, Jupiteru, Neptunu a obou Uzlů. Merkur má se Saturnem přesnou, aplikační opozici. A aby toho nebylo málo, tak Merkur je v Blížencích, tedy poškozuje toto znamení zmíněným aspektem o to více, že je vládcem Blíženců a kromě toho v nich stojí ještě Slunce v úplňku. Ve kterém domu vidíte Saturn a Měsíc? Začíná vám svítat?


Co nastalo doma u mladých? Morče se začíná kojit zhruba dvanáct hodin po porodu. Do té doby má ještě zašlemovaná střívka, takže ani příliš nejeví zájem o pevnou stravu a maminku zkouší poprvé chytat za cecíky později. Toho jsem si večer všiml a samička drobky zahřívala, v typicky nahrbené poloze. Což mě uklidnilo a šel jsem si lehnout. Ovšem ráno jsem hodinu stavěl výběh a během této doby jsem nezaregistroval žádné kojení, jenom pokusy. Po návratu z práce jsem už tušil, že bude průšvih - a byl, váha ukázala u každého morčátka o patnáct gramů méně, než po porodu. Podíval jsem se ještě do Tarotu, odpověď byla jasná, přirozené kojení nenastane. Neváhal jsem a utíkal do Tesca pro mléko, smetanu, tvaroh a vejce. Složení kaše jsem konzultoval se zkušenou chovatelkou a potom už nastala práce jak na kostele:-) Samotné namíchání kaše je na půl hodiny, ale nejhorší bylo krmení - každé dvě hodiny musíte vnutit do protestujících tvorečků alespoň jednu stříkačku kašičky a první týden mláďata nechtěla téměř vůbec pít. V noci sotva stačíte usnout a znovu vás budí telefon, mládež odmítá jíst a je nutné jí krmit za použití hrubého násilí. Teprve po týdnu se situace trochu stabilizovala, morčátka se "rozkojila" a stříkačku již tahala aktivně. Začala konečně přibírat a mě se ulevilo. Největší záhadou bylo, že samička měla mléka dost, ale mláďata zřejmě neměla dostatek síly tekutinu vytáhnout. Zkoušel jsem mamince mazat cecíky sladkým teplým mlékem, malý uzlíček se vždycky radostně přisál, chvíli tahal a pak odpadl. Brát si mladé do práce by bylo víc stresu, než užitku a tak jsem zůstal tři týdny doma a změnil jsem se v morčecí kojnou na plný úvazek. K velikému pobavení mého nadřízeného, který mi ochotně umožnil pracovat z domova a za což mu patří můj dík! Nyní jsou mláďata již plně soběstačná a mají krásné váhy - v podstatě jakoby se přirozeně kojila. Jsou vitální a plná radosti ze života. Úspěch:-)


Ale vyhráno myslím ještě nemáme. Ono by zřejmě všechno vypadalo jinak, kdyby děcka neměla v šestém domu Saturn a Měsíc. Bod štěstí se už blíží k hrotu domu sedmého, ale i tak se může později projevit tak, že zdravotní problém připraví o radost morče i mě. (Protože bod je na konci domu). Ovšem Saturn a Měsíc, to už není legrace a dle mého názoru je právě toto příčina zdravotní indispozice mláďat. Nebo, co je ještě horší - Saturn se obvykle projevuje až ve druhé polovině života, tedy v cca čtvrtém roku věku (jedná se o morče, žijící šest až osm let, někdy deset). Smysl by mi to dávalo - Měsíce je primárně symbol mateřství, tekutin, kojení! Saturn ve Střelci, tedy kyčle a celkově zadní nožky - a obě mláďata mají zadní nožky více do stran, tedy je možné, že i tady se již vliv Saturnu projevuje. A hlavně - Saturn je ve stejném znamení, jako Měsíc, takže to byl on, kdo omezil, oslabil Měsíc (kojení), přes energii společného znamení. Nicméně mladá morčátka křepčí a pobíhají, jakoby se nechumelilo:-)


Ovšem pojďme se ještě podívat na astrologické hodnoty planet, (což jsem v pátek doprogramoval a můžete si tak mojí práci stáhnout do svého počítače). Vypadají takto:

Lilith: 28
Sev. Uzel: 20
Merkur: 19
Již. Uzel: 18
Chiron: 17
Jupiter: 16
Uran: 15
Pluto: 10
Neptun: 10
Měsíc: 9
Slunce: 7
Mars: 6
Venuše: 1
Saturn: -2
Bod štěstí: -4

Všimněte si, že největší hodnotu má Černá Luna, kdežto osobní planety (s výjimkou Merkuru) jsou pod transpersonálními. Tedy až na Saturn, který je dokonce v záporném čísle a stejně tak i Bod štěstí, obvykle signující osud zrozence. Prozatím jsem zaregistroval jedinou anomálii - mláďata hodně pijí vodu, což není u morčat vůbec obvyklé, většinou jim stačí voda, obsažená v zelenině. Jinak jsou vitální, plná života a krásně přibírají. Nejzajímavější je ovšem ještě jedna věc - již v průběhu březosti jsem dostal od jednoho šikovného pána v regresi informaci, že "mám doma příliš mnoho morčat" (do té doby tři, nyní čtyři, sameček už bydlí u jiného samečka v Praze). Ale zkuste si zmíněný datum 20.6.2016 5:37 Kralupy porovnat s mým horoskopem (18.12.1966 v 7:03 Ústí nad Labem). Naprosto přesná konjunkce morčecích měsíců na mé Slunce:-) Tedy nějaká hezká, karmická vazba z minulosti a myslím si, že hlavně i díky tomu jsme celou situaci společně zvládli. Když nepočítám mé zoufalé prosby "tam nahoru" první týden, kdy jsem nosil na ruce ty dva malé uzlíčky, které se se mnou praly při krmení. Nicméně - mám tak doma první samičku, která naprosto důvěřuje ruce a nechá se bez protestů chovat a z ruky krmit:-)


Jak to celé vypadá v praxi? Můžete se podívat na tomto odkazu a také na tomto :-) (Fotky lze rozkliknout a potom klikat na jejich okraje.) U druhého alba si na osmé fotografii shora všimněte netypicky roztažených zadních nožek, dle mého názoru se tak projevuje vliv Saturnu ve Střelci, tedy zadní nožky, kyčle.


Co bude dál, se uvidí. Je důležité vědět, jaké aspekty mláďata mají a počítat s nimi v budoucnu - třeba i při plánování dalšího vrhu. Je nutné dobře zvážit, jestli jej samička ustojí, či nikoli. Případně si připravit vhodná homeopatika. Ale na celém příkladu především vidíte, jak astrologie funguje až ze znepokojivou přesností. Energie planet a domů se zde projevila doslova učebnicově a po týdnu usínáte ve stoje, protože téměř nespíte, abyste zachránili dvě morčecí kuličky, které "cosi" poslalo na svět v tu "nejhorší" možnou hodinu a v "nejhorší" možný den. O dvě hodiny později, či dříve a všechno by vypadalo úplně jinak. A právě tady je důležitost znalosti času narození docela dobře vidět. Pamatujte na to při svých výkladech a mějte na paměti, že bez přesného času prakticky nelze vytvořit smysluplný horoskop.Autor: Zbyněk Slába | Počet komentářů: 4 | Sdílet na: | | |


Napsat komentář

(Registrace nového uživatele)

  *Napište číslicemi jednadvasedm:


  *Jméno:


  Heslo: (Pouze pro registrované)


  *Titulek:


  *Text zprávy:
26.7.2016 19:28
Titulek: morčátka

Od: Zina


Zbyndo hodně zajímavý článek . Vítej na mateřské:))

26.7.2016 21:19
Titulek: Re: morčátka

Od: Zbynďák


Už jsem zpět:) Když jsme u toho, podívej se ještě na mé tranzity ten den ráno - 20.6. na tranzitní Měsíc na hrotu mého pátého domu:)

28.7.2016 11:57
Titulek: Tranzity

Od: Keyra


Zbyňku, díky za krásnou astrokazuistiku s dobrým (prozatímním) koncem. Jsem ráda, že to malí zvládli.
Dívala jsem se na Vaše tranzity v okamžik narození morčátek a Lunu vidím v domě 1., ne na hrotu pátého.
Ale co mě zaujalo - v sek. direkcích máte dvojnásobnou konj. Venuše Luna.

28.7.2016 17:36
Titulek: Re:Tranzity

Od: Zbynďák


Děkuji moc Keyro za upozornění a ano - asi jsem měl zobrazený jiný horoskop, takže tranzitní Lunu nemám na hrotu pátého domu, ostatně - to bych se už nad sebou musel začít zamýšlet:)) Tedy sypu si na hlavu obsah miniaturního popelníčku za zmatečnou informaci:)


Diskuse - hlavní str.

Diskuse o energiích  Diskuse o astrologii  Diskuse o Tarotu  Diskuse o léčení, mystice
Související články:

Konjunkce Jupiteru a Saturnu dne 21.12.2020 (6.12.2020 05:30)
Býčí úplněk v roce 2017 (8.5.2017 14:51)
Aspekty Neptunu (16.12.2005 14:25)
Aspekty Uranu (16.12.2005 14:05)
Aspekty Saturnu (16.12.2005 13:56)
Aspekty Jupiteru (15.12.2005 14:16)
Aspekty Marsu (15.12.2005 13:53)
Aspekty Venuše (15.12.2005 11:31)
Aspekty Merkuru (14.12.2005 10:06)
Aspekty Měsíce (13.12.2005 16:34)
Aspekty Slunce (13.12.2005 10:52)
Orby a jejich tolerance (12.12.2005 09:51)
Aplikace a separace (11.12.2005 21:18)
Konjunkce (11.12.2005 20:24)
Aspekty planet (11.12.2005 20:16)