Astrologie

Když se potřebujete rozhodnout...

Stručný návod k použití tzv. dotazové astrologie

Pokud v životě stojíte před nějakým důležitým rozhodnutím, případně když vás někdo z vašich známých požádá o radu, můžete udělat několik věcí.
a) Spolehnout se na vlastní zdravý rozum (pozor, nefunguje pro voliče Rathů a Paroubků) :-) , zajít ke kartářce, využít svojí či cizí intuici, automatické písmo, vlastní výklad karet, analyzovat kávovou sedlinu a já nevím, co ještě.
b) Správný čtenář Oranžových stránek je však svým založením v hloubi duše vědec, neboť používá IT techniku, studuje astrologii a pro správné rozhodnutí jí s úspěchem využije i v tomto případě.:-) Nyní vážněji: níže popsaná metoda je poměrně účinná a to poměrně spolehlivě, bez ohledu na mínění učených pánů profesorů ze spolku Sysifos, kteří mě už kdysi prokázali tu čest, že navrhli mé stránky na oblíbenou cenu Bludný balvan:-)Jak tedy dotazová astrologie funguje? Na principu tzv. koincidence, který říká, že důležité informace k vám vždycky přijdou ve správný čas, čímž vám umožní využít určitých aspektů ke správnému rozhodnutí. Je však dobré zdůraznit, že využitelnost zmíněné metody není zcela stoprocentní, někdy se prostě stane, že astrologický obraz pro dotazovanou záležitost není dostatečně popisný a jasně vypovídající a potom platí bod a), viz úvodní odstavec tohoto článku.


Pokud se rozhodnete použít tuto metodu, pak je nezbytně nutné, abyste si zapamatovali pokud možno přesný čas, kdy se k vám dostane informace, na jejímž podkladu se budete pro něco rozhodovat. (Jestliže se už pro něco rozhodujete dva roky, potom si napište přesný čas okamžiku, kdy jste otevřeli tento článek). Nejprve stručně vysvětlím princip a rozhodně nezoufejte, jestliže vám nebude jasný hned napoprvé, budou následovat i příklady. Planety v dotazovém horoskopu obecně fungují jako signifikátory dotazu. Tazatele (někoho, nebo vás) zastupuje vládnoucí planeta aktuálního Ascendentu. Měsíc využíváme jako spolusignifikátor pro případné posílení ostatních aspektů (v harmonické i neharmonické poloze) a posuzujeme, zdali jsou aspekty planet, zastupujících jednotlivé domy - předměty našeho dotazu v harmonii, či neharmonii. Zní to velmi složitě, ale je to vlastně jednoduché. Jediným požadavkem, který by měl být pro náš výklad splněn, je tzv. "radikální astrologická situace", tedy horoskop předmět našeho dotazu jasně popisuje. Takže pojďme raději k příkladům:


Obrátil se na mě kamarád s prosbou o radu, zda si otevřít další autoservis a protože by to sám nezvládl, potřeboval společníka, ale nebyl si jistý, jestli mu může důvěřovat a potom ho také zajímalo, jaká bude obecná finanční situace celé akce, pokud by k ní přistoupil. Zapamatoval jsem si hodinu a minutu telefonátu, zadal jsem tento čas do Astrologu 5.0 a doplnil údaje o aktuální zeměpisné souřadnice Prahy, tedy místa, jehož se dotaz týkal. Výsledná situace byla přímo ukázkově kladná. Ascendent se nacházel ve Lvu (regentem je Slunce) a tato "planeta" byla v sedmém domě (přátelé, společníci, kontakty). Slunce mělo harmonický aspekt s Marsem ve třetím domě (doprava, dopravní prostředky) a ve druhém domě (finance) stál Měsíc, v harmonickém aspektu na Venuši v domě desátém (kariéra). V horoskopu se nenacházely další výrazně neharmonické aspekty a proto jsem kamarádovi založení servisu doporučil. Již třetí rok funguje a nestěžuje si. Firmu "Hever a klíč" v pražské Podbabě mohu jenom doporučit a já sám tam svůj nový vůz také servisuji.


Napsala mi mail slečna, která pracovala v bance a dostala nabídku jiné práce ve firmě, zabývající se dopravní logistikou. Nabízeli jí místo provozní dispečerky s tím, že bude řídit určitý úsek přepravy pro tři skandinávské země. V bance měla slušně placené místo, zkušenosti s logistikou minimální, ale přesto o nabídce přemýšlela. Astrologická situace v čase, kdy jsem mail otevřel, byla následující: Ascendent v Kozorohu (regent Saturn), tato planeta pak byla postavena v domě druhém (finance), v kvadratuře na Venuši (tvořivost) v domě pátém (tvořivost), bez dalšího harmonického aspektu. Ve třetím domě (doprava) ale stál Měsíc (spolusignifikátor - viz třetí odstavec článku) v trigonu na Jupiter (úspěch, nová cesta) v domě jedenáctém (protekce, přátelský kolektiv). Horoskop tak napovídal na možnou tíživou finanční situaci v současném zaměstnání (druhý dům, Saturn), ale dobře prosazený třetí dům (doprava) na úspěch v zaměstnání u dopravní firmy, trigon Měsíce v tomto domě a Jupiteru v jedenáctém pak na přítele, či protekci, ochranu, která zajistí úspěch v logistické firmě. Slečna změnila místo a její původní v bance bylo po čase zrušeno. V novém zaměstnání našla opravdu pohodové spolupracovníky a práce jí bavila, navíc majitel společnosti všem pomáhal. V bance měla pocit, že dělá nudnou práci bez cíle (na což ukazovala Venuše v pátém domě kvadratura na Saturn ve druhém domě). Finančně si na novém místě sice nepomohla (ve druhém domě nebyla žádná další planeta, ani se na tento dům nevázala), ale přesto byla a je daleko spokojenější.


Třetí případ byla moje známá, která se nemohla rozhodnout mezi vztahem a delším pobytem v cizině. Opět jsem si napsal čas telefonátu, zadal do Astrologu a otevřel horoskop. Ten byl v tomto případě jak z učebnice. Ascendent ve Střelci (regent Jupiter) a tato planeta ležela v devátém domě. Už pouze tato konstelace by byla v harmonické poloze poměrně jasná - regent Ascendentu, tedy signifikátor tazatele svojí polohou dává perspektivu pro daleké cesty a pobyt v cizině (devátý dům), ale tak jednoduché to zase nebylo. Kvadratura této planety s Plutem (podvědomí, manipulace, velké změny) v domě sedmém (vztahy) dávala tušit na volbu mezi vztahem (sedmý dům) a cestou (devátý dům). Protože se jednalo o kvadraturu, byla to volba ve smyslu "buď a nebo", nic mezi tím. Co by bylo pro dotyčnou výhodnější a hlavně perspektivnější zase ale nebylo tak těžké určit, protože Pluto bylo v sedmém domě a pouze v neharmonickém aspektu. Pluto v této poloze (neharmonická) v domě sedmém (vztahy) manipuluje (to neharmonické Pluto vždy) z pozice partnera (sedmý dům je domem partnerských vztahů). Tyto manipulace mi tazatelka potvrdila se slzami v očích (partner jí vydíral, že když nebude mít do roka dítě, tak že odejde, prosazoval si svojí vůli prostřednictvím citového vydírání atd.) Přesto ho ale měla ráda a nemohla unést pocit, že příčinou rozchodu bude ona. (Pluto je planeta velmi silná - hlavně na úrovni podvědomí). Na druhou stranu měl zmíněný Jupiter sextil s Merkurem (komunikace) v jedenáctém domě (kolektiv), což naznačovalo, že dotyčná nalezne v cestě do zahraničí štěstí a osobní rozvoj (Jupiter v devátém domě) a navíc se bude dobře domlouvat (Merkur) v místních komunitách (jedenáctý dům), což se také následně potvrdilo. V horoskopu byl navíc ještě další zajímavý aspekt - trigon Jupiteru s Venuší (láska, tvořivost) v domě čtvrtém (rodina, kořeny). Tento aspekt naznačoval, že žena by mohla poznat v cizině vážnější vztah, který jí přivede k rodinnému životu a dovolí jí usadit se (kořeny a rodina - čtvrtý dům, Venuše - láska). Zní to jako román z červené knihovny, ale moje známá v zahraničí skutečně potkala Čecha, který jí zaujal a dnes s ním žije ve společné domácnosti v Čechách, odkud skutečně oba pocházejí (zmíněné kořeny). Jestliže by však nebyl nijak obsazen sedmý dům (vztah) a devátý dům (cesta do zahraničí), nemohl bych s jistotou použít tuto metodu a nejspíš bych si šel uvařit turka, abych mohl prostudovat vzniklou kávovou sedlinu a podobnými šarlatánskými metodami bych musel přesvědčit kamarádku, že se má vlastně řídit pouze vlastními city a intuicí:-)


A nyní zkusme vykreslit pohled z opačné strany, pokud by horoskop, týkající se posledního jmenovaného případu nebyl dostatečně, nebo nijak vypovídající: Asc. například v Raku, Měsíc (regent) by byl třeba v domě dvanáctém (nemá nic společného ani s cestou, ani se vztahem), bez jakýchkoli vazeb na planety, které odpovídají znamením, v kterých momentálně leží hroty sedmého (vztahy) a devátého (cesta) domu, navíc ani v jednom z obou domů by nebyla žádná planeta. Tím by byla astrologická situace zcela nepopisná k dotazu a nemohli bychom jejím prostřednictvím na danou otázku odpovědět. Stává se to například v případech, kdy se má tazatel rozhodnout sám, bez cizího přičinění. Nemá smysl zoufat, že jsme zase neporadili své nejlepší kamarádce (kamarádovi). Někdy je to, čeho nemůžeme dosáhnout, pravým požehnáním a v tomto případě by vám třeba mohlo hrozit, že vás za vaší radu bude tazatel činit zodpovědným, ačkoli je to nesmysl - každý má svobodnou vůli, ale různé stupně odvahy, v tom se lišíme a v tom je náš svět hezký.


Doufám, že vám tento článek přinesl nový pohled na záležitosti, spojené s řešením vážnějších problémů. Pokud takový pocit nemáte, nebo jestliže si nebudete vědět rady, neváhejte mi zavolat či napsat a já bych vám zkusil pomoci. A budete li pak souhlasit, zveřejnil bych zde váš příklad jakožto další studijní materiál pro ostatní čtenáře Oranžových stránek, samozřejmě s důrazem na zachování veškerého vašeho soukromí.Autor: Zbyněk Slába | Počet komentářů: 7 | Sdílet na: | | |


Napsat komentář

(Registrace nového uživatele)

  *Napište číslicemi jednadvasedm:


  *Jméno:


  Heslo: (Pouze pro registrované)


  *Titulek:


  *Text zprávy:
8.7.2009 10:00
Titulek:

Od: žaneta


Dobrý den,

i když byl článek - "Když se potřebujete rozhodnout " hodně dlouhý, uvědomila jsem si, že se nechováme k těm, kteří umřeli "férově". Sobecky si nechceme připustit, že již zde nejsou, protože máme strach z toho začít žít sami a na vlastních nohou. Proto se hodně lidí upíná k těm, kteří zde již nejsou, a je to bohužel i jejich ";doživotní" berlička.
Vím, že je těžké přijmout fakt, že život skončil, na druhou stranu máme možnost si uvědomit, že ti lidé byli mezi námi, život obohatili, předali co měli a jejich cesta skončila. Tak jak jednou budou vzpomínat ti druzí na nás a určitě bychom nechtěli, aby nás "tahali" za nohu zpátky na zem, tak bychom měli nechat jít i my ty před námi.29.7.2009 10:49
Titulek: prosím o radu

Od: Wágnerová Iveta


Milý pán Zbynek! Váš článok som si prečítala prvýkrát tesne pred dovolenkou 15.7.09, teraz po návrate z dovolenky (29.7.09) som sa odhodlala napísať Vám...Posledné roky ma trápia rôzne zdravotné ťažkosti (streptokokové angíny, arytmie, bolesti kĺbov...) a teraz sa lekári rozhodli, že na príčine sú pravdepodobne chronicky zapálené mandle - teda musia ísť preč. Môj problém spočíva v tom, že by som potrebovala pomôcť pri výbere termínu, nakoľko som sa už raz pri termíne operačného zákroku ženského rázu veľmi sekla a mala som potom opakovane problémy...Možno sa moje potiaže nezdajú byť vážne, ale mne sekundárne prejavy znemožňujú normálny život už dva roky. Do úvahy by prichádzal pravdepodobne termín po splne mesiaca od 5.10.2009, okrem mesiaca v býkovi (?). Zaujímalo by ma však aj postavenie planét vzhľadom na môj nativný horoskop a tu by som potrebovala poradiť.... Narodila som sa 20.8.1968 v Hurbanove - na Slovensku o 13,30 až 13,40 hod.(na minútu presne neviem). Viem že máte pravdepodo

14.9.2009 08:05
Titulek: Dotaz

Od: Templ


To myslíte opravdu vážně?....pozor, nefunguje pro voliče Rathů a Paroubků.... Mám pocit, že tímto výrokem snižujete kvalitu svého článku. Podle mě je každý fanatik nebezpečný....je úplně jedno, jakou vlaječkou mává.

26.11.2009 14:19
Titulek:

Od: jezinka


Díky za článek, moc se mi líbil a inspiroval mě k několika úvahám. Jen mě tam trochu zatahal ten atak na skupinu voličů. Bez něj by to bylo čistší.

16.12.2009 20:44
Titulek:

Od: Líba


Mně teda atak na voliče nepřipadá nijak fanatický... Vždyť je u toho smajlík, tak je to myšleno s nadsázkou, ne? A já se víc bojím lidí bez názoru. Nebo těch, kteří se názor bojí napsat.

27.9.2012 14:57
Titulek: zaměstnání

Od: dagi


Dobrý den dnes jsem byla na výběrovém řízení a chtěla bych vědět jak se mi ve společnosti povede?Jedná se o práci telefonistky v pojišťovně.14:56 27.9.2012

9.7.2014 20:40
Titulek: oranžové stránky

Od: rienka


Dobrý večer, nevím, zda je to dotaz na správném místě, ale za zkoušku nic nedám:))..
Dnes jsem byla objednána na gynekologický zákrok na pátek...ted jsem si uvědomila, kdy asi bude úplněk..a klikla na vaše stránky...a on je úplněk hned druhý den....
co vy na to??? mám být nervozní?? odvolání zákroku by nebylo příliš vhodné..za 25 dnů nastupuju lázenskou léčbu...
jsem narozená ve znamení býka...
na vaše stránky jsem koukla 20,32 hod.

Váš názor? Mám být v klidu?Diskuse - hlavní str.

Diskuse o energiích  Diskuse o astrologii  Diskuse o Tarotu  Diskuse o léčení, mystice
Související články:

Osobní horoskop profesionálně a lépe (19.3.2023 07:33)
Nové verze obou astrologických programů (9.12.2022 08:46)
Dekany Pluta (18.1.2022 05:46)
Působení Uranu v jednotlivých dekanech (19.1.2021 15:29)
Optimalizace Astromapy (18.12.2020 16:49)
Změna ceny za sestavení osobního horoskopu (22.10.2020 17:06)
Pandemie koronaviru - pokus o předpověď vývoje situace (19.4.2020 08:57)
Horoskopy dvojčat (9.2.2020 16:29)
Úplňkový kalendář pro rok 2019 (12.1.2019 13:15)
Astromapa - nová funkce Oranžových stránek! (19.8.2017 08:54)
Zdravotně nepříjemný úplněk 12.3.2017 v 15:58 (18.3.2017 16:18)
Slunce v dekanech astrologických znamení (10.6.2016 11:38)
Měsíční nov 10.1.2016 ve 2:30 (9.1.2016 10:11)
Prosba na čtenáře Oranžových stránek (17.11.2015 18:35)
Zajímavý měsíční nov prvního ledna 2014 (18.12.2013 21:27)
Proč astrologický seminář? (6.12.2011 21:46)
Ohlédnutí za astrologickým seminářem (3.7.2011 15:56)
Astrologický seminář (2.4.2010 21:28)
Počítačem, nebo ručně? (11.1.2010 21:54)
Vytvoření osobního horoskopu (II.) (14.6.2007 17:31)
Vytvoření osobního horoskopu (I.) (10.5.2007 10:47)
Léčení s využitím aktuálního Ascendentu (I.) (12.3.2007 14:21)
Léčení s využitím aktuálního Ascendentu (II.) (12.3.2007 14:20)
Léčení s využitím aktuálního Ascendentu (III.) (12.3.2007 14:17)
Astrologická znamení a lidské tělo (1.3.2007 19:52)
Kalendář úplňků a novů pro rok 2024 (23.2.2007 17:11)
Astrolog 5.0 - stažení a návod k použití (20.5.2006 08:42)
Kladné a patologické projevy živlů (5.12.2005 16:02)
Výpočet poměru kvalit a živlů (5.12.2005 15:21)
Tři astrologické kvality (5.12.2005 11:47)
Tvorba osobního horoskopu (3.12.2005 21:28)
Astrologické symboly (3.12.2005 09:16)
Historie astrologie (2.12.2005 18:32)
Astrologie - úvodní stránka (2.12.2005 17:26)