Astrologie

Dvanáctý dům

Stručný popis dvanáctého astrologického domu

Dvanáctý dům (padající) je nejvíce "duchovním" domem, tedy řídí především intuici člověka, jeho sny a tajná přání, vymyšlený svět fantazie, vztah k pohádkám a dávným legendám. Člověk s dobře prosazeným dvanáctým domem může často utíkat do svých vysněných světů, v nichž bude nacházet klid a harmonii.

Dvanáctý dům je také domem institucí, tedy například dítě se silným dvanáctým domem má podvědomý vztah ke školám, případně i nemocnicím a dalším organizacím, které ho mohou v jeho životě potkat. Dát takovému dítěti pocit jistoty a opory v případě problémů ve škole vám zajistí, že vaše ratolest neskončí z nějakého banálního důvodu ve výše zmíněné nemocnici. Člověka se silně prosazeným dvanáctým domem je někdy těžké pochopit a způsob jeho vyjadřování nemusí být vždy srozumitelný. Výborně může pomoci například hudba, zejména vážná, dětem je však třeba poskytovat hudební vyžití úměrné jejich věku.


V případě dvanáctého domu nejvíce záleží na stupni zpracování principů předchozích dvou domů - desátého a jedenáctého. Je li tento předpoklad naplněn a ve dvanáctém domě jsou navíc dobře postavené astrologické prvky, pak může člověk dosáhnout osvícení, poznává mystickou cestu a dostává se mu zasvěcení do vyšších principů. Velmi důležité je pochopení principu iniciace: vyšší vrstvy psychiky v sobě obsahují tzv. "božské vlastnosti", jejichž vliv není běžně cítit. Vlastní zasvěcení je uvědomění si energie těchto vrstev a praktické přenesení jejich vlivu do běžného života. Je li dvanáctý dům dobře obsazen a znamení na jeho hrotu nepoškozeno, člověk může získat kosmické schopnosti a začíná si je uvědomovat. Často také dochází k získání jasnovidnosti, jasnosluchu, či jasnocitu a tím k přísunu neomezeného množství informací.


Malá, ale velmi důležitá odbočka: alkoholismus rozeznáváme dvojího typu: ohnivý a vodní. Vodní alkoholismus je výsledkem touhy po univerzálním, rozšířením vědomí, po přístupu k informacím. Na podobném principu "pracují" i drogy. Je to však velmi škodlivé, protože sice dojde k přívalu informací, ale člověk není schopen je zpracovat a dochází k poruše psychiky, protože informace se nezpracují a neintegrují. Oproti tomu je ohnivý alkoholismus touhou po určitém "zchlazení", lidé potřebují zpomalit, zastavit. Zde sice nejsou důsledky tak škodlivé na psychiku, ale přesto se tento způsob úniku nedoporučuje, zejména z důvodu negativního dopadu na CNS a mozek. Ve starém Egyptě se nejprve adept duchovních nauk podrobil velmi tvrdé teoretické přípravě a teprve potom mu byla nárazově podána droga. Na následné reakce byl ale tento člověk připraven a tak mohlo dojít k výše zmiňovanému zasvěcení.


Dvanáctý dům je pomyslnou branou k zasvěcení, vykoupení a spáse. Nejdokonalejším stupněm vývoje je zpracování karmy. Kvalitní mystické techniky vždy začínají cestu k osvícení dokonalým zpracováním fyzického těla. Ve dvanáctém domě tyto techniky a také podmínky zpracování nalézáme. Vlastní princip je přitom poměrně jednoduchý: jeden pól vědomí ukotvíme v oblasti páté čakry, což je vysokofrekvenční mentální pole a druhé v oblasti nohou. Tím se začne fyzické tělo zvolna proměňovat a zvyšuje se jeho energetická kvalita. Tato se může zvýšit až na úroveň astrálního těla. Tím dojde k odblokování ochran a éterické tělo začne propouštět energie astrálního světa, mezi něž patří i energie živlové. Je li fyzické tělo výše popsaným způsobem zpracováno, člověku se otevře nekonečný zdroj energie a snižuje se potřeba jídla i spánku. Otevírá se přístup ke gravitačnímu i elektromagnetickému poli a s těmito silami lze experimentovat a pracovat.


Neharmonický dvanáctý dům je velmi složité zvládnout. Způsobuje odloučení od společnosti, únik z reality, pohyb na okraji společnosti a také nutkavou potřebu pomáhat za každou cenu (to způsobuje poškozené pole Neptuna). Zejména tyto aktivity je obtížné rozklíčovat, jedná se o známé "páchání dobra" a člověk přitom nemá k této pomoci žádné reálné podmínky. Na úrovni podvědomí se jedná o snahu učinit druhé závislými na této pomoci a tím k energetickému "vysávání", čímž dochází zejména ke vzniku značné karmické zátěže dotyčného jedince. Sekundární reakcí pak vzniká ještě neustálá, ale podvědomá touha po pomoci od druhých. Všechny tyto problémy se objevují zejména v případě, když nebyly dobře zpracovány principy desátého a jedenáctého domu.


Příklady: neharmonické Pluto v tomto domě způsobuje touhu po okamžitém poznání, ale zároveň toto poznání blokuje a tak vzniká hluboký vnitřní problém, který ve výsledku způsobuje napětí v psychické oblasti. Poškozený Mars signuje úhlavní, tajné nepřátele, poškozený Měsíc osamělost. (Měsíc vždy naznačuje hlavní karmický úkol). Dvanáctý dům je vlastně zakončovacím principem Superega, Nadjá. Tento dům je blokován jakoukoli aktivitou, je třeba se uvolnit, vše přijmout a nic neočekávat.Autor: Zbyněk Slába | Počet komentářů: 1 | Sdílet na: | | |


Napsat komentář

(Registrace nového uživatele)

  *Napište číslicemi jednadvasedm:


  *Jméno:


  Heslo: (Pouze pro registrované)


  *Titulek:


  *Text zprávy:
18.7.2010 15:58
Titulek: Zajímavý

Od: marja


Je to zajímavý rozbor 12. domu. Mám tam 4 planety a velmi dlouho, myslím tím roky, mi trvalo než jsem dokázala dešifrovat tohle poselství. zdravím a děkuji za vaší obětavost Marja


Diskuse - hlavní str.

Diskuse o energiích  Diskuse o astrologii  Diskuse o Tarotu  Diskuse o léčení, mystice
Související články:

Dekany astrologických domů (5.6.2016 17:28)
Šestý dům (8.12.2005 16:19)
Jedenáctý dům (8.12.2005 16:14)
Pátý dům (8.12.2005 15:58)
Desátý dům (8.12.2005 14:14)
Čtvrtý dům (8.12.2005 14:06)
Devátý dům (8.12.2005 13:52)
Třetí dům (8.12.2005 13:42)
Osmý dům (8.12.2005 13:20)
Druhý dům (8.12.2005 13:09)
Descendent (7.12.2005 16:39)
Ascendent (7.12.2005 16:11)
Důležité astrologické domy (7.12.2005 15:14)
Extrovert, nebo introvert? (7.12.2005 13:54)
Astrologické domy (7.12.2005 13:10)
Elektrická a magnetická znamení (7.12.2005 11:16)