Diskuze O.R.S. - Hlavní strana, návod, odkazy

(Registrace nového uživatele)

  *Jméno:


  Heslo: (Pouze pro registrované)

Vítejte v diskusi na Oranžových stránkách, kde se můžete veřejně vyjadřovat ke čtyřem základním tématům O.R.S. Jste li zde poprvé, přečtěte si prosím následující návod, obsahuje řadu věcí, které nemusí být na první pohled zřejmé, ale výrazně vám urychlí práci:

- Nejste li registrováni, nemůžete používat soukromé zprávy! Tato možnost vám zůstane skryta.

- Jestliže se budete registrovat, uložte si do profilu i váš aktuální mail. Bez jeho vyplnění nelze později resetovat heslo, pokud ho zapomenete!!!

- Pokud jste se právě registrovali, klikněte prosím ještě odkaz "Úprava osobního účtu". Tím se dostanete do změny účtu a přímo odtud můžete přejít do diskuse. Tento krok sice není nutný, ale je to nejrychlejší způsob, jak se po registraci dostat přímo k diskusi!

- Uložená hesla se šifrují a já vám do nich nevidím. To ovšem neznamená, že je nedokáže rozklíčovat zkušený hacker, který by na tyto stránky zaútočil. Proto zde prosím nepoužívejte stejná hesla, která máte například v internetovém bankovnictví. Tam není vůbec snadné údaje získat, ale toto nejsou certifikované bankovní stránky!!

- Neregistrovaný uživatel napíše zprávu tak, že vyplní svoji přezdívku, heslo ponechá prázdné, vyplní zprávu a odešle tlačítkem.

- Registrovaný a přihlášený uživatel se nemusí zdržovat vyplňováním jména a hesla, napíše zprávu a odešle.

- Jestliže chcete vložit odkaz, nepište html tagy, systém je do databáze nevloží! Napište samotný řetězec znaků, třeba www.seznam.cz a odkaz se vytvoří automaticky!

- Nejste li přihlášeni, v diskusi vždy vidíte vstupní řádky pro zadání jména a hesla. Jejich vyplněním a odesláním dojde k vašemu přihlášení.

- Jste li přihlášeni, na vaší IP adrese zůstanete přihlášeni dvanáct hodin od poslední činnosti, po této době dojde k vašemu odhlášení (z bezpečnostních důvodů). Uživatelé tabletů a mobilních telefonů mohou ale IP adresy změnit, například přechodem z WiFi na datový tarif, změnou BTS stanice při jízdě autem atd. Změna IP adresy vede k Vašemu odhlášení a musíte znovu zadat jméno a heslo! To není chyba diskuse, ale funkčnost. Pokusím se to časem ošetřit přes cookies, ale zatím mi to nefunguje uspokojivě.

- Nejste li registrováni, uvidíte všechna jména přispěvatelů šedá a nemůžete na ně kliknout k přechodu do soukromých zpráv!

- Registrovaný uživatel naopak uvidí jména ostatních registrovaných jako odkaz v tmavohnědé barvě. Klikne li na vybrané jméno, automaticky přejde do soukromých zpráv a může hned napsat soukromou zprávu, kterou uvidí pouze on a příjemce.

- V soukromých zprávách můžete vidět buď všechny vaše zprávy, pak nemáte možnost psát a musíte nejdřív zvolit příjemce. To provedete buď tak, že kliknete ve zprávách na jeho jméno, nebo jej napište do vstupní řádky. Případně napište jedno, či několik počátečních písmen, dejte Odeslat a vyberte si jméno z nabídky, která se vám objeví. Chcete li změnit příjemce soukromé zprávy, klikněte na odkaz "Změnit příjemce zprávy". Tím se objeví řádka pro zadání jména, ale opět - pokud ho vidíte ve zprávách, stačí na něj pouze kliknout!

- Registrovaný uživatel uvidí neregistrovaná jména šedá, nelze na ně kliknout a napsat soukromou zprávu! Své vlastní jméno vidí černě a nelze na něj kliknout, nebudete si přeci psát zprávy sami sobě:-)

- V této chvíli není možné, abyste si jako uživatelé opravili, či smazali již napsanou zprávu. Jestliže se vám podaří napsat něco, co byste rádi vymazali, pošlete mi mail a já zprávu smažu. Pro registrované uživatele tuto možnost připravím později.

- Chcete li napsat zprávu jako resgistrovaní uživatelé z cizího počítače, nezapomeňte se potom odhlásit (kliknutím na link "Odhlásit se z tohoto počítače"). Tím zamezíte možnosti, že majitel počítače napíše příspěvek do diskuse pod Vaším jménem!!! Odhlášení vymaže i vaši IP adresu na serveru, takže nikdo cizí se pod vámi z dotyčného počítače nepřihlásí bez znalosti vašeho hesla. Stejně tak se po ukončení diskuse odhlašte, pokud jste na WiFi, kterou používá více uživatelů (typicky třeba doma). Jestliže tato WiFi vrací každému počítači, či mobilu stejnou IP adresu, mohl by pod vaším jménem napsat zprávu někdo, kdo se do diskuse podívá ze stejné IP adresy!! (Zde záleží na konfiguraci vaší domáci WiFi). Tato možnost sice není příliš pravděpodobná, ale pro jistotu jí zmiňuji!

- Chcete li přejít do jiné diskuse, použijte příslušný odkaz v horní části každé stránky. K přechodu na soukromé zprávy můžete také kliknout přímo na jméno registrovaného uživatele, pokud jste přihlášeni.

- Starší příspěvky si zobrazíte kliknutím na příslušné číslo stránky pod diskusí.

- Jste li přihlášeni a někdo vám napíše soukromou zprávu, informace o nové zprávě se zobrazí v každé diskusi i v soukromých zprávách, když provedete nějakou akci (refresh, překlik na jinou diskusi, zapsání zprávy atd.) Kliknutím na toto oznámení se přepnete do soukromých zpráv, kde novou zprávu uvidíte.

- Jako provozovatel těchto stránek jsem povinnen udržovat určitou úroveň diskuse v souladu se zákony tohoto státu. Nevhodné, sprosté, či rasistické příspěvky budu automaticky mazat. Jestliže se někdo pokusí opakovaně vkládat nevhodné příspěvky, bude zde jeho IP adresa zablokována a uživatelský účet smazán! Věřím však, že uživatelé těchto stránek se zde nevhodně chovat nebudou:-)