Astrologie

Čtvrtá verze programu Regiomontanus

Návod k upgrade nové verze Regiomontanus 3.0.0.

Pozorný uživatel našel v mém programu zajímavou chybu - jeho Venuše nebyla v Beranu, ale v Býku a tak jsem se ponořil do zdrojových kódů, abych ke svému údivu nalezl problémy v efemeridách. Bylo jich několik desítek, rozprostřených napříč staletími a některé i v naší době. Spočívaly v tom, že při retrograditě a přechodu do dalšího znamení, se v prvním záznamu zachovalo znamení původní. A přesně do tohoto data se strefil pan Holeček, viz tyto komentáře. Prošel jsem efemeridy a všechny chyby jsou nyní opraveny!

Dále jsem ještě provedl drobnou úpravu roztažení vzdáleností mezi planetami - v případě konjunkcí. U některých horoskopů se chybně odsunula i osamocená planeta, což pochopitelně uráželo můj grafický jemnocit:-)

Došlo ke změnám v databázi, tedy je nutné provést tyto kroky:

- stáhněte si celou instalaci programu z těchto stránek, kliknutím na tento odkaz, nebo samotný update, jestliže jste již používali verzi alespoň 2.0.0 (Update také lze stáhnout pomocí programu - tlačítko vpravo dole.)

- Spusťte nejprve program ještě před jakoukoli akcí, ve spuštěném programu otevřete databázi jmen, stiskněte tlačítko Export dat a potvrďte informační okénko o stažení. Zavřete okno.

- ukončete program!!

- přepněte se do adresáře s programem (v nějakém prohlížeči, já používám konzervativně MS explorer).

- rozbalte stažený soubor " Regiomontanus_ZSL.zip ", nebo " regiomontanus_zsl_update.zip " tak, aby byly původní soubory přepsány. Pozor: použitá komprimace je 7zip, nikoli klasický zip! To je z důvodu velikosti souboru, standardní archiv zip je totiž oproti 7zip více, než dvojnásobně veliký a to není žádoucí. Rozbalujte programem 7zip, nebo winrarem a nezapomeňte existující soubory přepsat!!

- Spusťte znovu program, otevřete databázi jmen, zde tlačítko "Odemknout pro změnu", dále pak tlačítko "Import dat" a "Uzamknout pro změnu". Tím se vám načte databáze jmen zpět a můžete jí používat stejně, jako v původní verzi.

Zkontrolujte, že nová verze je skutečně 3.0.0


Pokud byste narazili na jakékoli problémy s upgradem programu, napište mi prosím mail na Zbynek.slaba@email.cz, případně soukromou zprávu, nebo mi zavolejte na mobil 775 013 563.

Seznam změn a nových funkcí:

1.0
Oprava několika chyb v efemeridách


-
V případě některých datum docházelo k posunu planety do dalšího znamení. Tato chyba je v této verzi odstraněna.2.0.
Drobná oprava zobrazení konjunkcí


-
U některých horoskopů došlo k posunu i osamělé planety, ačkoli nebyla v blízkosti žádné jiné. Nyní se planety zobrazují korektně.Autor: Zbyněk Slába | Počet komentářů: 0 | Sdílet na: | | |