Astrologie

Nová verze programu Regiomontanus, 5.1.0

Návod k upgrade nové verze Regiomontanus 5.1.0. a popis změn v programu

Doplnil jsem internetovou verzi astrologického programu Regiomontanus o výpočet hodnoty planet dle Kefera. Při té příležitosti jsem zjistil, že v obou programech byly řady chyb a výsledné hodnoty tak neodpovídaly realitě. Chyba byla nyní díky existenci obou verzí programů usilovnou prací a zkoumáním postupně odstraněna. Verze 5.1.0 tak aktuálně zobrazuje správné hodnoty, určitě doporučuji na ní přejít, je to snadné:)

Ke změnám v databázi nedošlo, pokud máte současnou verzi 5.0.0, stačí vám stáhnout upgrade na tomto odkazu. Jestliže máte nižší verzi, pak je určitě nutné stáhnout si celý program po kliknutí na tento odkaz.

Stahujete li soubor Regiomontanus_zsl_update.zip, pak ho nakopírujte přímo do existujícího adresáře s programem! Potom jej rozbalte s volbou přepsání existujících souborů. To je vše. Jestliže jste ale měli nižší verzi, než 5.0.0, je nutné postupovat přesně dle tohoto návodu:

- spusťte nejprve samotný program ještě před upgradem, ve spuštěném programu otevřete databázi jmen, stiskněte tlačítko Export dat a potvrďte informační okénko o stažení. Zavřete okno.

- ukončete program!!

- v adresáři Regiomontanus najděte soubor jmena_export.txt a nakopírujte si jej kamkoli jinam, ideálně také na disk C

- stažený celý program Regiomontanus_ZSL.zip nakopírujte do stejného adresáře, kde máte adresář Regiomontanus, ale ne přímo do něj! Příklad: máte li adresář Regiomontanus přímo na disku C, stažený soubor Regiomontanus_ZSL.zip nakopírujte také na disk C.

- rozbalte stažený soubor " Regiomontanus_ZSL.zip " tak, aby byly původní soubory přepsány. Pozor: použitá komprimace je 7zip, nikoli klasický zip! To je z důvodu velikosti souboru, standardní archiv zip je totiž oproti 7zip více, než dvojnásobně veliký a to není žádoucí. Rozbalujte programem 7zip, nebo winrarem a nezapomeňte existující soubory přepsat!!

- do nově vzniklého adresáře Regiomontanus nakopírujte zpět předem uložený soubor jmena_export.txt a přepište jím ten původní.

- nyní spusťte znovu program, otevřete databázi jmen, zde tlačítko "Odemknout pro změnu", dále pak tlačítko "Import dat" a "Uzamknout pro změnu". Tím se vám načte databáze jmen zpět a můžete jí používat stejně, jako v původní verzi.

- zkontrolujte, že nová verze je skutečně 5.1.0

Nemáte li v programu uložená jména, původní adresář s programem smažte, stáhněte si tento soubor přímo na disk C (nebo D, podle konfigurace vašeho počítače), rozbalte jej 7zipem, nebo Winrarem a můžete jej bez instalace ihned používat.

Pokud byste narazili na jakékoli problémy s upgradem programu, napište mi prosím mail na Zbynek.slaba@email.cz, případně soukromou zprávu, nebo mi zavolejte na mobil 775 013 563.


Autor: Zbyněk Slába | Počet komentářů: 0 | Sdílet na: | | |