Astrologie

Lze jej ovlivnit osud?

Negativní tranzity Saturnu a Jupiteru v praxi, aneb horoskop to jasně ukázal!

Tranzity ukazují polohu planet k nějakému datu, vůči planetám natálního horoskopu. Kdo to umí, dokáže jejich pomocí přesně určit, jaké vlivy budou v určitém období působit na konkrétního člověka. V tomto článku si ukážeme dva příklady projevu těchto konstelací, jejichž působení se prakticky nelze vyhnout. Prvním příkladem je člověk, narozený mimo území naší země a pokud používáte můj program Regiomontanus, speciálně na této ukázce si hned můžete vyzkoušet novou funkci, která mění výpočet tranzitů zásadním způsobem:)
Spusťte si program, zadejte datum 26.4.1977, čas 16:03 a souřadnice 89W54 a 50N24. Horoskop vidíte pod tímto odstavcem a v něm se soustřeďte na druhý dům, na jehož hrotu jsou v konjunkci Měsíc se Saturnem. Konjunkce je na vrcholu T-kvadratury se Sluncem a Uranem. Bude jí tak ovlivňovat vše, co souvisí s pátým a jedenáctým domem. Jedná se o muže, který má doslova talent na peníze, umí je vydělat a dobře podniká na burze. Toto signují Měsíc se Saturnem na hrotu druhého domu financí a majetku. Pánovi se na burze přestalo dařit začátkem června tohoto roku, tedy 2018 a chvíli mi trvalo, než jsem objevil velmi zajímavý princip. Klikněte na Tranzity, zadejte 1.1.2018, enter. Pak spusťte Astrologické výpočty, první planetu zvolte Saturn (to je ten natální) a druhou Jupiter (v tomto případě tranzitní). Zvolte Vložit klasické asp. a potom Výpočet aspektu. Co vidíte? Trigon Jupiteru a Saturnu 24.12.2018 Také si marně lámete hlavu, jak může prosincový trigon způsobit červnové ztráty na burze a nejenom tam? Je to jednoduché a hned si to vysvětlíme:)


Klikněte na tlačítko Vymazat všechno, pak pod symbolem + / - zvolte čtyřku, dále tlačítko Vložit klasické asp. a Výpočet aspektu. Ha! Nyní se již zobrazí první kvadratura Jupiteru z pátého domu na Saturn dne 17.6.2018 a poslední 3.8.2018. Trigon nastane až 6.12. a to ještě v orbisu 4 stupně (které jste si před chvílí zvolili). Začínáte tušit důvod? Ne?:) Je to prosté - Jupiter v našem příkladu předvedl dokonalou ukázku projevu retrogradity. Do ní se dostal 9.3.2018 a zpět se vrátil 11.7.2018. Mezitím se ke kvadratuře pouze přiblížil a zase se z ní vzdálil. K přesnému aspektu 90 stupňů tak vůbec nedošlo a hlavně - Jupiter byl retrográdní! Přesně proto se tranzit projevil silněji a zákeřněji. Muž, ať dělal cokoli, tak na burze jenom prodělával, nic se mu nedařilo a žádná sláva to nebyla ani v jiných oblastech příjmů. Přemýšlivý astrolog nyní logicky namítne "no dobře, ale pokud kvadraturu způsobil retrográdní Jupiter, tak už jí musel projít krátce předtím, kdy se pohyboval normálně, to pán žádné potíže neměl?". Ne a víte proč? Je to jednoduché. Změňte nyní startovní datum na 1.1.2016, počet let nastavte 3 a opět zopakujte postup: klikněte na tlačítko Vymazat všechno, pak pod symbolem + / - zvolte čtyřku, pokud tam není, dále tlačítko Vložit klasické asp. a Výpočet aspektu. Vidíte, že ke kvadratuře došlo v rozpětí datumů 7.11.2017 až 16.12.2017, před ní byl dlouho sextil. Kvadratura trvala krátce, maličko přes měsíc a Jupiter se pohyboval kupředu. Nic zvláštního tak nezpůsobil, protože to je pomalá planeta a aspekt netrval dlouho, byl to rychlý přechod. o problém se postaral až návrat tranzitního Jupiteru do kvadratury v retrograditě, která navíc nedosáhla devadesáti stupňů, ale pouze se přiblížila a zase vzdálila. Kvadratura se tak ukázala, jako nesmírně zátěžová a účinná a navíc trvala téměř tři měsíce. Z této ukázky si jistě uděláte představu, na co ukazují tranzity (nejenom) retrográdních planet a jak se projevují v reálném životě.


Uvedeme si druhý příklad, mnohem smutnější, má osobní zkušenost s tranzitem Saturnu na vládce šestého domu. Proč smutnější? Protože šestý dům se mimo jiné týká také domácích mazlíčků. Nejprve matematika a fakta: nastavte si mé údaje narození, tzn. 18.12.1966 čas 6:56 a souřadnice 14E03 a 50N39 Všimněte si jedné věci: hrot šestého domu mám v Býku, jehož vládce Venuše se nachází v Kozorohu v domu prvním. Klikněte na Tranzity, zadejte 1.1.2017, enter. Pak spusťte Astrologické výpočty, první planetu zadejte Venuši (to je natální) a druhou Saturn (což je tranzitní). Nastavte počet let 3, pod znaménkem + / - zvolte čtyřku, dále tlačítko Vložit klasické asp. a Výpočet aspektu. Ve výsledcích vidíte, že kvadratura Saturnu na Venuši začíná 1.1.2018 a končí 16.12.2018. Retrogradita Saturnu vypadá takto: od 6.4.2017 do 26.8.2017 byla první a to mi stál Saturn těsně za Sluncem, které tak znovu dvakrát přešel a naznačil na veliké problémy. Pak se pohyboval normálně a prvního ledna atakuje konjunkcí Venuši, vládkyni šestého domu v orbisu čtyřech stupňů. Toto konjunkční období trvá neuvěřitelných dvanáct měsíců a to do 16.12.2018. Retrogradita Saturnu startuje 18.4.2018 a končí 6.9.2018. Tedy téměř polovinu doby aspektu tvoří retrográdní Saturn. Suchá fakta: 15.1.2018 mi umírá milovaná morčecí samička při císařském řezu. 27.3.2018 umírá její bráška po druhé operaci močového měchýře na jeho třetí a fatální recidivu. 5.7. jsem musel nechat uspat mojí nejstarší a nesmírně milou samičku poté, co jsme měsíc bojovali s následky mozkové příhody a už nemohla dál. O týden později jsem o víkendu řešil masivní poškození rohovky mladší samičky. 31.8.2018 se mé druhé nejstarší samičce ucpala močová trubice podivným a velikým kamenem velmi neobvyklého tvaru. V pátek odpoledne jsem zoufale sháněl kliniku, která by odoperovala morče. Naštěstí jsem jí sehnal v pražských Stodůlkách a dobře to dopadlo. Ta stejná samička nyní ale vykazuje příznaky ovariálních cyst, zvětšené dělohy a stejně tak její matka. Cítím, že operace bude muset proběhnout co nejdříve.


Jednotlivé tranzity: vše "zastřešuje" Saturn a zmíněné dny pak spouští další planety. 15.1.2018 je nejhorší. Vidíte Saturn na Venuši, dále pak Merkur, Černou Lunu a vše spustil Měsíc v konjunkci. Březí samička neměla nejmenší šanci, mláďata také ne, protože se aspektu účastní Lilith, známá též jako "vražedkyně dětí". 27.3.2018 Venuši atakuje Mars v konjunkci, dále tranzitní Bod štěstí a Saturn. Tranzitní Chiron je v kvadrátu na Slunce. Ani sameček neměl šanci. 5.7.2018 je přesná konjunkce Saturnu na Venuši. Morčecí babička už opravdu dál nemohla, toto byl poslední den a horoskop je jasný. 31.8.2018 trvá konjunkce Saturnu na Venuši, k tomu Měsíc ráno přešel přes Uran a Mars je v opozici na Jupiter, společně s Černou Lunou a Jižním uzlem. Močový problém se chystal cca týden a nyní fatálně vyvrcholil. Aspekty se chystají a rychlý Měsíc je pak náhle spustí, jako domino.


Nyní k ztracené mladé samičce: neměl jsem jí nechat zabřeznout, byla to moje hloupá chyba, ale dostatečně jsem se nad tím nezamyslel. Nejsmutnější na všem bylo, že samička vykazovala známky nastávajících potíží asi tři dny před koncem a ona to věděla! Věděla, že bude malér, po celou dobu březosti byla veselá, poskakovala s miminky v bříšku a evidentně se na ně těšila. To páteční ráno, kdy jsem se probudil s velmi špatným pocitem, mě namísto veselého zvířátka vítala smutná, načepýřená kulička s ucpanými střevy. Celý pátek a víkend jsme zoufale běhali po klinikách a sháněli doktora, který by udělal císaře a alespoň zachránil samičku, protože neudělala jediný bobek a pohyby miminek v ní ustávaly. Nakonec jsme ho sehnali, ale až v neděli večer. Než jsme odjeli, nešťastná samička udělala neuvěřitelnou věc. Smutně se přikryla dekou, pozorovala pohyby zbylých miminek začala na ně mateřsky volat a vrkat. To březí samičky nikdy nedělají. Ona prostě věděla, že je konec a dodnes mi tečou slzy, když si na tuto scénu vzpomenu. Mám jí před očima pořád. Tolik se těšila a tak zle všechno dopadlo. Císařský řez proběhl dle lékařky dobře, na přežití miminek bylo brzy a zbylá tři umřela okamžitě po vyjmutí z dělohy. Samička se nejprve v pořádku probudila, pak ale začala upadat do kómatu a brzy ráno odešla za svými mláďátky. Dle mého názoru jejich ztrátu prostě neunesla a zabalila to. Nikdy si to neodpustím, i když jsem dělal, co jsem mohl. A proč mě úmrtí morčinky tak poznamenalo? Protože její Měsíc ve Střelci byl v přesné konjunkci s mým Sluncem, tedy vzájemné propojení našich duší bylo naprosté a osudové. Astrologie funguje...


Otázka na závěr zní - opravdu lze ovlivnit osud? Domnívám se, že nikoli. Vše je dopředu dané a astrologie nesmírně přesně popisuje, co se stane. Šestý dům odpovídá také za zdraví. Ke konjunkci tranzitního Saturnu na Venuši, vládce mého šestého domu, došlo prvního ledna 2018 a zhruba od ledna se mi začaly tvořit sklivcové zákalky. Nejprve v pravém oku a později i v levém. Není to nic fatálního, ale při práci s počítačem žádný zázrak, když často vidíte mlhavě. Zkusil jsme snad všechno, ale výsledek žádný. Čína, bylinky, léčitelé, působení sám na sebe atd. Lékaři se s tím trápí podobně - injekce kortikoidů přímo pod spojivku také příliš nepomohly. Proč se to tak děje? Protože Saturn vždy naznačuje ba nepříjemné a vleklé nemoci, jejichž smyslem je přivést člověka k pochopení a dokud nepochopí, může se rozkrájet a nic se nezlepší. Smyslem tohoto článku není vzbudit v čtenářích beznaděj, ale polemiku. Diskusi o tom, co ovlivnit lze a co nikoli. Domnívám se, že pokud se něco týká pouze nás samých, potom určitou svobodnou vůli máme. Ale jedná li se o někoho dalšího a my s tím souvisíme, pak je vše mnohem složitější. Do hry vstupují další faktory, jako karma dotyčného, jeho vlastní vůle, osud atd. Někdo má osudem dáno, že si život může řídit více a další méně. I to je vidět v horoskopu docela dobře. Speciálně na mém vlastním příkladu je jasně patrné, jak moje vlastní karma ovlivňuje má zvířátka a vlastně vše, co je se mnou nějak spojeno. Podobně je tomu také u partnerů, rodičů, dětí, blízkých přátel atd. Jaké jsou vaše názory? Máme tu jednoduchou, ale přehlednou diskusi. Pojďme jí konečně trochu využít, budu odpovídat co nejdříve:) A samozřejmě uvítám, když nebudu odpovídat sám:)

Autor: Zbyněk Slába | Počet komentářů: 2 | Sdílet na: | | |


Napsat komentář

(Registrace nového uživatele)

  *Napište číslicemi jednadvasedm:


  *Jméno:


  Heslo: (Pouze pro registrované)


  *Titulek:


  *Text zprávy:
13.4.2020 13:30
Titulek: iny program, iny horoskop

Od: Jozef


Preco ked pouzijem iny program na zobrazenie horoskopu, tak Vas program ukazuje nieco ine, ako moj? A datum aj hodinu som dal rovnaky. 26.4.1977 ASC mam
Obrazok: https://imgur.com/a/1E7itZf

23.4.2020 21:54
Titulek: iny program, iny horoskop

Od: Adam91


Jozef:
Astrologové často používají pro ověření přesnosti web http://www.astrolozka.cz. Pokud i skrze něj dospějete ke stejnému výsledku, vyl zadán špatně výpočet horoskopu.


Diskuse - hlavní str.

Diskuse o energiích  Diskuse o astrologii  Diskuse o Tarotu  Diskuse o léčení, mystice
Související články:

Bude válka? (28.2.2022 11:48)
Zajímavá astrologická konstelace začátkem října 2021 (7.11.2021 16:15)
Úplněk 31.10.2020 (28.10.2020 16:03)
Chraňte si mozek! I. (15.7.2020 15:43)
Chraňte si mozek! II. (15.7.2020 15:33)
Upřesnění času narození pomocí primárních direkcí (23.12.2018 14:22)
Na rande se zubatou (14.2.2018 16:43)
Velmi smutný víkend majitele morčecí smečky (14.2.2018 16:35)
Tragický chovatelský neúspěch a astrologie (2.7.2017 17:53)
Minoritní astrologické tranzity v praxi (26.4.2017 10:20)
Nepříjemné tranzity v praxi (25.1.2017 16:30)
Současný tranzitní Saturn a jeho dopady na naše životy (23.12.2016 14:37)
Dálnice D8 očima astrologa (23.12.2016 14:24)
Astrologické věštění (predikce) - základy! (2.6.2016 20:36)
Astrologická predikce, neboli věštění (1.5.2016 07:30)