Astrologie

Měsíc

Stručný popis vibračního pole Měsíce v horoskopu

Měsíc vládne noční době a znamení Raka . Je satelitem Země, dorůstá, couvá a tím vytváří měsíční cykly. Jeho sílu si můžeme představit například z přílivu a odlivu. Měsíc je citlivý, vnímavý, je to zrcadlo, odrážející sluneční světlo. Měsíc zastupuje duši, instinkty, přírodní rytmy, nevědomí a tajemno. Měsíci se také přisuzuje role římské bohyně Diany, ochránkyně žen a zejména rodiček. Je li tato planeta v horoskopu silně prosazena, jedinec je spíše plachý, citlivý, intuitivní, s dobrou představivostí, ochranářský, ale v extrému také přecitlivělý, až schizofrenní. Vibrační pole Měsíce je dále tvořeno znamením Raka a také oblastí čtvrtého domu.

Měsíc z psychologického hlediska zastupuje osobní nevědomí, stereotypní reakce, vzorce chování z dětství, instinkty a základní potřeby. Je prakticky opakem slunečních vlastností - vyjadřuje zejména emocionalitu a způsob, jakým bude člověk cokoli přijímat. Z hlediska jak Kabbaly, tak i dalších hermetických systémů tato planeta "odpovídá" za materializaci vyšších energií v našem světě, tedy ve světě, který jsme schopni vnímat našimi smysly. Měsíc zastupuje ženský princip, bez něhož není možné dosánout rovnovážného stavu bytosti. Je li tento princip potlačen, vždy dochází k násilí, tento mechanismus je zřejmý již od starověku a gradoval ve středověku, kdy byl svět zmítán válkami a inkvizičními procesy. Ani v současné době se bohužel nic příliš nezměnilo k lepšímu, projevy přebujelého ega se již pouze tolik nevybíjí primitivními metodami předchozích století, ale projevují se spíše skrytějšími a o to nebezpečnějšími dopady na principu vibračního pole Pluta (jaderná energie, terorismus). Jediným relativně pozitivním výsledkem této perverze mužského principu je technický pokrok, ovšem jeho následky mohou být destruktivní. Měsíc signuje v horoskopu domov, pocit bezpečí a zázemí ve stabilním prostředí (což je v případě proměnlivého Měsíce paradoxní) a také způsob, jakým je člověk vychováván. U obou pohlaví pak vypovídá o matce, o vztahu k ní a o jejích základních vlastnostech. Poloha Měsíce v horoskopu ukazuje na oblast, ve které bytost nalézá svoji duševní identitu a pocit bezpečí a také - kde je potřeba naučit se dávat a přijímat. V neposlední řadě se v dané oblasti máme naučit vyšší vnímavosti a s čím se máme ztotožňovat.


Měsíc obecně ovládá pohyb. Špatné, či dobré postavení této planety je na dotyčné osobě jasně viditelné - zejména při tanci, chůzi a sportu. Jsou li aspekty Měsíce špatné, způsobují nekoordinovanost, která může být až komická. Pokud je ale Měsíc postaven výborně, člověk má většinou nadání pro akrobacii a pohybové aktivity obecně.


Měsíc signuje popularitu osoby, zejména pokud jakýmkoli způsobem pracuje s lidmi (politik, léčitel, psycholog, lékař, manažer, herec atd). V neharmonickém aspektu pak signuje uklízečky, řadové policisty, poslíčky, pomocná povolání, ale také gynekology a obecně všechny medicínské směry, zabývající se tělními tekutinami.


Měsíc vždy odpovídá za události, které jsou proměnlivé natolik, že se na ně nelze spolehnout!


Typickou barvou Měsíce je bílá až stříbrná, typickými zvířaty noční tvorové - sova, hlemýžď a žába, typickým povoláním porodní asistentky, námořníci, sládkové, čističi a uklízečky, typickými orgány žaludek, pohrudnice, játra, gynekologické orgány, tělní tekutiny, částečně mozek, pravé oko ženy a levé muže, typickými místy restaurace a hospody (aspektaci je přímo úměrná kvalita podniku), stadióny, haly, nádraží, veřejná prostranství, veliké kanceláře, typickým způsobem úmrtí utopení, zadušení kapalinou a vykrvácení.Autor: Zbyněk Slába | Počet komentářů: 0 | Sdílet na: | | |


Napsat komentář

(Registrace nového uživatele)

  *Napište číslicemi jednadvasedm:


  *Jméno:


  Heslo: (Pouze pro registrované)


  *Titulek:


  *Text zprávy:

Diskuse - hlavní str.

Diskuse o energiích  Diskuse o astrologii  Diskuse o Tarotu  Diskuse o léčení, mystice
Související články:

Astrologické hodnoty planet (12.3.2017 18:16)
Severní a jižní měsíční uzel (27.7.2007 13:27)
Pluto - rozšíření a doplnění popisu (21.2.2007 17:32)
Planetární dispozice (11.12.2005 19:40)
Pluto (11.12.2005 09:22)
Neptun (11.12.2005 08:31)
Uran (10.12.2005 16:51)
Saturn (10.12.2005 11:17)
Jupiter (10.12.2005 09:57)
Mars (10.12.2005 09:14)
Venuše (10.12.2005 09:07)
Merkur (10.12.2005 09:00)
Slunce (10.12.2005 08:29)