Nápověda Oranžových stránekStručný návod pro práci s Oranžovými stránkamiObecné:

V Hlavní nabídce je seznam všech důležitých témat, rozkliknutím konkrétního odkazu se vám otevře první článek z vybrané sekce. Další možností je otevřít si seznam všech článků sekce, která vás zajímá - toto provedete kliknutím na příslušné tlačítko v horní liště. Třetí možností je rozklinutí odkazu Seznam rubrik, zobrazí se vám grafický seznam jednotlivých témat a při kliknutí na jednotlivou položku pak vždy seznam článků s úvodním textem. Je li seznam delší, naleznete pod ním odkaz na další stránku.

Dynamické menu: při každém rozkliknutí jednoho tématu se vlevo zobrazí další sloupečky s nabídkou všech článků k zvolenému okruhu. Okénko pro vyhledávání se vždy posune pod tyto sloupečky! Po návratu na Hlavní stránku, rozšířené vyhledávání, nebo přihlášení uživatele se dynamické menu vždy skryje, tato funkčnost je vytvořena z důvodu větší přehlednosti stránek.

Na základní stránku se vždy dostanete kliknutím na tlačítko Hlavní vlevo nahoře, nebo na položku Hlavní stránka v nabídce Hlavní menu v levém horním sloupečku.

Pod každým článkem je vždy seznam souvisejících článků, který zároveň funguje jako odkaz (klikněte na něj myší). Požadovaný článek se následně otevře v novém okně.

Vaše komentáře k článkům: pod každým článkem jsou odkazy na přečtení komentářů a přidání komentáře. Zde se můžete k článku libovolně vyjadřovat a tímto způsobem také komunikovat s ostatními čtenáři. Pokud chcete odpovědět na existující komentář, příslušný odkaz pro vaší reakci se nachází vpravo nahoře nad komentářem.

Přihlášení uživatele: po rozkliknutí tohoto odkazu se můžete přihlásit do systému Oranžových stránek, k tomuto účelu se nejprve musíte zaregistrovat, pokud jste zde poprvé. Zároveň si můžete navolit možnost Zasílat novinky na mail - pokud zvolíte Ano, o každém novém článku na Oranžových stránkách vám následně přijde informační mail. Jste li přihlášeni, při psaní komentářů se pod textem automaticky zobrazí váš podpis. Pozor - pokud se přihlašujete do systému jako existující uživatel, po otevření okna s vašimi údaji (změnový formulář) musíte vždy ještě kliknout na tlačítko Uložit změny, v opačném případě se Vaše přihlášení neprovede!. Tyto stránky mají funkci Autologin, pokud máte zapnutou volbu Cookies ve vašem prohlížeči, po spuštění stránek budete již automaticky přihlášeni.

Hledání v Oranžových stránkách: pro rychlé vyhledání slova, nebo textového řetězce slouží vstupní řádka v políčku Vyhledávání v levém sloupečku. Napište slovo, nebo text a stiskněte enter, či pomocí myši tlačítko Vyhledat. Důležité: pokud vyhledáváte řetězec s více slovy, například aspekty Slunce, nebo nějakou větu, musíte dát hledaný řetězec do apostrofů, nebo mezery mezi slovy doplnit podtržítky. Pokud to neuděláte, nalezne se každý článek, který obsahuje jedno, nebo více slov z řetězce! Chcete li omezit vaše hledání na titulek, nebo klíčová slova, použijte odkaz Rozšířené vyhledávání a zde si zvolte požadovaná omezení.

Astrologie: je to zatím nejvíce ucelené téma a nejobsáhlejší, Stále se doplňují informace, na základě nových poznatků z praxe, i když se k něčemu zajímavému dostanu. Na hlavní astrologické stránce naleznete veškeré odkazy, seřazené dle témat, je to taková jednoduchá mapa stránek,ale velmi rychle v ní lze najít vše, co potřebujete. Stejně tak můžete hledat v pravém slouoečku v kontextovém menu, které se vždy zobrazí k aktuálnímu tématu. Další možností je kliknout na ikonku s tématem článku vpravo nahoře a procházet vše, co se vám následně zobrazí.