Astrologie

Nová verze programu Regiomontanus, 4.0.3

Návod a dokumentace k upgrade nové verze Regiomontanus 4.0.3.

Ve verzi 4.0.3 jsem změnil okno s astrologickými výpočty tak, že nyní obsahuje dvě stránky, které se přepínají záložkami vlevo nahoře. První stránka zůstává beze změn a nachází se na ní výpočty úhlů a tranzitů. Na druhé záložce pak naleznete poloviční hodnoty úhlů mezi Sluncem, Měsícem a ostatními planetami. K čemu je to dobré? Čtěte dál:-)

Jestliže stále používáte nižší verzi, než 3.0.0 a máte v databázi uložena jména, potom je nutné provést tyto kroky:

- stáhněte si celou instalaci programu z těchto stránek, kliknutím na tento odkaz, nebo samotný update, jestliže jste již používali verzi 3.0.0 (update také lze stáhnout pomocí programu - tlačítko vpravo dole.)

- Spusťte nejprve program ještě před jakoukoli akcí, ve spuštěném programu otevřete databázi jmen, stiskněte tlačítko Export dat a potvrďte informační okénko o stažení. Zavřete okno.

- ukončete program!!

- přepněte se do adresáře s programem (v nějakém prohlížeči, já používám konzervativně MS explorer).

- rozbalte stažený soubor " Regiomontanus_ZSL.zip ", nebo " regiomontanus_zsl_update.zip " tak, aby byly původní soubory přepsány. Pozor: použitá komprimace je 7zip, nikoli klasický zip! To je z důvodu velikosti souboru, standardní archiv zip je totiž oproti 7zip více, než dvojnásobně veliký a to není žádoucí. Rozbalujte programem 7zip, nebo winrarem a nezapomeňte existující soubory přepsat!!

- Spusťte znovu program, otevřete databázi jmen, zde tlačítko "Odemknout pro změnu", dále pak tlačítko "Import dat" a "Uzamknout pro změnu". Tím se vám načte databáze jmen zpět a můžete jí používat stejně, jako v původní verzi.

Zkontrolujte, že nová verze je skutečně 4.0.3

Není li vám popsaný postup zcela jasný, pak prosím zkuste jednoduché videonávody, které naleznete po kliknutí na tento odkaz (Youtube).

Pokud byste narazili na jakékoli problémy s upgradem programu, napište mi prosím mail na Zbynek.slaba@email.cz, případně soukromou zprávu, nebo mi zavolejte na mobil 775 013 563.

Dokumentace k výpočtu polovičních vzdáleností:

1.1
Výpočet polovičních vzdáleností mezi Sluncem, Měsícem a ostatními planetami.
K čemu tyto hodnoty slouží? Dle různých astrologů nejenom k přibližnému stanovení Ascendentu v případě, že neznáme čas narození. Jedna z metod určení přibližného času zrození říká, že Ascendent se nachází na poloviční vzdálenosti mezi Sluncem a některou z planet. Kterou? To už astrologové jaksi neříkají, ale nevadí, přesně k tomuto účelu jsem výpočet připravil:-) Teorie dále říká, že stojí li Slunce v neharmonickém aspektu se Saturnem, či Marsem, pak prý stojí Ascendent blíže dotyčnému "škůdci". Testoval jsem zatím několik horoskopů a přikláním se spíše k první části, ovšem ani tak nebude platit absolutně. Jestliže si dokážete zobrazit alespoň základní horoskop, potom si můžete výpočet vyzkoušet a zkuste v okně s výpočtem najít alespoň shodné znamení, ve kterém leží Ascendent. Obvykle ho tam najdete. Po důkladnějším testování ještě upřesním, jak najít konkrétní planetu a jakým zákonitostem poloha Ascendentu podléhá.

Vlastní provedení výpočtu:

- zobrazte si konkrétní horoskop

- stiskněte tlačítko Astrologické výpočty

- v levém horním rohu klikněte na záložku Poloviční vzdálenosti (nebo použijte Alt plus P)

- nyní vidíte graficky i textově zobrazené výsledky. Posunutím okna doleva lze pohodlně zkoumat vztahy v horoskopu.

- vlevo dole přepněte na "Měsíc" a výpočty se změní pro tuto planetu. Pro zobrazení výsledků se Sluncem použijte volbu "Slunce"

. chcete li zahrnout i Jižní uzel a Bod štěstí (ten zejména), pak je musíte zaškrtnout na hlavní obrazovce ještě před otevřením okna pro výpočtyAutor: Zbyněk Slába | Počet komentářů: 0 | Sdílet na: | | |