Zajímavosti

Těžké nemoci a konopí

Zdravotní a legislativní dopady léčby marihuanou

Někdy vše začíná nenápadně a pomalu, jindy se ráno probudíte a najednou je něco jinak. Jste unavení, nohy vám neslouží a ztrácíte rovnováhu. Při snaze dojít na záchod zakopnete o práh. Do života člověka právě vstoupila neurologická choroba. Například roztroušená skleróza, parkinsonova nemoc, primární, v horším případě amyolaterální skleróza, nádor na mozku atd. Váš život se zhroutil a přemýšlíte, co budete dělat dál. V první řadě se samozřejmě svěříte do rukou kvalitního neurologa, na alternativu je většinou času dost. ( I když opravdu skvělý léčitel určitě neuškodí!) Po důkladném vyšetření, často zahrnujícím i drahou magnetickou rezonanci, máte "konečně" v kapse nález a lékař vám naznačí další vývoj. Pojďme se nyní podívat na jednu zajímavou, i když nelegální možnost, pomocí níž lze zmírnit potíže při jmenovaných nemocech.
(c) kemel.cz


Řeč je o jednom čistě přírodním prostředku, proklínaném i nepokrytě obdivovaném, ačkoli skutečnost je jako obvykle někde uprostřed. Popíšeme si zde základní problematiku marihuany.

Nejprve ta zdravotní část. Marihuana, lidově řečená "tráva", je dnes poměrně dobře dostupná (legislativu probereme níže). Může nám tato rostlina pomoci? Jistě, ale... Pravidlo číslo jedna: marihuana nás nevyléčí, pouze zmírní naše obtíže, s nemocí spojené. Je to nesmírně účinný prostředek pro potlačení třesu končetin a křečí. Ale opět ne vždy! Představy, že si "hulením trávy" vyléčíme eReSku, jsou nesprávné a zcestné. Jak to funguje? Problematika léčby pomocí kanabinoidů je nesmírně složitá, vysvětleme si stručně základní pojmy. Je nutné znát rozdíl mezi THC a CBD. První kanabinoid způsobuje výrazné psychoaktivní reakce při užívání, druhý nikoli. Předmětem výzkumů jsou oba, zatím se ukazuje, že výraznější pozitivní dopady na zdraví má spíše CBD, tedy kanabionid bez psychoaktivního efektu. V klasickém konopí se obě látky vyskytují zhruba v poměru 1:1, ale jejich obsah je velmi nízký. Proto se postupem času začaly šlechtit odrůdy s výrazně vyšším obsahem účinných složek. A tím se dostáváme k jádru problému, pro který marihuana naráží na legislativní potíže. Snahou většiny pěstíren je především vydělat peníze a proto produkují rostliny s výrazně vyšším obsahem THC, v neprospěch CBD. V praxi to znamená, že užití takového konopí způsobí silnou psychoaktivní odezvu, její léčebné dopady jsou malé, rizika však značná! Jaká a proč?


Pravidelné užívání marihuany s vyšším obsahem THC způsobuje jeho postupné hromadění v organismu, kde se váže na tuky, cirkuluje v krvi a i když užívání přerušíte, toxikologické testy jej prokáží ještě po několika týdnech. S tím souvisí vzrůstající rezistence vůči opakované, stejné dávce, takže pro dosažení stejného, psychoaktivního efektu musíte postupně dávku zvyšovat. Oblíbené tvrzení o nenávykovosti trávy není pravdivé! Rizika nadměrného užívání rostliny s větším množstvím THC mohou spočívat například ve vzniku psychotických poruch, rozvinutí schizofrenie, v nástupu fatální nesoustředěnosti, přecitlivělosti, nespavosti atd. Lidská psychika je složitá a křehká záležitost. Je snadné jí "zbořit" a velmi nesnadné opět uvést do pořádku. Bez nohy se žít dá, s endogenní depresí to jde mnohem hůře! Takže chcete li se léčit "trávou", měli byste být velmi obezřetní v tom, co vlastně užíváte.


Příroda není hloupá a pokud si opatříte marihuanu pro léčení neurologické nemoci, rakoviny, nespavosti atd., potom byste měli dodržet jedno pravidlo a tím je poměr THC vůči CBD. Dospělý člověk dobře snáší poměr jedna ku jedné, pro děti je vhodnější spíše přebytek CBD. Takové odrůdy se právem označují jako medicinální a psychoaktivní efekt je u nich prakticky zanedbatelný. Dávka cca půl gramu květu s vyšším obsahem THC nezkušeného člověka doslova porazí, zatímco efekt stejného objemu medicinálního konopí ani nepostřehnete, nicméně jeho účinek na potlačení příznaků nemoci bude výrazně vyšší. Přičemž návykovost je díky této skutečnosti v podstatě nulová. Jak už jsem psal výše, léčebné konopí je velmi účinné při potlačování negativních účinků zejména neurologických nemocí, ale pomůže i v případě nevolností při chemoterapiích, při nechutenství, dobře léčí některé typy nespavostí atd. Dokonce prý může zabíjet některé typy rakovinných buněk, ale zázračné vyléčení pro jistotu neočekávejte!


A nyní přejděme k legislativě, protože zde se dostáváme na pole iracionální hysterie státních orgánů, které si paradoxně sami volíme. (Zjednodušeně). THC patří mezi zakázané návykové látky a zákon se tak pěstování a prodej konopí snaží potlačovat. Což bych v podstatě i chápal, ale naprosto mi uniká několik věcí. Tou první byla celostátní a nezákonná razie v prodejnách pěstitelských potřeb. Na základě čeho zabavily ozbrojená policejní komanda lampy na pěstování rostlin za milióny korun? Obsahují snad lampy, květináče a hnojiva psychoaktivní látky? Ne, ale veřejnost to přešla prakticky mlčením. Přestože policejní armáda nezabavila při této akci ani jediný gram konopí!

Další dva příklady svědčí o naprosté absenci zdravého rozumu. V USA přepadlo speciální policejní komando dům devadesátileté paní, ozbrojenci slaňovali z vrtulníku na zahradu, kde slavnostně zabavili maličkou rostlinku zdravotního konopí. Američtí daňoví poplatníci se následně začali ptát, na co to vlastně proboha platí daně. Po dobu platnosti odkazu si můžete podrobnosti přečíst na tomto odkazu.
Podobný exces, tentokrát v režii české policie, naleznete po kliknutí na tento odkaz. Starou paní odvezla dcera do nemocnice a ponechala jí tam trochu konopí, které babičce ulevovalo od projevů choroby. Nahlásila ošetřující lékařce tuto skutečnost a ta, jak je v Čechách "dobrým zvykem", nebohou stařenku okamžitě udala. Do budovy se vřítila smečka zakuklených ozbrojenců a starou paní zajistila jako zločince. Přestože se záležitost vysvětlila, ošetřující personál se k šokované pacientce následně choval natolik nenávistně, že si jí dcera raději odvezla zpět domů. Kde to vlastně žijeme a jak se tu k sobě chováme? Odpovězte si sami.


Ovšem řešení samozřejmě existuje:-) Například mě napadlo, že by bylo vhodné podstrčit problematiku užívání léčebného konopí jednomu nejmenovanému japonskému rasistovi a populistovi. Když dokázal zmást široké vrstvy lidí svým otevřeným lhaním o záplavách uprchlíků a tiše mlčící vládě, přestože u nás dosud nepožádal o azyl ani jediný arabský terorista, pak by ho určitě toto téma vyneslo do vytouženého premiérského křesla s takovou převahou, že by se šéfové tradičních stran závistí tiše houpali v průvanu na zářivce:-)


(c) kemel.cz


Nyní vážně: možná jste zaregistrovali nekonečné vládní třenice, jejímž výsledkem bylo, že jste si po letech mohli na chvíli koupit v lékárně na předpis léčebné konopí, které bylo asi jenom dvacetkrát dražší, než u kteréhokoli pouličního překupníka. Ti se těmto trapným státním pokusům jistě cynicky chechtali nahlas. Nyní to již zase možné není, z jakýchsi záhadných důvodů došlo k výpadkům dodávek.


Osobně ponechávám na vašem zvážení, zda budete v případě těžké nemoci porušovat zákony, či nikoli. Zdraví však máte pouze jedno a jestliže si můžete zlepšit kvalitu života při onemocnění vážnou chorobou, potom si se zbytečně represivními zákony českého státu vůbec nedělejte starosti a bez výčitek svědomí si tento účinný přírodní lék opatřete. Jak? Máte prakticky dvě možnosti, obě jsou ale trestné. Buď si jej prostě kupte od prvního mladíka, který se prochází s jointem v ústech po ulici, nebo si rostlinu vypěstujte. V prvním případě je nevýhoda zřejmá - získáte květ s neznámým, jistě však vyšším množstvím THC. Výhoda: nemusíte čekat do podzimu na sklizeň. Lepší je tedy zakoupit semínka a rostlinu zasadit doma. Zkuste použít Gogole a vyhledat například "cbd chronic". Odkazy s řetězcem "serious seeds" jsou správně. Jste li opravdu těžce nemocní, toto konopí vám pomůže neskutečným způsobem. Čechy jsou plné udavačů, proto zde nebudu uvádět podrobný návod na pěstování a rád bych jim také vzkázal: ke mně policejní komando poslat můžete, protože opravdu, ale opravdu nic nenajde:-) Nicméně zasaďte semínko koncem dubna do kbelíku o obsahu alespoň 40 litrů (2 cm pod povrch), dejte na jižní, jihozápadní okno, balkón, zahradu. Nepřelévejte zeminu, koncem října skliďte a usušte květy, uchovejte v lednici. Proč vlastní výroba? Když jste nemocní a v invalidním důchodu, opravdu budete platit státu nesmyslný dvacetinásobek ceny za lék?


Nyní se dostáváme k jednomu značnému riziku a tím je způsob užívání léčebného konopí. Existují v podstatě dva. Perorální a inhalační. U inhalačního pozor na jednu věc! Jestliže preferujete klasické kouření, vystavujete se vysokému nebezpečí vzniku rakoviny plic! Dehet z cigaret je proti konopnému výrazně "šetrnější", pokud lze u horkého dehtu o nějaké šetrnosti vůbec mluvit. Tedy kouření ne! Výborný je propanový vaporizér, protože do plic dostanete pouze účinnou látku a nic jiného. Perorální užití je jednoduché - kousek květu vložte do kastrůlku s cca hrnkem vody a lžičkou másla. Hodinu vařte na mírném plameni, pak slijte zbytek vody, tuku a rostliny přes husté sítko, nechte usadit vrstvičku másla na hladině, seberte jí lžičkou a snězte. Pozor v případě rostliny s vysokým obsahem THC - účinek se projeví zhruba až po hodině a půl, dle kvality vašeho trávení. Jestliže však použijete medicinální produkt, pak do hodiny nastoupí "pouze" léčebný účinek, například uvolnění spasmů, ustane třes končetin atd.


Znovu ale opakuji, že používáním konopí, byť za účelem řešení složité zdravotní situace, se vždy vystavujete nebezpečí represe ze strany policie a justice, dle množství, které vám při případné razii zabaví. Velmi bych vám všem doporučil, abyste se konečně začali rozumně zajímat o politiku, která samozřejmě neznamená jenom rozkrádání státního majetku tuneláři, jak se vám snaží podsouvat někteří populisté s Babišem v čele, ale i mnohem důležitější věci, které se vás naprosto bezprostředně dotýkají. Takže například zmíněný prolhaný Japonec by z pozice krajského úředníčka rozhodně nezastavil "nelegální imigraci" a nevyvedl naší nebohou zemi z NATO a z EU, jak svým důvěřivým ovečkám bezostyšně sliboval v emotivních facebookových videích. Ale dostatečně schopný a rozumný politik by řadu věcí změnit mohl. Mějte to prosím na paměti nejenom za rok u voleb!Autor: Zbyněk Slába | Počet komentářů: 2 | Sdílet na: | | |


Napsat komentář

(Registrace nového uživatele)

  *Napište číslicemi jednadvasedm:


  *Jméno:


  Heslo: (Pouze pro registrované)


  *Titulek:


  *Text zprávy:
1.11.2016 01:50
Titulek: Pěstovací hardware

Od: Mirek Novák


Už mě ta český legislativa štve. Babička má roztroušenou sklerozu a rozhodl jsem se začit pěstovat, ať na mě přijdou nebo ne. Chci se zeptat, máte někdo zkušenosti s tímto eshopem - https://www.nejlevnejsi-growshop.cz/ ? Rád bych si nakoupil věci a ty ceny jsou tam jedny z nejlepších.

7.11.2016 19:05
Titulek: Re: pěstovací hardware

Od: Zbynďák


Jdete do toho s využitím growboxu? Možná mi pošlete soukromě mail, nebo ještě lépe, pokud jste registrovaný, tak soukromou zprávu. Nápad je to dobrý,ale drahý - zejména energie.


Diskuse - hlavní str.

Diskuse o energiích  Diskuse o astrologii  Diskuse o Tarotu  Diskuse o léčení, mystice
Související články:

Baruška (1.11.2023 04:50)
PF 2023 (24.12.2022 04:47)
Dvě cesty vývoje lidského mozku a jejich dopady (2.6.2022 14:00)
PF 2022 (24.12.2021 05:19)
Chlastejte Tuzemák a rychle sdílejte, než to smažou! (15.2.2021 15:20)
PF 2021 a malé vánoční zamyšlení nad dětským Ježíškem (24.12.2020 09:31)
Zimní otužování očima přímého účastníka (30.1.2019 17:42)
Návod na použití péřového spacáku (4.1.2019 09:47)
Tradiční malá PéeFka:) (23.12.2018 14:25)
Lehké vyčištění jater (7.6.2018 17:13)
Vánoční přání a také malý tip na netradiční dárek (22.12.2017 16:50)
Svépomocné řešení aktuální máslové krize (27.9.2017 18:13)
Léčení Alzheimerovy choroby (26.6.2017 20:52)
Změny na Oranžových stránkách (13.3.2017 16:52)
Zázrak české farmacie v praxi (29.1.2017 18:34)
Nedobrovolný kurs přežití ve volné přírodě (7.11.2016 18:48)
Skrytá rizika energetických nápojů (1.11.2016 15:29)
Zánět močových cest a přírodní farmacie (23.10.2016 17:35)
Náboženství a fanatismus v praxi (29.9.2016 20:56)
Jak jsem hledal brýle pod vodou a jak to dopadlo (30.5.2016 14:34)
Změny na Oranžových stránkách (27.5.2016 11:21)
Jak (ne)léčit rakovinu (20.3.2016 10:34)
Jak na chřipku II. (17.11.2015 12:29)
Čínská medicína - ano či ne? (17.11.2015 11:20)
Dobročinná, (nejenom) vánoční sbírka (11.12.2014 12:13)
Jak účinně (a nesmyslně) zkrátit život vašeho morčátka (18.6.2014 21:06)
Jak na kuří oka? (3.2.2014 21:25)
Chce to klid a nohy v teple (3.2.2014 21:21)
Jak na tělesnou termogulaci? (26.1.2014 21:12)
Oranžové stránky miliónové:-) (3.1.2014 22:03)
Jak na lehké vyčištění těla po Svátcích? (1.1.2014 21:10)
Stáří a choroby (5.12.2013 21:21)
Když nám příroda dává mat (29.9.2013 12:01)
Neobvyklé setkání na staré E55 (24.8.2013 10:06)
Odpovědi na dotazy čtenářů v komentářích - k 15.6.2013 (15.6.2013 20:16)
Poděkování za pomoc dětskému domovu (19.12.2012 22:08)
Malá vánoční pomoc opuštěným dětem (22.11.2012 19:48)
Úplněk 31.8.2012 (1.9.2012 14:53)
Léčivé vzpomínky (25.8.2012 17:03)
Když udeří mrazy... (9.4.2012 18:34)
Reakce na komentáře čtenářů k 1.7.2011 (7.1.2012 12:20)
Jak správně vyprat péřový spacák... (27.11.2011 18:09)
Teplický léčitel Jaroslav M. Pešek (3.7.2011 16:39)
Putování s pejskem (1.3.2011 21:07)
Úplněk 24.8.2010 (27.8.2010 07:25)
Reakce na komentáře čtenářů k 1.3.2010 (6.3.2010 12:54)
Klidně bych tam své dítě nechala (28.2.2010 11:34)
Až jednou budete umírat... (5.12.2009 11:04)
Já tu knížku ale opravdu potřebuju!! (31.5.2009 19:01)
Fotogalerie autora Oranžových stránek (3.4.2009 21:22)
Měla si tu blbou krávu poslat do prdele... (7.3.2009 10:08)
Magie Vánoc (20.12.2008 22:01)
Jaká je současná úroveň slušnosti a úcty k hodnotám v "malém českém rybníčku" ? (4.12.2008 21:23)
Myška (28.3.2008 15:18)
Jak jsem kupoval zrcadlovku (25.3.2008 21:13)
Vyjádření vedoucího Správy CHKO Kokořínsko (11.1.2008 15:23)
Svět není černobílý (19.12.2007 14:42)
Poslední jízda na trati č. 132 (14.12.2007 18:36)
Máme pro vás vstupenku... (22.6.2007 14:44)
Lze léčit neplodnost astrologickými metodami? (25.1.2007 20:20)
Jak se dají zdarma pořídit svaté obrázky... (29.12.2006 19:08)
Magicko-astrologický závod ve Staré Praze (21.11.2006 20:02)
Záchrana potápěče na volném moři po ztrátě vztlaku (28.9.2006 20:11)
Zvláštní setkání pod vodou (1.8.2006 14:44)
Zajímavosti o toxoplasmóze (24.4.2006 18:03)
Ptačí chřipka - hrozba nové pandemie? (6.3.2006 15:29)
Faraónův holící strojek (2.12.2005 13:54)
Nebojte se Nostradama (2.12.2005 13:40)
Backster efekt (2.12.2005 13:33)
Éčka v potravinách (2.12.2005 11:30)
Deodoranty vs antiperspiranty (2.12.2005 11:11)
Chřipka - opravdu trvá devět dnů? (1.12.2005 19:23)