Zajímavosti

Odpovědi na dotazy čtenářů v komentářích - k 15.6.2013

Odpovědi autora Oranžových stránek na čtenářské příspěvky pod články, část čtvrtá

Pokračuji v odpovědích na některé komentáře, přestože opakovaně píšu, abyste mi v případě dotazů psali raději maily, stále se tak neděje a tak se k řadě odpovědí dostávám opět po roce. Je to z toho důvodu, že maily a telefonáty vyřizuji přednostně a dotazů je poslední dobou opravdu hodně.V komentáři k článku o Tattvách se čtenář ptá, jak je to vlastně s velmi rozdílným výkladem v nejrůznější literatuře. S Tattvami jsem zkoušel kdysi pracovat, dle mých tehdejších zkušeností to v podstatě fungovalo a tak jsem nakonec dal na stránky všechno, co mi připadalo zajímavé. Později jsem zjistil, že s Tattvami je to podobné, jako s numerologií - každý autor je vykládá jinak:-) Je nutné si uvědomit, že se jedná pouze o berličku a nemá smysl se tím nějak trápit, důležité je najít především cestu sám k sobě a podstatné věci dělat srdcem. Potom už nebudeme potřebovat žádné podpůrné systémy proto, aby se nám dařilo. Popis Tattev jsem na stránkách nechal spíše z důvodu historických, snažím se zachovat články tak, jak byly postupně vkládány, čím více se zabývám věcmi "mezi nebem a zemí", tím více zjišťuji, že pokud si něco poctivě neodpracujeme sami, žádná berlička typu Tattev nám k tomu stejně příliš nepomůže. Pokud chcete, můžete úzkostlivě dodržovat přesné časy, kdy budete jíst, vydáte se na cestu, atd. Ale uznejte sami - co když ten vlak vyjíždí ještě v té "nesprávné" Tattvě a další jede za tři hodiny? Počkáte, nebo prostě normálně pojedete tím "špatným"? Jsem pro první možnost:-) Žít bez přemýšlení, jestli je právě teď vhodná chvíle na cokoli je nesmírně osvobozující. Poslouchat především své srdce, své pocity a zbytek bych nechal na "vesmíru" :-) Pokud chci něco udělat a neničím tím někoho jiného, udělám to a když to nedopadne dobře, poučím se. Funguje to mnohem lépe, opravdu.


V návodu k programu Astrolog 5.0 se paní ze Slovenska ptá, jak v programu správně nastavit místo ve své zemi. Je to jednoduché - pokud máte stažený program z mých stránek, otevřete si soubor Zbyndak.dat Potom jděte na internetovou aplikaci www.mapy.cz a najděte si pozici, které vás zajímá. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte Přidat vlastní bod. Vpravo nahoře se vám objeví souřadnice. Příklad: pro Liptovský Mikuláš je to 49°4'50.762"N, 19°37'36.863"E (podle toho, jak se strefíte). V Astrologu zvolíte Info a Set Chart Info a zde pak zadáte souřadnice ve tvaru 49:5N a 19:37E (trochu zaokrouhlujeme, Archimédes byl borec):-) Tím získáme správný výpočet, protože předchozím otevřením souboru Zbyndak.dat jste automaticky v odpovídajícím časovém pásmu.


Pod článkem V o tajícím ledovci Pasteerzen můj vzácný přítel a nastávající otec Jarda Pecka v komentáři vyjadřuje názor, že současné klimatické změny nejsou dílem člověka, ale že výkyvy tu byly vždycky. Pravdu má v existenci výkyvů a nemá tak úplně v příčině. Naše současné emise skleníkových plynů stále rostou a tím vzniká začarovaný kruh - s oteplováním klimatu totiž dochází k dalším sekundárním jevům - taje permafrost (trvale zmrzlá půda) a tím se z ní masivně uvolňuje další vysoce rizikový plyn - metan. Metan je produktem kvasných přírodních procesů a jeho spontánní emise budou samozřejmě narůstat geometrickou řadou, vzniká tak začarovaný kruh a proto vědci křičí čím dál hlasitěji, že je třeba něco rychle udělat. Jenomže to nejspíš nepůjde. Indie a Čína se chtějí mít také dobře a jejich miliardové populace a ekonomiky naprosto neřeší jakoukoli ekologii. Takže je spíše pravděpodobné, že v nějakém krátkém časovém horizontu budeme žít v subtropickém pásmu, ve kterém bude ustupovat tradiční flóra a fauna. Taková je realita. Technologický pokrok odstartovali Evropané a to i ti, kteří emigrovali do Spojených Států Amerických v minulých stoletích:-) Nyní se ti samí Evropané (a Američané) snaží situaci nějak urovnat, ale je nás málo a ochota rozvíjejících se ekonomik ke spolupráci je menší než malá. Taková je realita.


Čtenářka píše, že článek o antiperspirantech jsou bláboly, že je sama používá, neškodí jí a potí se úplně normálně. K tomu lze říci jediné - jestliže má někdo vyšší dispozice k pocení, samozřejmě nějaký pot se vždycky ven dostane. I antiperspirant obsahuje složky, které brání rozkladu a tím i zápachu potu. Nicméně primární funkcí antiperspirantu je zábrana pocení a nikoli zábrana rozkladu produkovaného potu. Výroba antiperspirantů je z hlediska technologie výrazně levnější a v tom spočívá podstata problému. Článek není určen ke strašení čtenářů, ale k zamyšlení. Samozřejmě můžete jednou měsíčně ušetřit padesát korun a koupit si nejlevnější antiperspirant. Řada lidí v existenční krizi skutečně musí šetřit úplně na všem, tak to bohužel je. Deodoranty jsou dražší proto, že musí zvládnout zpracovat větší množství potu, než antiperspiranty, to je celé. A protože žijeme v kapitalismu, jehož cílem je prodat komukoli cokoli v jakémkoli množství a za každou cenu, možná si (hlavně muži) všimli výrazně nižší účinnosti tradičního deodorantu Old Spice - původně jste aplikovali trochu a účinek vydržel třicet hodin. Dneska vymažete půl nádobky a pár hodin jste cítit. Dál to komentovat nebudu, předpokládám, že bohatá firma má skvělé právníky - to je další odvrácená stránka současného politického zřízení:-)


V komentáři pod článkem Když se potřebujete rozhodnout byl vznesen dotaz, jak dopadne konkurs na novou práci. Přestože neustále píšu, že komentáře navštěvuji pouze sporadicky, lidé se na mě stále obrací právě touto formou. K výše zmíněnému dotazu se tak dostávám až po roce. Tedy pro jistotu znovu a znovu opakuji: jestliže se potřebujete zeptat na cokoli a spěcháte, napište mi mail, nebo zavolejte. Oba kontakty naleznete vlevo dole. Mám toho hodně a diskuze je určena především pro výměnu zkušeností ze strany čtenářů. Děkuji za pochopení:-)


V diskuzi pod článkem léčivé vzpomínky se čtenářka zmiňuje, že ověřila pravdivost knih psychiatra Weisse. Ano, knížky jsou to pravdivé a výborně napsané. Ale já bych k tomu přidal svůj soukromý poznatek: abreaktivní hlubinná psychoterapie dle pana Dragomireckého funguje mnohem lépe a hlavně efektivněji. Osobně vyzkoušeno na řadě dobrovolných zájemců:-)


Pod článkem o zjištění zeměpisné polohy v ČR čtenář varuje, že bychom neměli nikomu sdělovat svoji adresu a už vůbec ne "vykladačům horoskopů". Přiznám se, že mi unikl smysl tohoto varování. Především k výkladu horoskopu adresu bydliště opravdu nepotřebuji, lidé se většinou rodí v nepříliš vlídných českých porodnicích (výjimky existují). Samozřejmě v bezprávním českém státě není rozumné zveřejňovat adresu, pokud vlastníte rozsáhlý majetek a neradi byste o něj přišli To je ale zcela jiná kapitola a navíc předpokládám, že si dobře zajištěný člověk dokáže své statky zajistit odpovídajícím způsobem. Podstata komentáře mi tak trochu uniká:-)


V komentářích pod kalendářem úplňků a novů je otázek více. Nejprve tedy k dotazu, proč nemám v tabulce měsíčních novů uvedeno znamení, ve kterém stojí Měsíc, jako v případě úplňku. Je to jednoduché - z astronomického hlediska jde o konjunkci a Slunce i Měsíc tak stojí ve stejném znamení. Do článku jsem tuto informaci doplnil.

Věčné téma pohrdavých příspěvků od skalních astronomů jsou měsíční fáze. Neustálé slovíčkaření a dokazování, jaký je ten Slába vlastně imbecil, že píše o něčem, čemu vůbec nerozumí. Takže znovu: ehm, Oranžové stránky pojednávají především o astrologii, nikoli o astronomii, přesto má ale astrologie i astronomie společný základ v tom, že kalkuluje s reálnou polohou astronomických objektů. Podstatou úplňkového kalendáře není mnohastránkový výklad měsíčních fází, synodického, siderického, drakonického Měsíce a ekliptiky, podstatou je sdělit čtenáři, kdy je nov a kdy je úplněk. Tečka. Přiznám se, že mě astronomičtí šťouralové nechávají chladným. Víra v cokoli je čistě soukromá věc každého jednotlivce a já píšu své stránky pro lidi zaměřené podobně, jako jsem já. Není jich málo. Stejně tak není málo pragmatických astronomů a je to tak v naprostém pořádku, zapotřebí je obou skupin:-)

Čtenářka Markéta se ptá, jestli 25.4.2013 proběhlo částečné zatmění Měsíce Marsem. Přiznám se, že nejsem tak astronomicky na výši, bych potvrdil, že konjunkce Slunce a Marsu v opozici na konjunkci Měsíce a Saturnu je částečné zatmění, ale pokud byl Mars mezi Sluncem a Měsícem, tak zřejmě proběhlo:-) Celý aspekt byl ale od měsíčních uzlů vzdálený 16 stupňů, takže to bylo zatmění opravdu pouze velmi částečné. Slunce s Marsem bylo v Býku a Měsíc se Saturnem ve Štíru. Z hlediska dopadů na "provozní parametry populace" se jedná o hlubší působení na psychiku, mohli jste například vidět věci, které běžně k vidění nejsou a řadě lidí se nejspíš také zhoršil duševní stav - pokud trpí nějakou psychickou disbalancí.


Zvídavý čtenář se pod článkem o jarním úplňkovém čarování správně ptá, kam chodím na to kvalitní hulení:-) Tuto informaci mi bohužel platná právní legislativa ČR neumožňuje zveřejnit:-) Co na obecní esoteričku říká obecní inkvizitor?:-)Autor: Zbyněk Slába | Počet komentářů: 0 | Sdílet na: | | |


Napsat komentář

(Registrace nového uživatele)

  *Napište číslicemi jednadvasedm:


  *Jméno:


  Heslo: (Pouze pro registrované)


  *Titulek:


  *Text zprávy:

Diskuse - hlavní str.

Diskuse o energiích  Diskuse o astrologii  Diskuse o Tarotu  Diskuse o léčení, mystice
Související články:

Baruška (1.11.2023 04:50)
PF 2023 (24.12.2022 04:47)
Dvě cesty vývoje lidského mozku a jejich dopady (2.6.2022 14:00)
PF 2022 (24.12.2021 05:19)
Chlastejte Tuzemák a rychle sdílejte, než to smažou! (15.2.2021 15:20)
PF 2021 a malé vánoční zamyšlení nad dětským Ježíškem (24.12.2020 09:31)
Zimní otužování očima přímého účastníka (30.1.2019 17:42)
Návod na použití péřového spacáku (4.1.2019 09:47)
Tradiční malá PéeFka:) (23.12.2018 14:25)
Lehké vyčištění jater (7.6.2018 17:13)
Vánoční přání a také malý tip na netradiční dárek (22.12.2017 16:50)
Svépomocné řešení aktuální máslové krize (27.9.2017 18:13)
Léčení Alzheimerovy choroby (26.6.2017 20:52)
Změny na Oranžových stránkách (13.3.2017 16:52)
Zázrak české farmacie v praxi (29.1.2017 18:34)
Nedobrovolný kurs přežití ve volné přírodě (7.11.2016 18:48)
Skrytá rizika energetických nápojů (1.11.2016 15:29)
Zánět močových cest a přírodní farmacie (23.10.2016 17:35)
Těžké nemoci a konopí (14.10.2016 14:19)
Náboženství a fanatismus v praxi (29.9.2016 20:56)
Jak jsem hledal brýle pod vodou a jak to dopadlo (30.5.2016 14:34)
Změny na Oranžových stránkách (27.5.2016 11:21)
Jak (ne)léčit rakovinu (20.3.2016 10:34)
Jak na chřipku II. (17.11.2015 12:29)
Čínská medicína - ano či ne? (17.11.2015 11:20)
Dobročinná, (nejenom) vánoční sbírka (11.12.2014 12:13)
Jak účinně (a nesmyslně) zkrátit život vašeho morčátka (18.6.2014 21:06)
Jak na kuří oka? (3.2.2014 21:25)
Chce to klid a nohy v teple (3.2.2014 21:21)
Jak na tělesnou termogulaci? (26.1.2014 21:12)
Oranžové stránky miliónové:-) (3.1.2014 22:03)
Jak na lehké vyčištění těla po Svátcích? (1.1.2014 21:10)
Stáří a choroby (5.12.2013 21:21)
Když nám příroda dává mat (29.9.2013 12:01)
Neobvyklé setkání na staré E55 (24.8.2013 10:06)
Poděkování za pomoc dětskému domovu (19.12.2012 22:08)
Malá vánoční pomoc opuštěným dětem (22.11.2012 19:48)
Úplněk 31.8.2012 (1.9.2012 14:53)
Léčivé vzpomínky (25.8.2012 17:03)
Když udeří mrazy... (9.4.2012 18:34)
Reakce na komentáře čtenářů k 1.7.2011 (7.1.2012 12:20)
Jak správně vyprat péřový spacák... (27.11.2011 18:09)
Teplický léčitel Jaroslav M. Pešek (3.7.2011 16:39)
Putování s pejskem (1.3.2011 21:07)
Úplněk 24.8.2010 (27.8.2010 07:25)
Reakce na komentáře čtenářů k 1.3.2010 (6.3.2010 12:54)
Klidně bych tam své dítě nechala (28.2.2010 11:34)
Až jednou budete umírat... (5.12.2009 11:04)
Já tu knížku ale opravdu potřebuju!! (31.5.2009 19:01)
Fotogalerie autora Oranžových stránek (3.4.2009 21:22)
Měla si tu blbou krávu poslat do prdele... (7.3.2009 10:08)
Magie Vánoc (20.12.2008 22:01)
Jaká je současná úroveň slušnosti a úcty k hodnotám v "malém českém rybníčku" ? (4.12.2008 21:23)
Myška (28.3.2008 15:18)
Jak jsem kupoval zrcadlovku (25.3.2008 21:13)
Vyjádření vedoucího Správy CHKO Kokořínsko (11.1.2008 15:23)
Svět není černobílý (19.12.2007 14:42)
Poslední jízda na trati č. 132 (14.12.2007 18:36)
Máme pro vás vstupenku... (22.6.2007 14:44)
Lze léčit neplodnost astrologickými metodami? (25.1.2007 20:20)
Jak se dají zdarma pořídit svaté obrázky... (29.12.2006 19:08)
Magicko-astrologický závod ve Staré Praze (21.11.2006 20:02)
Záchrana potápěče na volném moři po ztrátě vztlaku (28.9.2006 20:11)
Zvláštní setkání pod vodou (1.8.2006 14:44)
Zajímavosti o toxoplasmóze (24.4.2006 18:03)
Ptačí chřipka - hrozba nové pandemie? (6.3.2006 15:29)
Faraónův holící strojek (2.12.2005 13:54)
Nebojte se Nostradama (2.12.2005 13:40)
Backster efekt (2.12.2005 13:33)
Éčka v potravinách (2.12.2005 11:30)
Deodoranty vs antiperspiranty (2.12.2005 11:11)
Chřipka - opravdu trvá devět dnů? (1.12.2005 19:23)