Zajímavosti

Jak (ne)léčit rakovinu

Na co si dát pozor a jak si zachránit život, když už vám o něj jde

Díky svým stránkám mám velmi bohatou (nejenom) mailovou komunikaci na nejrůznější témata, v podstatě o všem, čím se zabývám. Téma, kterému bych se rád věnoval v tomto článku, je léčba rakoviny a motivovalo mě k němu značné množství "zaručených" návodů, které neustále dostávám. Co je na nich nejnebezpečnější? Fakt, že prakticky vždy obsahují dvě zásadní věci. Jednak tvrzení, že právě tento návod je ten pravý a zaručeně vyzkoušený a že se zatím neprosadil jenom proto, protože se to nehodí zlé farmaceutické lobby. A za druhé, nikdy prý nesmíte podlehnout tlaku lékařů a nechat se ničit jejich jedovatými prostředky. Jaká je ale skutečná realita?

Dostanete mail se "zaručeným" návodem na léčení rakoviny, který prý funguje ve sto procentech případů. Hlavně se ale vždy musíte vyhnout chemoterapii a věnovat pouze alternativní léčbě, protože chemoterapie a ozařování vás totiž zabíjí víc, než samotná choroba. Takže následně důvěřivý (nebo zoufalý) pacient odmítá onkologickou terapii (která je mimochodem čím dál šetrnější, přesnější a účinnější), pojídá (například) lněná semínka s tvarohem, přemílá v ústech panenský olej, užívá česnekový koncentrát, propolis, bylinné čaje či směsi a pak se několika měsících strašně diví, že umírá v nesnesitelných bolestech. Jak to, že to proboha nezabralo, když to "přeci psali na internetu a léčily se tím už naše babičky?". Odpověď přitom není nijak složitá.


Zhoubná nádorová onemocnění tu s námi byla od nepaměti, v některých oblastech se vyskytovala méně a v některých více. To je prostě fakt a stejně nepopiratelným faktem je také to, že úspěšně léčit onkologické nemoci dokáže efektivně zejména moderní západní medicína. Samozřejmě ve všech společnostech se najde geniální léčitel, který dokáže zázraky, ale těch není mnoho a statistiky jsou neúprosné - úspěšnost léčby rakoviny je přímo úměrná kvalitě zdravotnictví dotyčného státu. Tím ale rozhodně nechci říkat, že byste se měli vyhýbat alternativní léčbě!
Ale jednu věc vám řeknu zcela určitě a za ní si pevně stojím: jakmile vám bude zjištěno maligní bujení, jde o život a zejména o čas. O ten především. Jakékoli nesprávné rozhodnutí může mít fatální následky. Zažil jsem klienty, kteří měli mammograf v pořádku a za půl roku jim byly diagnostikovány metastázy skeletu. Následoval vcelku předvídatelný průběh... Ale na druhou stranu jsem viděl i neuvěřitelné zázraky. Jenomže - každý jsme jiný a toto je potřeba mít vždy na paměti. Zejména v okamžiku, kdy si začnete číst jakékoli "zaručeně vyzkoušené návody". Takže se pojďme podívat na několik důležitých faktů.

- rakovina není jen jedna, existuje řada typů nádorů, přičemž každý vyžaduje naprosto odlišný typ terapie. Typicky rakovina plic je velmi nepříjemná a pokud dojde až k tragickému konci, ten je nesmírně ošklivý. O rakovině slinivky snad radši ani nemluvím. A zkuste si léčit například Grawitzův nádor pomoci bylinkových čajů, dlouho tady nepobudete! Akutní leukémie? Zapomeňte na alternativu a utíkejte na hematologii!!! Teprve po zahájení léčby se můžete začít poohlížet po dalších možnostech, ale až potom!

- pozdě rozpoznaná, nebo nesprávně léčená rakovina prostaty obvykle končí metastázami pánve a páteře. Podobně dopadá i nevhodně, či pozdě léčený karcinom ženského prsu.

- onkologický problém ve stádiu metastáz je již velmi vážná záležitost a následné léčení nesmírně drahé, zdlouhavé a s nejistým výsledkem.

- oproti tomu, včasně rozpoznaná rakovina je s vysokou pravděpodobností dobře vyléčitelná, bez větších následků, (ať již díky nemoci, nebo její léčbě).

- neexistují dva stejní lidé s naprosto stejným typem nádoru. A už vůbec neexistuje stejná příčina nemoci u dvou stejných lidí. Možná velmi vzácně u jednovaječných dvojčat.

- díky tomu neexistuje jeden exaktní a univerzální způsob léčení rakoviny pro více druhů lidí a příčin jejího propuknutí. Jestliže vám někdo tvrdí opak, lže.

- z tohoto důvodu považuji za velmi zavádějící tvrzení, že jedna konkrétní alternativní metoda pomůže stoprocentně všem. To je naprostý nesmysl.

- léčba rakoviny je vždy velmi nákladná záležitost. Z tohoto důvodu je v primárním zájmu všech příčetných vlád, aby byla co nejúčinnější, protože nemocný člověk odčerpává zdroje a nepodporuje ekonomiku. Proto jsou veškerá tvrzení o zlých farmaceutických koncernech velmi zavádějící a lživá. Ano, o peníze tu samozřejmě jde, ale úspěšná firma ví, že se jí nesmírně drahý výzkum vrátí a proto investuje nové a nové miliardy dolarů (eur, rublů, korun atd.) do dalšího a dalšího výzkumu a zaměstnává na něm ty nejlepší vědce. Na výzkumu a vývoji ale nepracují jenom firmy. Zabývají se jím špičková vědecká pracoviště po celém světě.


Velice zjednodušeně si rozdělme možné příčiny vzniku této nemoci na fyzické a psychosomatické.

Za fyzické považujeme například genetiku a špatný životní styl. Tím bývá například nevhodná výživa, stres, špatné prostředí, nezdravá práce, nedostatek spánku, kouření, drogy a alkohol atd. Genetika je horší a řeší se obtížněji, životní styl se dá změnit.

Psychosomatické příčiny jsou nejrůznější, typicky dlouhodobé deprese, sebenenávist (obvykle z výchovy), permanentní stres, myšlenky na sebevraždu, pocity viny, nebo křivdy, nenávist k lidem, k životu či k přírodě, pocit nenaplnění, neodpuštění sobě či druhým, strach a obavy z čehokoli, zlý blízký člověk a podobně. Toto vše dokáže být vyloženě fyzicky destruktivní.


A nyní pozor - alternativní léčba sice existuje, ale není dostupná masově pro každého. Přemýšlíte proč? Zřejmě jste nečetli tento článek dostatečně pozorně, udělejte to prosím znovu:-) Masově a velmi úspěšně léčili dva čeští, geniální léčitelé - pan Mikolášek a páter Ferda ze Sušice. Měli ale jednu společnou vlastnost: byli jasnovidní a to tak, že přiváděli k šílenství nejdřív nacistické a později komunistické aparátčíky. Oba byli bylinkáři, ale tajemství jejich úspěchu spočívalo v tom, že oni si na léčitele nehráli, oni jimi skutečně byli. Výsledky měli dokonce vědecky ověřené (pátera Ferdu komunisté zkoumali v Psychoenergetické laboratoři, primárně založené za účelem léčení vůdčích soudruhů z ÚV KSČ). Tito dva pánové vždy namíchali naprosto přesnou bylinnou léčbu, která zabírala i na ty nejtěžší choroby, včetně rakoviny, ale to umí opravdu málokdo. Ani Dědek kořenář a Grešík ne.:-) Například.


Jak vypadá typicky zavádějící článek, který v nemocných vzbudí dojem, že jim vlastně nic není a že si jenom zbytečně ničí zdraví prostřednictvím léků? Například zde je ukázka, jakým způsobem se živí esoterické stránky: (našel jsem je Googlem zcela náhodně) http://www.uspesna-lecba.cz/co-se-vas-tyka/co-delat-po-diagnoze-rakoviny/ Uveřejní snůšku obecných blábolů o ničem, které se ale tváří poměrně důvěryhodně. A dole pod článkem samozřejmě naleznete spoustu odkazů na "zázračné bioprodukty", které vás přeci stoprocentně vyléčí, hlavně si je kupte přes jejich stránky, nejspíš z toho mají nejspíš provize (jinak by to tam nedávali). Spousta doporučení z tohoto článku se vám rázem stane osudnými, pokud se vyhnete standardní léčbě (například s výše zmíněným Grawitzem, nebo akutní leukemií).


Naznačme si v kostce možnosti alternativní léčby. Jsou tu skvělí biotronici, léčitelé, čínská medicína, psychosomatická léčba, hermetická medicína, homeopatie atd. Výborně funguje třeba i Reiki, nebo Shamballa, ale zase - výsledky jsou vždy velmi individuální. Někomu pomůže to, druhému ono.
Jeden pacient se vyléčí pouze alopatickým způsobem a jakákoli alternativa je u něj spíše na škodu. Druhý pak chvíli před smrtí objeví kouzlo léčitele a ten ho zachrání. Bohužel první varianta je statisticky mnohem pravděpodobnější. O opravdu zázračných léčitelích se vždycky zprávy rychle rozšíří. Typickým takovým člověkem byl například nedávno zesnulý Jindřich Paseka, úžasný, soucitný pán s vynikajícími výsledky. Prostě s darem od Boha. Když jsem psal tento článek, začala mi chodit spousta informací, jedna z nich byla i o výborném léčiteli, panu Bradáčovi. Prý rakovinu vyléčit umí. Jestli je to pravda, napište do diskuse, nebo do komentářů vlastní zkušenost, ostatní jí určitě uvítají!
Mezi lidi s opravdu hodně zajímavými schopnostmi vidění (a to i na dálku) patří můj kamarád Jindřich ( http://laskyplnysvet.cz/stesti/). Pokud máte obtížně diagnostikovatelné problémy, vyzkoušejte si ho!


Ostatní jsou pouze esoterici, kterým to někdy vyjde a častěji ne. Kdyby jim to naopak častěji vycházelo, stáli byste u nich fronty:-) Znáte někoho takového? Neznáte? Tak vidíte:-) Tito esoterici se dají rozdělit na dvě skupiny.
První jsou tvrdí byznysmeni, bezskrupulózně vydělávající na neštěstí druhých.
Druzí se opravdu snaží pomoci. Výsledky obou skupin jsou neměřitelné, protože žádné oficiální statistiky neexistují. Jestliže však přijdete ke komukoli, kdo vás začne přesvědčovat, že v žádném případě nesmíte zahájit klasickou, alopatickou léčbu, v zájmu vlastního přežití od něho rychle odejděte! Bez legrace. Soudný a zodpovědný léčitel takovou věc nikdy nevysloví.
Zažil jsem naopak třeba u teplického p. Peška, že doporučil co nejrychlejší lékařský zákrok. Pokud věděl, že by pacientovi mohla pomoci pouze alternativa, pak mu to opatrně řekl, ale vždycky se jistil s tím, že to samozřejmě nelze v žádném případě zaručit. V jednom jediném případě striktně nedoporučil operaci benigního nádoru na mozku - a dopadlo to dobře, na rozdíl od zákroku, kde bylo potenciální riziko obrovské.


Léčením lidí (a občas domácích mazlíčků) se zabývám dvacet čtyři let. Během své praxe jsem zažil, že se klient vyléčil i v případě těžké diagnózy a jindy naopak, relativně dobře léčitelná forma nemoci se rozjela do metastáz i v případě souběžného ozařování a chemoterapie a bylo zle. Zodpovědně ale mohu prohlásit, že jsem několika lidem život zachránil už jenom jejich včasným odesláním k lékaři.
A pro změnu - člověk po ozářkách a chemoterapii mě vyhledal s tím, že se mu zdravotní stav stále zhoršuje a jeho stav se změnil k lepšímu až poté, kdy jsme začali řešit skutečnou příčinu. Ale to se vždy snažím velmi pečlivě testovat různými prostředky. Z jednoho jediného důvodu - v případě této diagnózy jde vždycky o život a já si nechci zatěžovat karmu a svědomí tím, že někoho navedu na nesprávnou cestu, ze které už nebude návratu.


Doporučení na závěr - nikdy nepodléhejte laciným tvrzením, že váš problém vlastně žádným problémem není a že se musíte léčit pouze u tohoto jediného léčitele jedině jeho metodou. Kdyby tu někdo tak zázračný skutečně existoval, věděli byste to. Jenomže neexistuje. Posledního takového člověka přibili Římané na kříž před dvěma tisíci lety a od té doby nová hvězda nad Betlémem ještě nevyšla:-)
Používejte vždy zdravý rozum a pokud to jde, tak i intuici. I když chápu, že stres z obávané diagnózy je vždy veliký. Ale nikdy se nespoléhejte jenom na jednu věc, využijte všech možností, které se vám nabízí. Vyplatí se to. Jestliže vám tělo napadne maligní bujení, vykašlete se na růžové řečičky alternativců o nutnosti harmonie s přírodou a magickými cykly vesmíru a v první řadě si zachraňte život. Na všechno ostatní máte pak vždycky dost času!


A úplně na konec mě zaujalo doporučení z článku o léčení ledvinových kamenů u morčat, hledejte (CTRL plus F) doporučení pod titulkem "Lessons we learnt". Protože pro onkologická onemocnění toto platí trojnásobně, zejména poslední věta!Autor: Zbyněk Slába | Počet komentářů: 1 | Sdílet na: | | |


Napsat komentář

(Registrace nového uživatele)

  *Napište číslicemi jednadvasedm:


  *Jméno:


  Heslo: (Pouze pro registrované)


  *Titulek:


  *Text zprávy:
20.3.2016 15:31
Titulek:

Od: Mirka


Toto téma je opravdu těžké. Myslím si, že každopádně by všechno mělo jít ruku v ruce. Protože rakovina je především onemocnění a nemoc duše, je třeba na psychosomatické úrovni zjistit, kde je ten hlavní problém a příčina nemoci. To za prvé. Za druhé zcela jistě by měl být člověk pod dozorem lékařů a v návaznosti na jejich léčbu, posilovat organismus přírodními prostředky. Navíc, buď se jedinec chce vyléčit anebo nechce. Ideální je, této zákeřné nemoci předejít, ale nejde jen o rakovinu, podobných nemocí je mnoho. Fantastická knížka od Rudigera Dahlkeho Nemoc jako symbol, tam je spousta nemocí a psychosomatický podtext. Předcházet, žít život v harmonii se sebou, svými potřebami a v lásce, bezpodmínečné lásce.
Mějte se všichni krásně a ať jsme všichni zdraví. Poslouchejme signály těla a předcházejme nemocem. Slunce v srdci a duši přeje s láskou Mirka


Diskuse - hlavní str.

Diskuse o energiích  Diskuse o astrologii  Diskuse o Tarotu  Diskuse o léčení, mystice
Související články:

Baruška (1.11.2023 04:50)
PF 2023 (24.12.2022 04:47)
Dvě cesty vývoje lidského mozku a jejich dopady (2.6.2022 14:00)
PF 2022 (24.12.2021 05:19)
Chlastejte Tuzemák a rychle sdílejte, než to smažou! (15.2.2021 15:20)
PF 2021 a malé vánoční zamyšlení nad dětským Ježíškem (24.12.2020 09:31)
Zimní otužování očima přímého účastníka (30.1.2019 17:42)
Návod na použití péřového spacáku (4.1.2019 09:47)
Tradiční malá PéeFka:) (23.12.2018 14:25)
Lehké vyčištění jater (7.6.2018 17:13)
Vánoční přání a také malý tip na netradiční dárek (22.12.2017 16:50)
Svépomocné řešení aktuální máslové krize (27.9.2017 18:13)
Léčení Alzheimerovy choroby (26.6.2017 20:52)
Změny na Oranžových stránkách (13.3.2017 16:52)
Zázrak české farmacie v praxi (29.1.2017 18:34)
Nedobrovolný kurs přežití ve volné přírodě (7.11.2016 18:48)
Skrytá rizika energetických nápojů (1.11.2016 15:29)
Zánět močových cest a přírodní farmacie (23.10.2016 17:35)
Těžké nemoci a konopí (14.10.2016 14:19)
Náboženství a fanatismus v praxi (29.9.2016 20:56)
Jak jsem hledal brýle pod vodou a jak to dopadlo (30.5.2016 14:34)
Změny na Oranžových stránkách (27.5.2016 11:21)
Jak na chřipku II. (17.11.2015 12:29)
Čínská medicína - ano či ne? (17.11.2015 11:20)
Dobročinná, (nejenom) vánoční sbírka (11.12.2014 12:13)
Jak účinně (a nesmyslně) zkrátit život vašeho morčátka (18.6.2014 21:06)
Jak na kuří oka? (3.2.2014 21:25)
Chce to klid a nohy v teple (3.2.2014 21:21)
Jak na tělesnou termogulaci? (26.1.2014 21:12)
Oranžové stránky miliónové:-) (3.1.2014 22:03)
Jak na lehké vyčištění těla po Svátcích? (1.1.2014 21:10)
Stáří a choroby (5.12.2013 21:21)
Když nám příroda dává mat (29.9.2013 12:01)
Neobvyklé setkání na staré E55 (24.8.2013 10:06)
Odpovědi na dotazy čtenářů v komentářích - k 15.6.2013 (15.6.2013 20:16)
Poděkování za pomoc dětskému domovu (19.12.2012 22:08)
Malá vánoční pomoc opuštěným dětem (22.11.2012 19:48)
Úplněk 31.8.2012 (1.9.2012 14:53)
Léčivé vzpomínky (25.8.2012 17:03)
Když udeří mrazy... (9.4.2012 18:34)
Reakce na komentáře čtenářů k 1.7.2011 (7.1.2012 12:20)
Jak správně vyprat péřový spacák... (27.11.2011 18:09)
Teplický léčitel Jaroslav M. Pešek (3.7.2011 16:39)
Putování s pejskem (1.3.2011 21:07)
Úplněk 24.8.2010 (27.8.2010 07:25)
Reakce na komentáře čtenářů k 1.3.2010 (6.3.2010 12:54)
Klidně bych tam své dítě nechala (28.2.2010 11:34)
Až jednou budete umírat... (5.12.2009 11:04)
Já tu knížku ale opravdu potřebuju!! (31.5.2009 19:01)
Fotogalerie autora Oranžových stránek (3.4.2009 21:22)
Měla si tu blbou krávu poslat do prdele... (7.3.2009 10:08)
Magie Vánoc (20.12.2008 22:01)
Jaká je současná úroveň slušnosti a úcty k hodnotám v "malém českém rybníčku" ? (4.12.2008 21:23)
Myška (28.3.2008 15:18)
Jak jsem kupoval zrcadlovku (25.3.2008 21:13)
Vyjádření vedoucího Správy CHKO Kokořínsko (11.1.2008 15:23)
Svět není černobílý (19.12.2007 14:42)
Poslední jízda na trati č. 132 (14.12.2007 18:36)
Máme pro vás vstupenku... (22.6.2007 14:44)
Lze léčit neplodnost astrologickými metodami? (25.1.2007 20:20)
Jak se dají zdarma pořídit svaté obrázky... (29.12.2006 19:08)
Magicko-astrologický závod ve Staré Praze (21.11.2006 20:02)
Záchrana potápěče na volném moři po ztrátě vztlaku (28.9.2006 20:11)
Zvláštní setkání pod vodou (1.8.2006 14:44)
Zajímavosti o toxoplasmóze (24.4.2006 18:03)
Ptačí chřipka - hrozba nové pandemie? (6.3.2006 15:29)
Faraónův holící strojek (2.12.2005 13:54)
Nebojte se Nostradama (2.12.2005 13:40)
Backster efekt (2.12.2005 13:33)
Éčka v potravinách (2.12.2005 11:30)
Deodoranty vs antiperspiranty (2.12.2005 11:11)
Chřipka - opravdu trvá devět dnů? (1.12.2005 19:23)