Zdravá výžživa

Kineziologický kroužkový test

Lze zjistit, jaká strava je pro člověka individuálně vhodná?

Kineziologie je poměrně moderní metoda, objevil jí v šedesátých letech americký chiropraktik MuDr. Goodheart. Při své práci s tělem pacienta si povšiml odlišných svalových reakcí v návaznosti na nejrůznější situace. Lékař postupem času zjistil souvislost mezi různou silou svalové odpovědi a aktuálními vlivy okolí. Dalším výzkumem pak odhalil skutečnost, že uvedeného jevu se dá s úspěchem využít pro získání odpovědí na otázky z osobního života pacienta, ale i jeho nejbližšího okolí. Metoda byla rozpracována do funkčního systému, který dnes známe pod názvem One-brain (jednotný mozek). Základním cílem celého systému je totiž koordinace činnosti obou mozkových hemisfér. Normální člověk využívá kapacity svého mozku pouze velmi omezeně, obecně udávané číslo je tři až pět procent. Pokud se nám povede toto číslo zvýšit, výrazně se zlepší naše schopnosti myšlení, paměť, intuice a mnohé další.

V tomto článku se však nebudeme zabývat specializovanými kurzy, případné odkazy naleznete na internetu. Budeme se věnovat vlastnímu praktickému způsobu testování vhodnosti potravin. Ještě než přejdeme k samotnému testu, dovolím si zde napsat jedno malé, ale důležité upozornění - pokud se rozhodnete navštívit kineziologa, buďte při jeho volbě velmi opatrní. Kineziologie dokáže doslova zázraky, odblokovává hluboké mentální příčiny chorob i nevhodného jednání, ale někteří kineziologové dokážou svých schopností šikovně zneužívat tím, že vám do podvědomí naprogramují potřebu dalších návštěv. Vy pak opakovaně docházíte na sezení a neustále máte potřebu platit za nové a nové odblokovávání. Dobrý kineziolog vám odblokuje problém během jedné až třech návštěv a dále již jeho služby nebudete potřebovat. Tolik na úvod a nyní přejděme k vlastní metodě, která se nazývá kroužkový test a kterou můžete praktikovat bez předchozího absolvování seminářů.


Důležitým předpokladem úspěšnosti provední testu je volba vhodného partnera. Říkám to s humorem sobě vlastním a neznamená to, že by jste se v případě neúspěšně prováděných pokusů museli rozvádět:-)). Kroužkový test spočívá ve vzájemném roztahování kroužku tvořeného z ukazováčku a palce. Jste li vzpěrač, slabá žena vám kroužek prostě neroztáhne a to i v případě, že budete testovat látku vysloveně negativní. Test je založený na svalové odpovědi ukazováčku a palce, které dotazovaný drží proti sobě veškerou silou, kterou je schopen vyvinout.


Vlastní provedení testu je následující: Osoba, která chce testovat potravinu spojí palec a ukazováček do kroužku a tiskne oba prsty proti sobě co možná nejpevněji. V druhé ruce drží potravinu, nebo jiný předmět otázky. Druhý člověk uchopí každou rukou pomocí palce a ukazováčku oba prsty testované osobě tak, aby je mohl pohodlně roztáhnout od sebe. Testovaná osoba nyní myslí na předmět svého dotazu, který drží v ruce a ptá se v duchu, jestli je pro ní dobrý. Testující se pokusí testovanému roztáhnout prsty od sebe a všimne si, jaké síly k tomu bylo zapotřebí. Čím větší sílu musel vyvinout, tím je odpověď pozitivnější a naopak. Získání správné odpovědi vyžaduje určitou zkušenost, ale již po několika minutách budete účinností této metody příjemně překvapeni. Zkuste vytestovat dvě protichůdné potraviny, nebo předměty. Dobrý kontrast vykazuje jablko a majonéza, případně jablko a cigarety. Pozor v případě cukrovky - na jablko bude reakce většinou vzhledem k vyššímu obsahu cukru odmítavá.


Rozšířené možnosti testu a obměny mohou být následující: Testující osoba roztahuje testovanému prsty a přitom sama v duchu klade otázku, na kterou dostane odpověď stejně, jako když se dotazuje testovaný. Funguje to velmi dobře a můžete vyzkoušet následující věc: Do papírového sáčku vložte cigarety a proveďte na druhém test s otázkou, jestli jsou pro něj vhodné. Pak do sáčku vložte jablko a opakujte celý postup. Uvidíte, že bude svalová reakce dotyčného v obou případech odlišná, přestože nemá vlastně ani tušení, na co se ho testující dotazuje.


Etika je v případě i takto jednoduchého testu nezbytná. Zásadně nebudeme zjišťovat důvěrné záležitosti, týkající se třetích osob, nebo testovaného. Nebudeme ani zjišťovat čísla do Sportky, či tipovat vítěze fotbalové ligy. To vše nám nepřísluší a výsledky by stejně nebyly relevantní. Používejte testování výhradně za účelem pomoci sobě i druhým a bude vše v pořádku. Jak už jsem naznačoval výše, účinností metody budete příjemně překvapeni.Autor: Zbyněk Slába | Počet komentářů: 0 | Sdílet na: | | |


Napsat komentář

(Registrace nového uživatele)

  *Napište číslicemi jednadvasedm:


  *Jméno:


  Heslo: (Pouze pro registrované)


  *Titulek:


  *Text zprávy:

Diskuse - hlavní str.

Diskuse o energiích  Diskuse o astrologii  Diskuse o Tarotu  Diskuse o léčení, mystice
Související články:

Jak jednoduše zvládat úmorná letní vedra? (18.7.2006 10:59)
Výživové typy (1.12.2005 14:59)
Tattvy (1.12.2005 11:47)
Výživa včera a dnes (30.11.2005 13:10)
Výživa dle krevních skupin (30.11.2005 12:39)
Dělená strava (30.11.2005 11:21)
Acidobazická reakce potravin (30.11.2005 11:11)
Rozdělení stravy (30.11.2005 10:45)
Zdravá výživa (29.11.2005 17:33)