Zdravá výžživa

Výživa dle krevních skupin

Typická výživa pro jednotlivé krevní skupiny

Příslušná krevní skupina je ideálním indikátorem přizpůsobivosti organismu vůči jednotlivým typům potravy. Pokud svojí krevní skupinu znáte, máte v rukou jeden z nejlepších klíčů k ovlivnění vlastního zdraví pomocí volby vhodných potravin. Tato teorie je založena na schopnosti přenosu živin z tenkého střeva do organismu, míra vstřebatelnosti jednotlivých složek je závislá právě na skladbě krve. Pokud tedy budete alespoň zčásti dodržovat zásady obsažené v této kapitole a omezíte potraviny méně vhodné, můžete pro svůj organismus udělat velmi záslužnou věc.

Krevní skupina A
  Lidé s touto skupinou by měli dát přednost stravě orientované spíše vegetariánským směrem, tedy omezit příjem živočišných bílkovin a dodržovat jejich správné kombinování. I když se tento organismus dobře přizpůsobuje změnám, má poněkud citlivější imunitu a živočišné potraviny její odolnost snižují. Vhodná je zelenina na jakýkoliv způsob, sójové výrobky (ale pozor, nepřehánět a dávat přednost spíše fermentovaným - tempeh, natto), rostlinné oleje - zejména panenské (extra virgin), luštěniny a ovoce. Omezit zejména červená masa a mléčné výrobky, tedy živočišné potraviny obecně. Nemusíte se jim ale úplně vyhýbat, každý organismus potřebuje občas látky, které jsou v nich obsaženy. Méně vhodná je i pšenice.


Krevní skupina B
  Tito lidé mohou upřednostňovat všestrannou skladbu potravy živočišného i rostlinného původu i když samozřejmě v míře rozumné, protože nadměrný příjem bílkovin je škodlivý pro všechny skupiny bez výjimky a jak už jsme několikrát opakovali, množství je téměř přímo úměrné fyzické zátěži. Další samozřejmou vhodnou složkou je zelenina a ovoce. Pšenice, kukuřice, čočka a ořechy by měly být přijímány pouze v menší míře. Skupina B je v podstatě nejvíce odolná a přizpůsobivá vůči všem druhům stravy. Omezit je třeba kukuřici, čočku, arašídy, sezam, pohanku a pšenici.


Krevní skupina 0
  Látková výměna pracuje dobře a rovněž imunita je poměrně solidní. Pozor však na obiloviny, zejména na pšenici. Buďte opatrní při konzumaci pečiva a výrobků z mouky obecně, neboť pšeničná převládá ve většině případů značnou měrou. Bílkoviny jsou tráveny ze všech skupin nejlépe, i červená masa jsou organismem dobře využívána. I tady by měla převládat zelenina a ovoce. Tyto složky potravy jsou v podstatě nezbytností u každého člověka. Velmi dobrá je brokolice - obsahuje hodně jódu. kromě pšenice omezte také fazole, kukuřici, čočku, zelí, kapustu a květák.


Krevní skupina AB
  Imunitní systém i látková výměna pracují velmi dobře. Této krevní skupině nevadí mléčné výrobky v rozumné míře, masa spíše méně a zeleniny a ovoce v množství neomezeném. Jsou zde sloučeny vlastnosti jak skupiny A, tak i B, tedy potřeba pšenice je například menší. Z masa dávejte přednost spíše rybám, případně drůbeži. Ideální je zelená zelenina a také sójové výrobky. Omezte červená masa, fazole, kukuřici a pohanku.Autor: Zbyněk Slába | Počet komentářů: 2 | Sdílet na: | | |


Napsat komentář

(Registrace nového uživatele)

  *Napište číslicemi jednadvasedm:


  *Jméno:


  Heslo: (Pouze pro registrované)


  *Titulek:


  *Text zprávy:
29.1.2007 14:17
Titulek: Doporučení

Od: ABO Clinic


Doporučuji navštívit oficiální stránky výživy podle krevních skupin Dr.D'Adamo - http://dadamo.cz

13.2.2010 14:15
Titulek: Poznámka ke skupině B

Od: Neregistrovaný


Četl jsem v knize o krevních skupinách, že skupina B by se měla vyhýbat drůběži, prí je dokonce životu nebezpečná pro lidi se skupinou B...


Diskuse - hlavní str.

Diskuse o energiích  Diskuse o astrologii  Diskuse o Tarotu  Diskuse o léčení, mystice
Související články:

Jak jednoduše zvládat úmorná letní vedra? (18.7.2006 10:59)
Výživové typy (1.12.2005 14:59)
Tattvy (1.12.2005 11:47)
Kineziologický kroužkový test (1.12.2005 11:17)
Výživa včera a dnes (30.11.2005 13:10)
Dělená strava (30.11.2005 11:21)
Acidobazická reakce potravin (30.11.2005 11:11)
Rozdělení stravy (30.11.2005 10:45)
Zdravá výživa (29.11.2005 17:33)