Reiki

Možnosti a limity Reiki

Jaké jsou možnosti a limity Reiki?

Dá se říci, že možnosti používání Reiki nejsou nijak limitovány. Problém je s genetickými dispozicemi a o tom jsme již mluvili v článku o principu. Člověku postiženému například mongoloiditou Reiki nepomůže, ale výrazně ho zklidní, což je například u hyperaktivních jedinců podstatné. Určitá potíž zde spočívá pouze ve skutečnosti, že pro úspěšné působení potřebujeme udržet pacienta po dobu několika minut v klidu a zeména postižené děti okolo desátého roku věku umožňují zásah pouze ve spánku. Já sám jsem začínal spíše s lehčími chorobami od chřipek, angín a zánětů horních cest dýchacích po pohybové problémy, artritidu, revma a podobně. Teprve později došlo na roztroušenou sklerózu a nádorová onemocnění.Výhoda Reiki spočívá v její bezpečnosti - nemůžete ublížit ani sobě, ani "pacientovi". Nejdůležitější je naučit se přistupovat ke komukoliv zcela nestranně. Zejména v případě někoho blízkého je vaše touha pomoci za každou cenu velice silná. Biotronické schopnosti má každý z nás, někdo silnější a někdo slabší. Přijde k vám blízký člověk s problémy a vy se mu snažíte pomoci, v myšlenkách zesilujete energii a výsledkem je, že dílem používáte Reiki a dílem bioenergii vlastní. Druhý den pak vašeho pacienta záda nebolí, ale vy máte za sebou bezesnou noc. Je to logické - pokud cítíte, že energie neproudí do těla vašeho pacienta tak, jak jste zvyklí a vy přidáváte nevědomky energii svojí, už částečně přebíráte na sebe odpovědnost za problém, který vám nepřísluší. Fyzicky se nenakazíte (v případě například revmatických bolestí to ani nejde), ale vaše podvědomí vám dá určitým náznakem najevo, že jste něco neudělali tak, jak by jste měli. Obrovská výhoda Reiki spočívá v tom, že harmonizuje organismus způsobem, který nepotlačuje důsledek nemoci, ale řeší přímo jeho příčinu. Cesta k uzdravení může být sice na pohled delší, ale bude vždy účinnější.

Mám velmi dobré výsledky s řešením nejrůznějších potíží, z těch nejtěžších to byl poměrně veliký nádor, u kterého se podařilo zastavit růst a nakonec se začal zmenšovat. Ale úspěchy přinesla například i léčba zubů (kaz přiložené dlaně sice nevyvrtají, ale zánět lze odstranit beze zbytku), dále ženské problémy, bolesti páteře, deprese, předrážděnost a psychické problémy obecně. Většině lidí se po opakovaném působení komplexně zlepšuje zdravotní stav a to ve fyzické i psychické rovině. Veškeré hranice si člověk klade pouze ve své představě, vesmír je bez hranic a naše možnosti jsou právě tak neomezené, jako ty vesmírné...Autor: Zbyněk Slába | Počet komentářů: 10 | Sdílet na: | | |


Napsat komentář

(Registrace nového uživatele)

  *Napište číslicemi jednadvasedm:


  *Jméno:


  Heslo: (Pouze pro registrované)


  *Titulek:


  *Text zprávy:
21.2.2007 12:29
Titulek: cukrovka

Od: Helena


Podarilo se Vam nekdy lecit a vylecit cukrovku 1.st.? Mate nejake zkusenosti s AIDS?

23.2.2007 17:37
Titulek: Re: cukrovka

Od: Zbyněk


Cukrovku jsem zkoušel jednou před lety, ale pak už jsem se k pacientce nedostal, odcestovala do zahraničí, tedy vlastně ani nevím, jestli byl nějaký výsledek. V některých případech by šlo jistě minimálně přiznaky zmírnit, záleží vždy na příčinách. AIDS je už jiná třída, ale určitě by šlo minimálně zmírnit příznaky. Pokud o někom víte, můžeme to zkusit.
Zbyněk

24.2.2007 15:02
Titulek:

Od: Helena


U DM1 jsou príčiny nemoci jasne, jsou poničeny bunky proudukující insulin autoimunitním procesem a insulin se přestane zcela tvořit. Co si představujete pod pojmem zmírnění příznaků?

28.2.2007 11:50
Titulek: Re:

Od: Zbynek Slaba


Z holistického hlediska se nejedná o příčinu, ale symptom nemoci. Příčina většinou leží úplně někde jinde. Dědičnost, trauma při výchově v dětství, to jsou pouze drobné příklady. Zmírněním příznaků mám na mysli například omezení IM příjmu inzulínu z pěti na jedno denně, případně i úplné vynechání, pokud to zdravoní stav pacienta umožní, což není nereálné, ale bohužel velmi individuální.

1.3.2007 07:20
Titulek:

Od: Helena


Znam tyto nazory, ale bohuzel u DM1 jste uplne vedle. To ze DM1 muze neco spustit a nevi se presne co, to mate pravdu,je zde dedicnost, viroza atd. Navic dnes se DM1 vyskytuje u rocnich deti. Ale pokud je jiz DM1 spustene, tak je zbytecne hloubat nad tim, co to bylo. Proste insulin se neprodukuje , protoze neni z ceho, tak to je. MUSI se proto dodavat insulin z venku nebo transplantovat slinivka. Omezeni na 1 davku denne je hloupost, jedna se o navrat k lecbe pred 20 lety, dnes se naopak dodava insulin co nejcasteji, injekcne 4-5 krat denne nebo pumpou, tak aby se v podstate priblizil normalni rezim slinivky. Cim se lepe nahradi funkce slinivky, tim pozdeji nastanou komplikace ( selhani ledvin, slepota atd.) Vynechani insulinu u DM 1 znamena drive ci pozdeji jistou smrt. Kdybyste injekce vynechal, odkud by se insulin bral? U DM1 tedy Vase navhry skutecne neplati a prosim, neradte je nikomu, mohl byste toho cloveka tezce poskodit. U DM1 totiz zadny lecitel nikdy zadny uspech nemel...al

1.3.2007 07:23
Titulek:

Od: Helena


Ale rada lecitelu to stale tvrdi, v podstate rikaji to co Vy. Ale zadny uspech neni znam. Jedna se o chybejici organ, a ten skutecne zadnym reiki ani cimkoliv jinym ( krome transplantace) nevyrobite.

2.3.2007 08:14
Titulek: Re:

Od: Zbynek Slaba


Vážená paní Kdesi Cosi (pro ostatní čtenáře viz komentáře pod Možnosti a limity Reiki), zapomínáte, že mimo jiné jsem i počítačový specialista, tedy neschovávejte se prosím za cizí jména a neváhejte se podepsat:-) I DM1 je léčitelná, záleží na formě a dalších ukazatelích. Nicméně jak už jsem Vám naznačoval ve Vašich předchozích komentářích, Vaše plutonické manipulace na mě nezabírají, pokud chcete, mohu Vám je vysvětlit osobně. Sice dle Vašich předchozích tvrzení máte "vysokou kvalifikaci", nicméně Vaše metody získávání informací mi nejsou blízké a v podstatě Vám je opravdu nezávidím. Mějte se hezky!

2.3.2007 10:47
Titulek:

Od: Helena


Asi Vam nejak neni znamo, ze vice lidi muze pouzivat stejny pocitac. A vice lidi muze pochybovat a ptat se.... A mohou se domluvit. Ale to nic, odborniku.... DM1 nijak alternativne lecit nejde, nikdo to neumi ani Vy ani kdokoliv jiny. Takze si uz prestante vymyslet. Musel byste totiz umet nahradit zanikle beta bunky v L. ostruvcich. A to se zatim zadnym zpusobem nikomu na svete krome transplantace nepodvedlo. Takze nemluvite pravdu a protoze v tomhle, tak mozna i v dalsich vecech. Doporucit podavani insulinu u DM1 jednou denne je hloupost, kterou toho cloveka tezce poskodite. Mozna misto zjistovani, kdo Vam pise, coz neni nic tezkeho, byste mel sve usili zamerit na to, neco si nastudovat "mistre". Jo mozna Vam sem zase nekdo z nasich kamaradu napise, mame jich dost.....

2.3.2007 11:03
Titulek:

Od: Helena


A jeste - tvrdite li, ze je DM1 lecitelna, jiste znate nejaky odkaz kdy, kde a komu se to podarilo. Pokud neznate, jde jenom o takove Vase povidani.... Tj. lecitelna ve smyslu, ze se nemusel jiz podavat insulin, funkce zaniklych b. bunek se nejak obnovila ( jak ??)....a znovu zacaly produkovat insulin.... byl byste 1. na svete a dostal byste Nobelovu cenu....:-))))))

2.3.2007 16:55
Titulek: Re:

Od: Zbynek Slaba


Vážená paní Kdesi Cosi, obávám se, že další komunikace na úrovni, kterou jste zvolila, by byla pouze ztrátou času. Nemám potřebu Vám nic dokazovat. Pohádky o stejné adrese a stejném stylu komunikace na mě také nefungují. Mějte se hezky a zkuste štěstí na jiných serverech s podobnou tématikou.


Diskuse - hlavní str.

Diskuse o energiích  Diskuse o astrologii  Diskuse o Tarotu  Diskuse o léčení, mystice
Související články:

Upozornění na podzimní, jednodenní kurs Reiki dne 28.10.2017 (8.10.2017 17:46)
Jednoduché zjištění zdravotního stavu (31.8.2016 21:14)
Nebojte se svého učitele zeptat! (17.2.2009 21:32)
Reiki v otázkách a odpovědích (7.1.2007 21:20)
Vaše zkušenosti s léčením (28.11.2005 10:45)
Názory čtenářů (28.11.2005 09:02)
Typický seminář Reiki (27.11.2005 08:08)
Mistr učitel Reiki (26.11.2005 19:05)
Třetí stupeň Reiki (25.11.2005 21:46)
Reiki a drahé kameny (25.11.2005 21:24)
Druhý stupeň Reiki (25.11.2005 21:20)
První stupeň Reiki (25.11.2005 21:16)
Nežádoucí účinky Reiki (25.11.2005 21:09)
Reiki - princip nemoci a uzdravení (25.11.2005 20:46)
Reiki - současný stav (25.11.2005 14:44)
Reiki dříve a dnes (25.11.2005 14:34)
Reiki - zkušenosti (25.11.2005 14:12)