Reiki

Reiki - princip nemoci a uzdravení

Principy vzniku nemoci a přírodního léčení

Veškerý vesmír je založený na energetických dějích, přičemž živé organismy nejsou výjimkou. Pokud byste měli udržovat svojí tělesnou teplotu pouze potravou, musela by ve vašem organismu probíhat řízená termojaderná fúze. V létě nepotřebujeme tolik jíst, lehčí či žádný oděv a vyšší expozice slunečného záření v kombinaci se širším spektrem barev zajišťují zvýšený přísun životní energie z okolního prostředí. Oproti tomu v zimních měsících často pociťujeme vyšší potřebu hutnější potravy, příčinu tohoto jevu si ostatně později vysvětlíme v nové kapitole o výživě.Kromě potravy a dechu zajišťují přísun a cirkulaci energie tzv. čakry. Jsou to energetická centra, kterých využívá například akupunktura, kdy se pomocí vpichů, či jiného dráždění rozvádí energie do jednotlivých orgánů a ty se pak uzdravují. Čaker jsou na těle tisíce, ale pro práci s Reiki jsou důležité základní, kterých je sedm a jejichž umístění na těle koresponduje s neméně důležitými žlázami s vnitřní sekrecí. Tyto žlázy pomocí vylučovaných hormonů ovládají veškeré děje v organismu. Čakry mají kromě energetických funkcí také související vliv na komplexní, tedy i duševní a duchovní vývoj člověka.

Při iniciaci prováděné na semináři je do čakry vložena určitá informace, která následně člověku zajistí doživotní schopnost předávat energii pomocí dlaní. Samotnou iniciaci provádí pomocí speciálních symbolů člověk, který je zasvěcen do nejvyššího stupně Reiki - tzv. mistr učitel. Fyzické provedení vlastní iniciace může být různé, někteří mistři dokonce zasvěcují hromadně, kdy se účastníci drží vzájemně za ruce. Nejsem přítelem podobných zjednodušujících metod, i když výsledek se ani v tomto případě od jiných postupů nijak neliší. Obecně používaná metoda (využívá většina mistrů) spočívá v individuální práci s každou čakrou, přičemž pro prohloubení zážitku se často uvádějí účastníci semináře do příjemného relaxačního stavu. Reiki není podvod, výsledky jsou průkazné a při působení v rukou jasně cítíte teplo, případně mravenčení či brnění. Navíc jste často již bezprostředně po iniciaci schopni i pomocí pocitů v dlaních diagnostikovat nemocná místa na těle.

S úsměvem vzpomínám na dva starší manžele ze Šumavy. Paní trpěla na pohybové problémy a čaje příliš nezabíraly. Nabídl jsem jim první stupeň Reiki. Pán tvrdil, že "on na to není, ale kvůli ženě si to rád udělá". Jaké bylo jeho překvapení, když okamžitě po iniciaci přesně poznal u jedné paní (která se uvolila být pokusným králíkem) nemocnou pravou ledvinu. Působení Reiki je příjemné jak pro člověka, který energii předává, tak pro příjemce. A jak už bylo několikrát řečeno, pro dosažení uvedených výsledků není rozhodující, u jakého mistra iniciaci získáte. Kvalita semináře má největší vliv na míru znalostí, které si z něho odnesete, nikoliv na schopnosti, které jsou po iniciaci vždy u každého stejné.

Jak vlastně vzniká choroba? Rozlišujeme dvě základní příčiny: za prvé genetické a za druhé psychické. Úrazy záměrně nediferencuji, protože i ty vznikají v důsledku vnitřní nevyrovnanosti. S první příčinou (autismus, mongoloidita, atd.) toho moc nenadělá klasická, ani alternativní medicína. Ovšem u druhé (a naštěstí podstatně častější) je pole působnosti otevřené. Lidská energetika je velmi důmyslnou soustavou, která se stará o bezproblémový chod orgánů, svalů, kostí, krve i kůže, tedy celé nádherně složité soustavy zvané organismus. Vše je řízené podvědomím, do kterého naprostá většina normálních lidí nemá přístup. Pokud se do podvědomí dostane nevhodná informace, případně člověk vědomě dělá něco, s čím podvědomí nesouhlasí, dojde k varovné fyzické reakci těla - nemoci. Vzpomenete li si na nějakou vaší nemoc a zapátráte přitom dále v paměti, možná si uvědomíte, že vašemu onemocnění přecházela deprese, napětí, hádky s partnerem či rodiči, dlouhodobá nespokojenost, frustrace či závist, nenávist a případné další negativní pocity. Děti často onemocní při nástupu do školky, kdy je šok způsobený přechodem z bezpečného a milého rodinného prostředí do konkurenčního dětského kolektivu příliš veliký, nemocí si pak dítě vynucuje pozornost rodičů a navíc je mu tím opět umožněno být až do uzdravení doma.

Nemoc

Máte-li dobrou a zajímavou práci, pravděpodobně se vás v zimě chřipkové epidemie netknou. Ovšem například v případě řadové úřednice v početném ženském kolektivu a s nesympatickou šéfovou nad sebou, tam už je dobrý důvod k bolestem hlavy, chřipkám a angínám, žaludečním vředům a podobným "příjemnostem", které jí sice ve svém důsledku obtěžují, ale umožňují alespoň na chvíli opustit nudnou a nezajímavou práci, kde se na ní navíc každý "vozí". Důvodů, proč dochází k blokádám energetických meridiánů, čaker a následně k chorobám je celá řada. Možná později vytvořím další stránku, která se bude věnovat pouze této problematice. Pojďte se však podívat na princip uzdravování pomocí Reiki. Vše si uvedeme na příkladu - chlapec je často peskován rodiči, kteří mu naplánují život podle svých představ a navíc ani nedají možnost volby. Poté, co ukončí studia a dospěje v muže, najde si zaměstnání, kde se k němu bude šéf chovat podobně jako rodiče, protože on svým přístupem k takovémuto jednání nadřízeného přímo svádí, je na něj podvědomě zvyklý z dětství. Vědomě se s tímto stavem sice smíří, ale podvědomí začne protestovat, protože se chce rozvíjet. Pocity nejsou vyslyšeny, přijde deprese (často jakoby bezdůvodná), pak první drobné problémy (alergie a astma už fungují z dětství) a nakonec vážnější věci - žaludeční vředy, žlučník atd. Lékař odstraní žlučník a vyřízne vředy. Ty se za čas udělají znovu a protože jedna varovná žárovička (žlučník) už byla odstraněna, rozsvítí se druhá, například artróza, v horším případě nádor. Navštíví li muž akupunkturistu, proces jeho uzdravení bude účinnější a komplexnější, neboť fundovaný lékař mu již poměrně přesně vysvětlí, proč k jeho nemoci došlo.

Reiki zapůsobí v každém ohledu tak, že komplexně zharmonizuje organismus, pročistí energetické meridiány a navíc (zejména má-li působící člověk druhý stupeň), účinně uvolní a vyrovná psychiku. Dojde k ještě komplexnějšímu a trvalejšímu uzdravení, než v případě zásahu například zmíněnou akupunkturou. A nyní pozor - pokud člověk podvědomě nemoc potřebuje, Reiki mu nepomůže. Na rozdíl od léků, případně od akupunktury, která pomůže vždycky, ale vlastně tím také v tomto případě "vyšroubuje varovnou žárovičku". Tím jsme se dostali k největší přednosti této vysoce účinné léčebné metody bez vedlejších účinků - pokud má pacient chorobu, která mu něco důležitého signalizuje, není možné ji pomocí Reiki vyléčit, ale často se při působení v podvědomí odstraní blok, což v konečném důsledku vede k uzdravení komplexnější cestou.

Opět malý příklad - Pokud trpí malé dítě často na záněty horních cest dýchacích, vytrhnou se mu nosní mandle. Tím se choroby přesunou do dolních cest a nastoupí angíny. Vytrhnou se tedy i krční mandle a objeví se astma, případně časté zápaly plic. Dítě svými opakovanými nemocemi podvědomě protestuje proti nějaké situaci, kterou neumí řešit a potlačování jejich projevů vede k nástupu vážnějších potíží. Není tedy vždy nevýhoda, pokud někomu pomocí Reiki občas nepomůžete. Ve skutečnosti pomůžete vždycky a pokud k vám někdo přijde s bolavým žaludkem a jeho problémy po vašem zásahu neustoupí, Reiki pravděpodobně zapůsobila na jiný problém, který potřeboval řešit přednostně a třeba ani neměl s prvotním onemocněním vůbec nic společného. Podobně to může vypadat i s vámi - absolvujete první stupeň Reiki v naději, že si vyléčíte koleno, každý večer si poctivě působíte na zlobivý kloub a výsledek žádný. Po čase ale například zjistíte, že vás čím dál tím víc nebaví vaše práce. Nakonec dáte výpověď a nastoupíte jinam, kde se vám bude líbit. Po dalším týdnu bolest kolene zmizí a vy se cítíte lépe. I tímto způsobem funguje harmonizace organismu - Reiki nikdy neodstraňuje následky, ale řeší přímo příčinu problému. Tím že jste se rozhodli vyléčit koleno, které bolelo díky špatnému pocitu z práce, vaše podvědomí má nyní snadnější cestu, jak vám dát najevo, co vlastně v životě potřebujete k osobnímu štěstí, spokojenosti a zdraví.

Velmi zřídka se stává, že působení nemá vůbec žádný výsledek. Přiložíte-li dlaně a není v nich cítit žádná energie, ani teplo, jedná se pravděpodobně o člověka, který může být natolik materialistický, že si existenci určitých obecně platných přírodních zákonů ani nepřipustí. Podobně reagují i arogantní lidé, kteří se nad vás povyšují a tak nejsou podvědomě schopni přijmout vaši pomoc. Klasickým případem neúspěchu bývají také pokusy o léčení vlastních rodičů. Zejména matky si často nepřipustí, že by něco mohly umět hůře, než jejich ratolesti... Statisticky vzato je ale poměr kladných výsledků vysoký: pohybuje se okolo 95 procent. Během své praxe jsem byl zatím neúspěšný v případě třech lidí. Vzhledem k desítkám výborných výsledků se jedná o poměr, který vyznívá ve prospěch Reiki velmi příznivě.Autor: Zbyněk Slába | Počet komentářů: 28 | Sdílet na: | | |


Napsat komentář

(Registrace nového uživatele)

  *Napište číslicemi jednadvasedm:


  *Jméno:


  Heslo: (Pouze pro registrované)


  *Titulek:


  *Text zprávy:
24.9.2006 10:48
Titulek: Uveďte příklad

Od: kdosi cosi


Dobře, hovoříte o vyléčení, ale neuvedl jste ani 1 konkrétní případ vyléčení, které jste provedl. Uveďte tedy nemocného, jeho diagnosu, příznaky např. zánět, zvýšená sedimentace, nádor, apod. a uvedte, zda se Vám podařilo toho člověka vyléčit, tj. ne pouze dočasně odstranit např. bolest, to je něco jiného. Mj., to že příčinou řady nemocí je psychika, je jasné, nebo pomůže nemoc " rozjet", ale stejně tak onemocní i lidé šťastní, vyrovnaní, malé děti atd. Např. diabetes 1. druhu, revmatické nemoci, rakovina všeho druhu, Crohnova choroba atd. Prostě organismus se třeba začne plést. Samozřejmě, vyrovnaná psychika i v těchto případech může pomoci ke zlepšení ( ale také nemusí), ale popište jednoho jediného pacienta, kterému jste byl schopen trvale vyléčit výše zmíněné nemoci (či jiné), pak už je to jiná řeč.

19.10.2006 17:29
Titulek: Re: Uveďte příklad

Od: Zbynek Slaba


Děkuji za Váš příspěvek, potřebujete li konkrétní případ, kdysi jsem na dovolené na Šumavě na chvíli přiložil ruce na revmatické koleno starší paní, které jí zlobilo několik let. Moje jediná snaha byla ulevit té ženě od bolesti, protože jí činila problém i chůze po schodech. Po dvou letech mi psal majitel chaty, že paní od té doby nemá žádné bolesti. Abych se přiznal, samotného mě to mile překvapilo. Dále jsem léčil alergie, zhoubné nádory, žaludeční vředy, psychické problémy a mnohé další. Úspěšnost tohoto způsobu léčby je velmi individuální a hodně záleží na tom, jak je dotyčný člověk přístupný alternativním metodám. Z hlediska statistiky bych zařadil do největší skupiny lidi, kterým se výrazně ulevilo, do menší pak ty, kterým nemoc zmizela úplně a do nejmenší (cca 5%) pak lidi, kterým jsem nepomohl vůbec.
Mám li si vzpomenout na případ spíše úsměvný, pak to byla lékařka s chřipkou ve stádiu horeček, která byla velmi udivena tím, že horečka zmizela po několika sekundách po přiložení

19.10.2006 21:46
Titulek: Re: Re: Uveďte příklad

Od: kdosi cosi


Děkuji za odpoved, je zajímavá, ale moc mne neuspokojila. Jednak by mne zajimalo, jaky je ten poměr skupin Výrazně ulevilo/Nemoc zmizela úplne. Ale hlavně by mne zajimalo, zda máte nějaky případ s jasnou diagnosou a měřitelnými příznaky. Např. u tech revm. nemocí ( předpokládám-li, ze šlo o artritidu) pak CRP před a po, nebo RTG pred vašim zásahem a po něm atd. Zastavíme li se třeba u te artritidy, pak odstraněni bolesti ( ač se jistě pac. ulevi) nezabráni dalšimu ničeni kloubu zánětem, ani zánět nepozastavi, protože naopak bolest je projevem zánětu. Úspěšnost jistě zavisí na přístupnosti pacienta k alternat. metodam, protože určite podstatnou roli hraje autosugesce, na čemž ale není nic špatného. Víra tvá tě uzdraví. Prostě mne by zajimalo, zda můzete doložit skutečně konkrétni případ s jasnou diagnosou a s jasnou změnou laboratornich výsledku apod.

20.10.2006 10:24
Titulek: Re: Re: Re: Uveďte příklad

Od: Zbynek Slaba


Speciálně po diagnóze u zmíněné paní jsem nepátral, stačil mi výsledek a rozhodně si nemyslím, že by došlo pouze k odstranění bolesti při setrvání patologických změn v kolenním kloubu, takto alternativní léčení skutečně nefunguje. Nicméně abych Vás uspokojil, tak zmíním dvě věci, přičemž první byla mým zásahem: žaludeční vředy, pacientka 24 let, měsíc před operací, tedy prokázány. Po alternativním zásahu zmizely zevní příznaky, pacientka absolvovala předoperačí vyšetření s tím, že nemá žádné obtíže, lékař se nechal přesvědčit k dalšímu rentgenu (nepříjemná procedura) a ten potvrdil vymizení vředů, zbyly pouze drobné jizvičky. V té době se ještě příliš nevědělo o Helicobacter a řešilo se operativně. Obtíže se již nikdy neobjevily. Věcí druhou byl vzdálený zásah léčitele na ženě (28 let), které byl po náhlé ztrátě motoriky na CT prokázán nezhoubný nádor o velikosti 8mm v centrální části mozku, jehož poloha vylučovala chirurgické řešení. Protože se stav prudce zhoršoval, kontaktoval jsem

20.10.2006 15:27
Titulek: Re: Re: Re: Re: Uveďte příklad

Od: kdosi cosi


Diky, muzete to dopsat?

24.10.2006 14:55
Titulek: Re: Re: Re: Re: Uveďte příklad

Od: Zbynek Slaba


jednoho významného léčitele, který na dotyčnou působil přes fotografii, zdravotní stav se zlepšil okamžitě, do týdne se úplně upravil a následná MR neprokázala žádný nález.
Z.S.

26.10.2006 19:56
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Uveďte příklad

Od: kdosi cosi


Helicobacter pylori byl objeven v roce 1983 mj. Tedy ta pacientka měla jasně indikované (RTG) žaludecní vředy, nepoužívala žádnou léčbu ani byliny prostě nic, čekala pouze na operaci,a po jednom (?) Vašem zásahu vředy vymizely a kontrolním RTG nebyly prokázány? Je to tak?

A proč jste u toho dalšího případu nepůsobil sám?

31.10.2006 09:33
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uveďte příklad

Od: Zbynek Slaba


Z jakého důvodu se lékaři rozhodli pro chirurgické řešení problému, nevím, mé zásahy byly celkem tři. Co se týká Vašeho druhého dotazu, alternativní léčba je mimo jiné také hodně závislá na vztazích mezi léčitelem a léčeným, navíc pokud vidím, že stav je kritický, nehraji si na spasitele a zvolím člověka, o kterém jsem přesvědčen, že je výrazně lepší.

1.11.2006 10:35
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uveďte příklad

Od: Kdosi cosi


A Vy si nenechavate pred zakrokem ukazat lekarskou zpravu? Je-li tomu tak, pak jednak to povazuji za velmi nebezpecne pro pacienta, a jednak pak je celkem nase diskuse na vode, pokud nevite, jaky byl nalez predtim, jak vite, k jakym doslo zmenam? Pokud mi je znamo, prave dobry lecitel si vzdy vyzada zpravy od klasickych lekaru, jsou li takove. Dokonce se to povazuje za jeden z rozpoznavacich znaku kvalitnich lecitelu.

6.11.2006 14:36
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uveďte příklad

Od: Zbynek Slaba


Nenechavam si ukazovat lekarskou zpravu, protoze metody, ktere pouzivam, nejsou zdravi skodlive. Sve pacienty zasadne nezrazuji od lekarske pece a z toho duvodu nepovazuji sve zpusobu leceni za nebezpecne. Urcite nebezpeci muze skryvat napriklad akupunktura v rukou amatera, protoze muze ztlumit priznaky a choroba se dale rozviji. Prozatim jsem nezazil, ze bych svym pusobenim cloveku ublizil. Maximalne se muze stat, ze mu nepomohu. Kazdemu cloveku, ktery me o pomoc pozada, vsak dopredu rikam, ze muj zasah nemusi byt ucinny.

7.11.2006 14:58
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uveďte příklad

Od: kdosi cosi


Myslim ze muzeme diskusi skoncit.Vypadalo to podle textu na vasich strankach, ze budete schopen dolozit bez problemu konkretni pripad, na ruznych mistech stale zduraznujete sve schopnosti. Nakonec byly pripady 3, z toho o 2 nema cenu vubec hovorit (1. nekdo jiny,2. - nekdo rikal, ze po 2 letech atd..). Ten 3. by byl zajimavy, pokud byste videl ty zprávy- obe. Takhle je to opet na urovni,snad mela vredy,mela jit na operaci, ale nevime presne s cim, pak nesla, ale nevime vlastne proc. atd. Mozna mate nejake schopnosti,mozna ne, kdo vi. Mne jste ale opravdu nepresvedcil. Mate dobry marketing, to ano, ale dukaz je dukaz a spociva v tom, ze mohu dolozit, jak to bylo predtim a jak je to ted a tim myslim trvale zlepseni. Skoda!!! Umite li ohýbat lzicky, ohnete ji, umite li lecit, dokažte to. I pokud skutecne umite nejakou energii působit, pak pusobeni bez lekarske zpravy je riskantni. Muzete rozjet leccos, zadne jenom hodne energie neexistuji. Energie je energie. A mj. i pri zasahu zaloze

7.11.2006 15:03
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uveďte příklad

Od: kdpsi cosi


A mj. i pri zasahu zalozenem jen na autosugesci clovek nevi, co se muze rozjet.
Proc by mel akupunkturu provadet nejaky amater? Ten by mj. prekracoval zakon zcela jasne a o trestne cinnosti snad nehovoříme. Mejte se hezky..


10.11.2006 10:27
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uveďte příklad

Od: Zbynek Slaba


Obavam se, ze jste ode mne pravdepodobne ocekaval(a) vice, nez Vam mohu dat. Potiz je ale v tom, ze alternativni metody nefunguji stejne, jako napriklad chirurgie. Ja osobne navic nemam vubec zadnou potrebu zpetne vazby, pokud o ni nejsem pozadan dotycnym. Jsem li pozadan o pomoc, pokusim se pomoci a tim to take konci. Nejsem eogista, respektive se snazim jim nebyt:-) Vetsina vychodnich filozofii razi zasadu: nikdy se nestarej o vysledky, ty jsou predem zaruceny. Casto vsak muze byt vysledek odlisny od napjateho ocekavani dotycneho... V ohybani lzicek smysl zivota nespatruji. Mejte se rovnez hezky a dekuji za Vase prispevky.

10.11.2006 17:45
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uveďte příklad

Od: Kdosi cosi


Ja od Vas nic neocekavam ani ted ani drive. Pouze mne zajima, proc nejdriv tolik namluvite!!! o Vasich schopnostech, uspesich atd. a pak kdyz prijde na lamani chleba neumite dodat jediny!!! alespon trochu uspesny pripad a tak silene mlzite. To je vse. Nijak mne to ale neoprekvapuje, bohuzel je to u lidi zabyvajich se "alternativni" lecbou caste. Pokud jsou vysledky predem zaruceny, proc tedy neumite nejake uvest? Zadne nejsou?

13.11.2006 17:07
Titulek: Pro paní, která by chtěla příklad

Od: Eva


Vážená paní,
myslím, že jste nepochopila základní věc: k čemu Reiki je a jak funguje. Reiki působí na člověka jako na celek, tedy na jeho fyzickou schránku, i na jeho psychiku. Na rozdíl od klasické medicíny, která tyto dvě části neslučuje (buď jdete k lekari na "tělo" nebo na "hlavu";). Když se tu dožadujete lékařských zpráv, myslíte si, že tyto postihnou vše? A že se ani klasický lékař nemýlí? Divila byste se, kolik je i mezi nimi diletantů. Nezastávám se alternativních léčitelů, stejně jako v každém oboru jsou i tady lepší a horší.
Ano, rozumím, že chcete důkazy. Záleží ale kolik a jakých...a nakolik jsou nezpochybnitelné, že? Stačí jedno vyšetření před a po? Není to statisticky málo? Jaké jsou vědecké metody, které lze použít? Je to složitější, že?
Myslím, že byste tu neměla pana Slábu takhle napadat. On nikomu nic nevnucuje. Je na Vás, kolik si z toho vezmete.

Zkuste se na to podívat takhle: na světě je spousta lidí, kteří věří v existenci Boha. A je spou

14.11.2006 08:20
Titulek: Re: Pro paní, která by chtěla příklad

Od: kdosi cosi


Nemam pocit, ze by tu nekdo p. Slabu napadl, vy vidite jedine hrube slovo? Pouze chci, aby podal dukaz. Staci 1 jediny, kdy pomoci Reiki neco vylecil. Boha sem neplette, neminim zde vest teologicke debaty. Pan S. tvrdil, jak je uspesny, prectete si to cele. Je li uspesny, necht to dokaze. To je cele. Mj. s lekari nemate pravdu, dnes se rozviji psychosomaticka medicina, ktera obe slozky spojuje. Zajimavy pohled na Reiki na techto strankach spise ke konci
http://www.argoni.com/News/News19/news19.htm rekneme posledni ctvrtina. Vas Reiki z neceho vylecilo, mate s tim nejakou zkusenost? Ja znam nekolik lidi, kteri se nejdrive nadchli, ale potom skutek utek. Dokonce ani netvrdim, ze Reiki nefungue, byt napr. existence kosmicke energie nebyla nikdy nikym dokazana. Mozna funguje, mozna ne, mozna jde pouze o autosugesci a placebo efekt, mozna ne. Ja pouze chci, pokud nekdo tvrdi, ze dovede lecit, necht to dokaze. Na to mam pravo a Vy mate pravo mi zase psat, ze se mnou nesouhlasite. Dokonce a

14.11.2006 09:09
Titulek: Re: Re: Pro paní, která by chtěla příklad

Od: Eva


Aha, koukam, ze se mi to tu nezobrazilo cele...

Pisete: Boha sem neplette. Ja jsem Vam jen chtela ukazat, ze na svete je spousta lidi, kteri veri v Boha a jeho skutky. To neni teologicka debata, to je o tom, ze tem lidem to pomaha k tomu, aby se jim na tomto svete zilo lepe. A je tak trochu jedno, jestli ten Buh skutecne existuje nebo ne. Konec koncu, to nerozhodnete ani Vy, ani ja. A stejne tak to je s Reiki a ostatnim. Pokud nekdo ma pocit, ze mu to pomohlo, tak je to vyborne.

Ano, myslim si, ze pana Slabu napadate, byt jste nepouzila hrube slovo. Je to o vyzneni vasi ";debaty". Chtela jste dukaz, on Vam ho, dle meho nazoru dal, ale smetla jste ho ze stolu. Dobre, i na to mate asi pravo. Ale asi tezko dostanete od kohokoliv prisne vedecke a statisticky vyznamne setreni stavu pred a po. S tim se musite smirit :-)

14.11.2006 09:15
Titulek: Re: Re: Pro paní, která by chtěla příklad

Od:


A pokud se s tim smirit nechcete, je to take vase volba, ale pak mozna nema smysl, abyste dale plnila tuto diskusi dalšími komentáři o stále tom samém :-)

Kazdy veri, cemu chce. Nekdo veri v Boha, nekdo v to, ze Riki funguje, nekdo treba v ucinnost kremu proti vraskam :-) A pro to vsechno existuji kvalitni dukazy jen do urcite miry.

Preji Vam v zivote jen to dobre, aby Vám na Vaše obtíže a bolístky stačila pilule z lékárny a nemusela jste to zkoušet s tak "nepodloženými" metodami, jako je Reiki :-) Ale na druhou stranu...třeba byste byla příjemně překvapena.

Eva

PS: I v internetové diskusi je znakem jisté kutivovanosti použít alespoň křestní jméno nebo přezdívku. Stydíte se snad za své názory?

14.11.2006 09:30
Titulek: Re: Re: Re: Pro paní, která by chtěla příklad

Od: kdosi cosi


Vzdyt se mnou nediskutujte. Ja Vam to nenutim.Ja jsem se bavila s p. S. Jo te energii vlastne reikiste rikaji vesmirna ci reiki. Pochopte, ze ja vsechny ty fraze,kterymi jste mne zahrnula,znam jak svoje boty.Zastanci Reiki vzdycky pouzivaji stejne obraty,asi se to na kurzech takhle uci.:-)) Ja proti tomu nic nemam,pouze jsem chtela dukaz a p. S. mi pripadal natolik rozumny, ze by ho mohl podat.Dukaz neni, skoda.Mne se moje prezdivka docela libi.Snad nehovorime o vire ale o skutecnem fungovani,pokud je Reiki JEN o vire, no tak pardon...

14.11.2006 10:01
Titulek: Re: Re: Pro paní, která by chtěla příklad

Od: Zbynek Slaba


Mam pocit, ze jsem Vam o trech pripadech psal vyse, potrebujete vedecky zdokumentovane dukazy? Drzim Vam palce. Stale opakujete, ze zduraznuji sve schopnosti, muzete mi prosim naznacit, kde? Prozatim nemam pocit, ze bych ve svych clancich psal nejake hrube nepravdy. Odpoved zrejme naleznu ve vami zminenem clanku. Ja osobne uznavam nektere vysledky jeho autoru a nektere jejich nazory, ale vse je pouze otazkou osobniho pristupu. Ja s Reiki problem nemam a ucastnici mych seminaru take ne. Ani s Reiki, ani se mnou:-)

14.11.2006 17:00
Titulek: Re: Re: Re: Pro paní, která by chtěla příklad

Od: kdosi cosi


S Ravenem si to vyrikejte,to se mne netyka,i kdyz s jeho nazory (celkem) souhlasim.Ano,pro mne je dukaz treba lekarska zprava,hodnota predtim - potom, co se tyce toho co tvrdite,vzdyt si to prectete, nebudu to sem prepisovat. Pokud na tom trvate,tak to sem zkopnu.Skutecne jsem doufala,ze konecne potkam nekoho,kdo umi a umi to dokazat.Vzdyt na Vas nechci zmerit vesmirnou energii,nic takoveho,pouze byl na tom tak a tak (CRP, RTG, sedimka), mam na to dukaz a dnes je na tom tak a tak.Mohu to dokazat tak a tak.Vzdyt pracujete v technickem oboru tvorba SW,tak co je na tom za problem.Pokud na mne chcete pozvat kdejakeho fanatika,co jde kolem, aby mi dokazal Vasi pravdu, prosim,necinte tak.Je to zbytecne a proti frazim typu Preju Ti vse dobre,Zamysli se nad sebou,Ty jsi tak zaporna,Ty mas tak zapornou energii,Najdi si jine forum atd. jsem silne imunni. :-)).Ale presto velmi hodnotim,ze jste sel s kuzi na trh. opravdu!!!!

15.11.2006 10:11
Titulek: Re: Re: Re: Re: Pro paní, která by chtěla příklad

Od: Zbynek Slaba


Nezlobte se, ale musim zareagovat na "fanatika, co jde kolem". Jedna se o velmi vzdelanou mladou zenu s vysokou kvalifikaci, pokud pouziji Vas zajimavy termin, ktera sem rozhodne nevlozila svuj diskuzni prispevek na moji zadost a ktere si velmi vazim zejmena pro jeji schopnost zit vyrovnane ve vsech dulezitych oblastech zivota. O fanatika se rozhodne nejedna. Dle Vasich reakci bych si pouze dovolil odhadnout, ze se ji podarilo odhalit nejaky Vas problem, protote pokud byste ho nemela, Vase potreba neustaleho zduvodnovani by se vubec nevyskytla. S "kuzi na trh" jsem nijak nesel, nemam totiz Vas negativni pohled na alternativni metody, stejne ale tak ani na medicinu klasickou.

15.11.2006 16:02
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Pro paní, která by chtěla příklad

Od: kdosi cosi


Vite co, tak zbytecne ( a spatne) neodhadujte a nechme toho.. ja nemam zaporny pohled na alternativni medicinu, jak jste na to prisel? Myslim si ze par lidi existuje, co neco dovedou, ale je jich velmi malo bohuzel, par jedincu ...
Od Vas jsem chtela dukaz Vasich schopnosti - tak neni no. Ovsem pokud jde o viru na zpusob nabozenstvi, jak jsem pochopila z prispevku p. Evy, tak pardon. Vericich si velmi vazim, rada mych pratel je verici a nikdy bych s nimi nediskutovala, proste veri a je to....

15.11.2006 17:49
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro paní, která by chtěla příklad

Od: Zbynek Slaba


Fascinuje me, jak sebejiste vite, ze odhaduji spatne, ale budiz. Lidi, kteri neco v oblasti alternativniho leceni dokazi, je podstatne vice, nez predpokladate. A p. Eva rozhodne neni ani nabozensky zalozena, ani verici ve smyslu prislusnosti k nejake cirkvi. Pouze Vam dala priklad na bazi analogie. Reiki nikdy nebyla a neni zalozena na zadnem nabozenstvi, ani na vire, funguje stejne dobre na cloveka vericiho, jako i na absolutniho ateistu. Zalezi pouze na tom, do jake miry je clovek "ochoten" svuj problem vyresit a to je jiz na dlouhe povidani.

15.11.2006 18:25
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro paní, která by chtěla příklad

Od: kdosi cosi


Pane Slabo, skutecne nemam o Vasi analyzu zajem, neznate mne, nevite o mne nic, asi se znam lepe nez Vy mne z nejake diskuse.Ja se take o Vasi osobnost nezajimam, tak toho nechte. Mne zajimala Vase kvalifikace a pripadne dukazy uspechu. O lecitelich vim docela dost (ze sveho okoli), vim ze je mezi nimi skutecne hodne podvodniku, proto rikam, ze par lidi neco umi a neni jich moc. Nabozenstvi asi v tom pripade neni vhodnou analogii. Jednak napr. krest, birmovani, konfirmace atd. se nekupuje a neprodava ( stupen 1, 2,..) a na druhe strane verici (treba katolici) nemaji potrebu nejak dokazovat jakoby vedecky existenci Boha, proste je. Nehovori o energiich, jemnohmotach apod. Jak znamo, tak rada fyziku, kteri ve 20. stoleti byli tvurci kvantove teorie, byli verici (casto zide) no a brali to tak, ze Buh vesmir vymyslel pekne rafinovane. No treba si zajimave popovidate s Ravenem, jsem zvedava, zda presvedcite jeho.

16.11.2006 09:07
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro paní, která by chtěla příklad

Od: Zbynek Slaba


Pani "Kdesi cosi", sice Vas neznam, ale clovek, ktery se boji podepsat a stale potrebuje neco dokazovat; myslim si, ze kdyz si stahnete Astrologa 5.0 a podivate se na svuj datum narozeni (dle navodu), zcela urcite zjistite nejaky neharmonicky aspekt Pluta :-) Ja vubec nemam zadnou potrebu kohokoli o cemkoli presvedcovat. Ani Ravena, ani Vas, je mi lito. Reiki proste funguje a nic s tim nenadelaji ani Vase vypady a uvahy o ";prodavani". Zadna "vysoka skola Reiki" neexistuje, pokud hledate cloveka s akademickym titulem v oblasti teto metody, pravdepodobne v tomto hledani nebudete uspesna:-)

24.11.2006 09:06
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro paní, která by chtěla příklad

Od: kdosi cosi


16. 11. 2006 07:53:31, libus
Byla jsem na zasvěcení do reiky 1,ale vůbec z toho nemám dobrý pocit,opravdu pračka na peníze,mistr pomlouvá dalšího mistra,nic nového jsem nedozvěděla,ani nic nedostala.

30. 5. 2006 18:32:56, Jana
Mám otevřenou energii Reiki, ale reikisti mi přijdou jako sekta na peníze.
Tutéž energii jsem měla a používala od malička, nepotřebovala jsem za to platit peníze.

Asi to s tim fungovanim nebude tak horke. :-)))
Vzdyt jste nedokazal zhola nic!!!

28.11.2006 17:11
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro paní, která by chtěla příklad

Od: Zbynek Slaba


Paní "Kdesi Cosi", netuším sice, co se mi snažíte dokázat Vašimi texty, které máte bůh ví odkud, ale absolventi mých seminářů to rozhodně nejsou. Opět a už pravděpodobně po několikáté Vám opakuji, že nemám nejmenší potřebu Vám cokoli dokazovat... Mějte se hezky!


Diskuse - hlavní str.

Diskuse o energiích  Diskuse o astrologii  Diskuse o Tarotu  Diskuse o léčení, mystice
Související články:

Upozornění na podzimní, jednodenní kurs Reiki dne 28.10.2017 (8.10.2017 17:46)
Jednoduché zjištění zdravotního stavu (31.8.2016 21:14)
Nebojte se svého učitele zeptat! (17.2.2009 21:32)
Reiki v otázkách a odpovědích (7.1.2007 21:20)
Vaše zkušenosti s léčením (28.11.2005 10:45)
Názory čtenářů (28.11.2005 09:02)
Typický seminář Reiki (27.11.2005 08:08)
Mistr učitel Reiki (26.11.2005 19:05)
Třetí stupeň Reiki (25.11.2005 21:46)
Reiki a drahé kameny (25.11.2005 21:24)
Druhý stupeň Reiki (25.11.2005 21:20)
První stupeň Reiki (25.11.2005 21:16)
Nežádoucí účinky Reiki (25.11.2005 21:09)
Možnosti a limity Reiki (25.11.2005 21:00)
Reiki - současný stav (25.11.2005 14:44)
Reiki dříve a dnes (25.11.2005 14:34)
Reiki - zkušenosti (25.11.2005 14:12)