Astrologie

Venuše ve znameních

Projevy Venuše v jednotlivých astrologických znameních

Planeta Venuše v horoskopu naznačuje, jak člověk prožívá radost, tvořivost a krásu a také, jaké jsou jeho estetické schopnosti. Tato planeta odpovídá za sexualitu, ale zejména v případě ženy ? u mužů je to planeta Mars. Její energie se rovněž podílí na utváření tvaru hmoty, situací a událostí. V článku o jejích aspektech jsme si například říkali, jak se její neharmonické aspekty podílí na zneužívání ženy, která je má obsaženy ve svém horoskopu.
Planeta Venuše ukazuje na činy a události, které budou ženu oslovovat v sexu. Její aspektace a poloha pak naznačuje na množství intimních příležitostí a jejich kvalitu, rychlost reakcí a svou polohou v domě také na to, ve které životní oblasti se budou tyto záležitosti nejvíce odehrávat. (Např. Venuše v desátém domě ve Štíru u ženy naznačuje na možnost jejích častých intimních kontaktů s kolegy ze zaměstnání). Tato planeta je součástí vnitřní ženy ? Animy, společně s planetou Měsíc. Měsíc ukazuje na vztah k rodině a Venuše na to, jak člověk pracuje se svou sexualitou.


V psychologickém významu Venuše ukazuje na oblasti života, ve kterých se má člověk naučit sebevymezení, zacházení s hmotnými prostředky, kde by měl překonat pocity méněcennosti, kde se může radovat, projevovat umělecké vlohy, sexualitu a objevovat svou duchovní a sexuální identitu.

Venuše v Beranu (exil) přináší velikou potřebu náklonnosti a pozornosti. Člověk sice umí vášnivě milovat, ale často bývá hodně vztahovačný a hádavý. Umí prosazovat své zájmy. Muže s Venuší v Beranu přitahují odvážné a samostatné ženy, které se umí postarat samy o sebe. V partnerských vztazích se projevuje soutěživostí, dává nadšení a egocentrismus. Jedná li se o tzv. večernici (v horoskopu je postavena za Sluncem proti směru ručiček), naznačuje na intenzívní emoce, jejich spontánnnost je sice bezprostřední, ale velmi proměnlivá. Činy a události jsou hodnoceny z hlediska estetiky a také etiky. Večernice naznačuje na určitou životní moudrost a vyspělost svého ?nositele?, případně může být citový život této osoby svázaný tradicemi, nebo duchovními hodnotami.

Venuše v Býku (důstojnost) je pojítkem mezi duševní a tělesnou láskou. Dává lidem věrnost, která pramení z jejich podstaty, ale také velikou smyslnost a ta se stává zdrojem jejich vnitřních rozporů, protože monogamnost právě příliš nepodporuje. Tito lidé mají často umělecké, nebo řemeslné nadání a ve vztazích jsou praktičtí. Býk je pro Venuši ?mateřské znamení?, tedy Venuše je Býkovi regentem (vládcem).


Venuše v Blížencích způsobuje člověku potíže ve svém principu neustálého analyzování pocitů, čímž se od nich jakoby distancuje. Dovede o svých pocitech hovořit, ale často je není schopen opravdu prožívat. V emocionálních situacích může takový člověk působit až odtažitým dojmem. Umí také navazovat a ukončovat vztahy bez výraznější vnitřní účasti a nebývá typickým obrazem partnerské věrnosti.

Venuše v Raku potřebuje a vyžaduje zejména emocionální jistotu, stabilitu a bezpečí. Tento člověk je starostlivý a ve vztahu reaguje soucitně, ale typické pro znamení Raka jsou jeho snahy vnímat partnera jako svůj majetek. Pokud dojde k ukončení vztahu, zůstávají v duši takového člověka jizvy a obtížně se se ztrátou smiřuje. Ve společnosti reaguje spíše zdrženlivě.

Venuše ve Lvu dává člověku především rozmanitost osobnosti a oblibu společenského dění. Své vztahy vytváří s dramatickým podtextem, hodně od svého partnera očekává a často vyzařuje zvláštní druh sobectví, který je paradoxně pro druhé přitažlivý. Miluje luxusní společenské akce. Ve vztazích ale vznikají potíže, protože člověk s Venuší ve Lvu obvykle nerespektuje pocity svého partnera.

Venuše v Panně (pád) způsobuje svému ?nositeli? ostýchavost vůči druhým, což se projevuje zejména ve společnosti. Na své okolí často mívá vysoké nároky a protože dle jeho názoru většina lidí těmto požadavkům nestačí, soustředí se pouze na několik vybraných, ?osvědčených? přátel. Nemá dostatečnou sebedůvěru a z tohoto důvodu bývá vůči druhým lidem příliš kritický. Tato kritika ale logicky nebývá oprávněná. Člověk s Venuší v Panně by se měl naučit více respektovat své pocity a neodsouvat je do pozadí.

Venuše ve Váhách (hodnost) je ve svém druhém nejlepším postavení. Takový člověk dává hodně na vnější vzhled a snaží se vynikat příjemným chováním a elegantním vzhledem. Má smysl pro módu a umění. Touží být oblíbený a snaží se vyhýbat hádkám, konfliktům a názorovým rozdílům. Touha po moderní módě pramení především z jeho citové nejistoty a také z nerozhodnosti. Na svého partnera klade nadměrné nároky, které pochopitelně mohou způsobovat problémy ve vztazích.

Venuše ve Štíru (exil) dává člověku vždy silné sexuální vyzařování, které ale působí zejména na podvědomé úrovni - tedy tato bytost přitahuje druhé, aniž by například byla fyzicky atraktivní. S touto Venuší je spojován typ tajemné, svůdné ženy, kerá má značná vliv na své okolí. Člověk s Venuší ve Štíru dokáže vášnivě milovat, ale často může narazit na nepochopitelné problémy ve vztahu, protože jeho partner může být nestálý, nebo nespolehlivý. Jeho odmítnutí pak může vyvolávat zatrpklost a také žárlivost. Tento člověk se ale snaží druhého pochopit a bývá hodně obětavý. Vyžívá se však v emocionálních výlevech a scénách.

Venuše ve Střelci dává člověku zejména touhy po duševní svobodě, není to rozhodně ideální poloha pro harmonické vztahy. Ve vztazích si takový člověk rád ponechává otevřená zadní vrátka k možnému ústupu a pokud je má a může si o případném ukončení vztahu svobodně rozhodnout, je v něm paradoxně schopen dosáhnout štěstí a naplnění. Nesnáší emocionální pouta a pokud se cítí druhým svazován, často okamžitě ukončuje vztah. V jeho náhledu na vztahy občas hraje roli i sociální podtext.

Venuše v Kozorohu přináší člověku snahy hodnotit vztahy zejména zdravým rozumem a spíše pragmaticky. Bývá svázán starými tradicemi a ve vztazích se může jevit spíše konzervativně. Z citového hlediska vztahy často chápe jako prostředek k dosažení určitého sociálního postavení a jistoty. Má snahu odsouvat své vlastní city na vedlejší kolej. Venuše v Kozorohu mívá v oblibě luxusní věci.

Venuše ve Vodnáři vyhledává ve vztazích zejména duševní podněty, změnu a také zajímavou zábavu. Tento člověk nemá příliš rád společenské konvence, nechce se vázat (záleží hodně na aspektech) a nedá se vnutit do určené společenské role. Je to typ rebela, který často ukončuje své vztahy, aniž by k tomu měl přímý důvod. Určitým zdravotním rizikem může být nebezpečí epilepsie, zejména pokud se Venuše nachází v desátém domě.

Venuše v Rybách (povýšení) není pro výklad příliš jednoduchá. Poskytuje zvláštní, jakoby tajemné vyzařování a zejména u žen budí dojem, že potřebují ochraňovat. Bývá příliš romantická a také nepraktická. Ve vztazích jí hodně škodí naivita. Utíká do říše snů a vztahy často vnímá jako určitý kompromis mezi svými romantickými představami a realitou. Člověk s Venuší v Rybách se dokáže rozdat, ale protože se obvykle příliš zabývá svými vlastními pocity, může ztrácet pouto ke svému partnerovi.Autor: Zbyněk Slába | Počet komentářů: 4 | Sdílet na: | | |


Napsat komentář

(Registrace nového uživatele)

  *Napište číslicemi jednadvasedm:


  *Jméno:


  Heslo: (Pouze pro registrované)


  *Titulek:


  *Text zprávy:
3.9.2006 12:27
Titulek: postavení venuše v době našeho narození

Od: Terka


zdravím.chtěla bych se zeptat v jakém znamení se nacházela má venuše v době narození které je 13.4.1990
předem děkuji za odpověd

19.10.2006 17:38
Titulek: Re: postavení venuše v době našeho narození

Od: Zbynek Slaba


Zdravím Vás Terko,
Vaše Venuše se nachází ve znamení Ryb.
Mějte se hezky!
Zbyněk

18.1.2017 22:06
Titulek: Postavení planet

Od: Tea


Dobrý den, nejsem zrovna přeborník v tomto tématu, ale velice by mě zajímalo, jak zjistím postavení planet v mém životě, existuje na to nějaký trik, jak to zjistit?

25.1.2017 19:22
Titulek: Re: Postavení planet

Od: Zbynďák


Dobrý večer,

teď přesně nevím, jestli chápu podstatu Vašeho dotazu, ale zjistit postavení planet je přeci to nejjednodušší, pokud znáte datum, čas a místo narození:) Čas bývá největší problém, ale jinak pro výpočet horoskopu je tu mimo jiné můj program, pak www.najdise.cz atd. :)


Diskuse - hlavní str.

Diskuse o energiích  Diskuse o astrologii  Diskuse o Tarotu  Diskuse o léčení, mystice
Související články:

Merkur v dekanech astrologických znamení (4.6.2017 17:29)
Měsíc v dekanech astrologických znamení (25.6.2016 12:22)
Pluto ve znameních (21.7.2006 17:03)
Neptun ve znameních (29.6.2006 13:43)
Uran ve znameních (15.6.2006 14:32)
Saturn ve znameních (12.6.2006 11:29)
Jupiter ve znameních (2.6.2006 21:46)
Mars ve znameních (30.5.2006 15:10)
Merkur ve znameních (1.5.2006 10:52)
Měsíc ve znameních (24.4.2006 18:02)
Slunce ve znameních (11.4.2006 14:26)
Planety ve znameních (14.2.2006 08:47)