Diskuze O.R.S. - Astrologie

Astrologie

(Registrace nového užživatele)
Diskuse - hlavní str.
Diskuse o energiích   Diskuse o Tarotu   Diskuse o léčení, mystice

*Napište číslicemi jednadvadevet:


*Jméno:


Heslo: (Pouze pro registrované)


*Text zprávy:
Zvědavka (10.11.2018 20:12:36)

to Zbynďák: moc děkuju za Váš pohled i doporučení. Netušila jsem, že je to s tím mým Měsícem až tak poškozené, ale to, co popisujete, (krom té iracionality :-) ) vcelku sedí a musím potvrdit, se se s tím docela blbě žije. I z toho důvodu mě také zajímalo, zda je s takovým natálem za pomoci seberozvíjení reálná změna k lepšímu.
Přes záležitosti 1. domu jsem se o to také tak nějak intuitivně s větším či menším úspěchem pokoušela až do loňského podzimu, kdy na můj Asc zahájil opozitní útok tranzitující Saturn, který mě ve výsledku dovedl do aktuálního stavu celkového vyčerpání (něčeho na způsob chronického únavového syndromu :-( ). Tak nějak vzdáleně tuším, že mě tím Saturn ponouká k disciplíně a vytrvalosti, s nimiž si mám následně dát do pořádku i své bytí. A ačkoli se to s ohledem na absenci jakékoli energie zdá být téměř nemožné (nejspíš i díky natálnímu Jupiteru :-) ) stále ještě nepřestávám věřit, že se mi to může povést. Nicméně: za dveřmi je přechod Saturna z opozice na Asc. na opozici k mému Slunci oslabenému dobíhající opozicí tranzitního Pluta, které stojí v kvadratuře k Plutu natálnímu. Toho se navíc chystá poctít svou kvadraturou i Saturn. A proto bych se chtěla zeptat ? mám se začít opravdu bát? Co dalšího mě s takovými tranzity může ještě potkat? A jakým způsobem je možné zmírnit jejich dopady?
Po odeslání svého minulého příspěvku jsem zjistila, že jsem opomněla uvést jednu věc, která mi je vcelku nejasná ? v natálním horoskopu nemám krom Neptuna ve Střelci (6. dům) nijak zastoupenou ohnivou složku, i přesto mě lidé v mém okolí nazývají jako živel a povětšinou odhadují na Beranku příp. Lvici (zmíním-li, že jsem letní zrozenec). Čím to? Sluncem v 1. domu? Nebo neaspektovaným Jupiterem? Nebo oběma? Dost jich pak překvapí, když zjistí, že jsem tuplovaný Rak. :-)
I tentokrát děkuju za případné vysvětlení.


Zbynďák (7.11.2018 17:20:18)

Zvědavka: je to trochu náročný horrorskop, když se na to tak dívám:) Náročná je Měsíc se svými aspekty na hrotu dvanáctého domu, ukazuje na veliké potíže v citech a vztazích, drtí ho Uran, Chiron i Uzly. Ale cesta z toho vede do domu prvního, tedy ve Vašem případě rozumný pohyb a celkově o sebe dbát, fyzicky i zdravotně. Touha po svobodě za každou cenu, psychické výkyvy, psychosomatické zdravotní potíže, potřebujete méně prosazovat své potřeby a brát více ohledu na ostatní, chce to samozřejmě dobře vyvážit. Hodně věci řešíte naprosto iracionálně! A rozhodně pozor na zarytý, někdy až fanatický přístup k duchovním záležitostem! Zkuste si připustit, že i druzí mají někdy pravdu:)
Ten Jupiter cca ukazuje opět na potíže ve vztazích a hlavně v citech, protože Vaše duše by ráda, ale něco jí brání - nějaká karma z minula. Retrográdní není, ale potřebujete trochu vyzrát a také se nebát citově otevřít vůči někomu, i když to třeba ve výsledku může zranit. Ale to je život:) Jupiter je ale i tak pozitivní, dává Vám naději a pocit štěstí, i když někdy to může být iluze, ale zase - naučte se citově otevřít a ne s city zacházet, jako se zbožím, to je důležité, na to ukazuje Panna, moc hodnotíte a bojíte se. Jste schopná se učit, jít dál, otevírat se novým věcemA téměř vždycky se obtížný problém v rodině, ve vztazích vyřeší k vaší spkojenosti. Regulu jsem zatím nestudoval, ale jinak jste silná osobnost, výrazná, s těžší karmou, kterou by to chtělo začít řešit a ano, jde to! Od toho ty hororrskopy jsou:) Zkusil jsem vytestovat, čím začít, kupodiovu mi kvantová homeopatie na Měsíc nevychází, ale v odkazech mám kontakt na p. Peška, on léčí už omezeně, ale léčí a když se na mě odkážete, vezme Vás a měl by hodně věcí posunout dál!
Když tak se ptejte na další věci:)


Zbynďák (7.11.2018 17:00:43)

dj: je to vždycky složitější, pokud je planeta proti svému znamení, takže v životě se pak člověk více setkává s těžkostmi - například, ale musel bych to vidět celé, takhle je to jenom střílení od boku.


Zvědavka (27.10.2018 21:35:21)

Dobrý den, zajímal by mě Váš názor na některé aspekty natálního horoskopu (Ž 8.7.1980, 3:50, Bílovec): neaspektovaný Jupiter (4. dům v Panně),
4 planety (Slunce, Mars, Jupiter, Saturn) v rohových domech a 4 (Měsíc, Venuše, Uran, Neptun) pro změnu v pohyblivých, vládce 12. domu ve 12. domě,
a zda-li může mít nějaký vliv (příp. jaký) Regulus stojící na IC (čili v opozici k MC)?
Je možné intenzivní prací na sobě docílit takového duchovního vývoje a dosáhnout tak alespoň částečné eliminace negativních projevů některých prvků horoskopu? Je to opravdu reálné?
Děkuji za Vaši odpověď.
PS: snad si ji přečtu dříve, než mě zničí ty "veselé" tranzity (Pluta a nyní i Saturna), kterými se intenzivně ";bavím" už několik let. ;-)


dj (1.4.2018 11:38:08)

Dobrý den,

zajímalo by mě, jestli má nějaký významný vliv nebo projev pokud je více planet v domech protikladným ke znamením. Například luna panna 12. dům, venuše beran 7. dům. V mém horoskopu je takto postavených většina planet.

Děkuji


Běla (17.1.2018 07:29:12)

Zbynďák : děkuji za odpověď. Ozvu se Vám emailem.


Zbynďák (13.1.2018 07:08:53)

Běla: dobrý den, delší doubu jsem tu nebyl, musel bych horoskop vidět, ale v kostce: pokud zmíněná konjunkce nemá žádné další aspekty, pak je nutn posoudit polohu obou planet v obou horoskopech, jaké mají aspekty a jak jsou silné. Nicméně tento váš společný aspekt má značný význam a projeví se zhruba tak, že partner se bude cítit Vámi omezován, pokud není hodně vyzrálý - potom by Váš vliv vnímal jako vysoce pozitivní a perspektivní s tím, že mu do života přinášíte jistotu a stabilitu. Nicméně realita bude spíš taková, že Vás bude vnímat jako omezující prvek a to zejména v intimní oblasti, je to mnohokrát ověřená zkušenost. Vy ho pro změnu vnímáte mnohem pozitivněji, protože jeho Venuše Váš Saturn uvolňuje a umožňuje Vám lépe dýchat.


Běla (21.12.2017 20:11:46)

Dobrý den,
poraďte mi, prosím, jak mám rozumět tomu, když můj Saturn je v konjunkci s Venuší partnera (obojí v Beranu), Venuše je vládcem jeho horoskopu (Ascendent v Býku) . Na tuto konjunkci nemáme žádné další jiné aspekty. Jaké jsou vlivy aspektů na vládce horoskopu, stejné nebo podobné jako na Ascendent ? Díky za odpověď. Jinak stránky jsou super !!


Zbynďák (7.12.2017 16:53:51)

Mia: vidím, že se nikdo k ničemu nemá, tak to zkusíme, co potřebujete?

Dídžej: Slunce je už v domu devátém, protože pokud je Slunce ism stupňů před hrotem padajícího domu, tak už patří v podstatě do něj a také se tam energeticky projevuje.
Kvinkunxy se projevují spíše skrytě, vliv má, ale slabší, v tomto případě jako slabá kvadratura a její popis je zhruba tady: www.oranzovestranky.cz/view.php?cisloclanku=200512…


Dídžej (28.11.2017 20:21:47)

Dobrý den, zajímalo by mě, jak to je s planetami, pokud mám slunce v 8. domě a méně jak 2° je od něho 9. dům. Taky by mě zajímalo, co pro mě znamená kvinkunx Luna - Merkur.
Hezký den.


Mia (25.11.2017 00:02:12)

Dobrý den pracujete někdo s horoskopem u dětí ráda bych si konzultovala . děkuji


Zbynďák (28.10.2017 21:08:17)

Adam91: nemohu říkat "špatná", protože nic se neděje bezdůvodně, ale retrogradita všechno komplikuje, to za prvné. Za druhé hodně obrací problém dovnitř a prohlubuje ho. Za třetí je řešení vždy těžší a složitější. Je navíc veliký rozdíl mezi vnitřní a vnější planetou. Vnitřní komplikují praktické věci a vnější pak hlubší psychiku a přináší jakoby "záhadné" problémy a životní těžkosti. A nejsilnější je transepronálka na Ascendentu, MC, nebo DESC. V IC prozměnu znamená těžké genetické potíže atd.

"Výborné" je, když tranzituje, aspektuje nějakou planetu, zabrzdí a otočí se, to je pak opravdu náročné.
Na druhou stranu mám třeba Merkur na Asc. a způsobuje mi potíže se spánkem. Jakmile se tranzitní Merkur otočí do R, tak se mi rázem spí lépe, ne všechno je špatné:)
Ani jeden z programů se nemusí instalovat a já jsem si právě Regiomontanus udělal tak, aby mi vyhovoval a postupně na něm pracuji. Rychlost - můj program spočítá, kdy se planeta obrací na R, nebo naopak. A čím je pomalejší, tím dříve začne "brzdit". Samozřejmě, obrat směru Pluta bude mít úplně jiný dopad, než to samé u Venuše, ale záleží zase na síle a poloze natálního ekvivalentu.


Adam91 (25.10.2017 10:58:22)

Zdravím.
Jaká je osobní zkušenost s projevem planety v retrográdním směru nebo zastávce ?
Moje zkušenost je, že retrográdní planeta v nativitě působí člověku hlubokou duševní práci nd jejími tématy, její vliv člověka často zpytuje, planeta ho brzdí, předurčuje člověka k hledání a hlubším tématům jejího projevu. Charakterem se jakoby blíží Saturnickému rázu.

V tranzitech by mohla člověku dávat určitý odstup, zabrždění v rychlé jízdě, prostor k sebereflexi nad událostmi, které planeta v direktním směru otevřela

2 ) Přemýšlím, že by bylo dobré přejít na Váš program Regiomontanus, zatím používám astrolog a zajímalo by mě, jaký Orbis v úhlové rychlosti planety se bere, že je planeta v zastávce ?
V Astrologu nejsem schopem určit rychlost planety


Zbynďák (28.9.2017 11:09:30)

Harmony168: máte to podobné, jako já, také si pomáhám kartami a je to prima:) Z horoskopu, tranzitů a karet se dá vyčíst téměř všechno, Pracuji tak, že si kartami ověřuji to, co mi ukazuje horoskop a lidé jsou spokojeni:)


Harmony168 (13.9.2017 11:50:17)

Ahoj, zabývám se asi 20let astrologií a ráda udělám nějaký zajímavý rozbor lidem kteří by měli zájem. Kombinuji tento výklad s karetním výkladem a aktuálními pozicemi planet, takže to není nikterak snadné, někdy na jednom výkladu pracuju až 3 dny. Pak mi píšou lidi překvapivé zprávy, že jsem si např. ";přečetla celý jejich život" nebo že "jsem jim otevřela oči a že mi moc děkují" apod.


Zbynďák (19.8.2017 10:43:09)

allika2: ano, posun času je obecně dobrý a doporučuje se udělat to jak pro synastrii, tj, posunout oba horoskopy o příslušný počet let a zkoumat, tak i pro kompozit a pro něj pak ještě udělat i tranzity. Takže skvělý partnerský horoskop se může za dvacet let změnit v nepěkný a naopak:) Mám zajímavý pár, který základní synastrii hezkou nemá a fungují skvěle, musím se na to podívat a pak vysvětlím:)


Zbynďák (19.8.2017 10:40:45)

Adam91: umění - tam je toho více, ale určitě Luna, Ryby, dvanáctý dům (inspirace, intuice), třetí dům (zručnost), devátý dům (vyšší informace), pak aspekty Neptunu vůči Luně, Slunci, Venuši, Merkuru. Venuše je celkově hlavní planetou pro umění:) Takže síla Venuše, dům, aspekty atd.

Jinak počasí je moc pěkné, děkuji. Vypadá to, že se i docela strefil, ono je třeba počasí pozorovat a v podstatě každý den zapsat aktuální stav a potom porovnávat s aspekty. Ještě si také všimněte, že často je v Čechách zima a leje a na Moravě vedro a sucho a naopak:) Takže i domy budou hrát roli!


allika2 (5.8.2017 19:53:44)

Mnohokrát děkuji, Zbyňku....to je zajímavé s tím posunutím času u synastrie, nikdo mně to takto nikdy nevysvětloval? Díky moc :-)


Adam91 (5.8.2017 09:18:22)

Dobré dopoledne, pro inspiraci, našel jsem na internetu předpověď počasí očima Astrologie pro dny roku 2017
www.johannes.cz/pocasi_2017.php
Odkaz směřuje přímo na stažení pdf s vlastní předpovědí. Na vlastních stránkách jsou potom reference čtenářů.


Adam91 (31.7.2017 23:34:38)

Zbyňku prosím Vás, čeho se držet při snaze rozpoznat v horoskopu vztah k umění a talent pro něj ?
Str.: 1 |  Str.: 2 |  Str.: 3 |