Diskuze O.R.S. - Astrologie

Astrologie

(Registrace nového užživatele)
Diskuse - hlavní str.
Diskuse o energiích   Diskuse o Tarotu   Diskuse o léčení, mystice

*Napište číslicemi jednadvadevet:


*Jméno:


Heslo: (Pouze pro registrované)


*Text zprávy:
A.d.a.m. (17.1.2019 20:49:22)

Zbynďák : Dominantnu planetu by0ch rad.


Zbynďák (17.1.2019 20:01:03)

A.d.a.m. mrknu zítra a co přesně potřebujete?

Zvědavka: osud, toto je dobrý příklad: www.seznamzpravy.cz/clanek/ve-spanelsku-se-snazi-z… Rodiče už o jedno dítě přišli a teď nejspíš přijdou o další. A těžko něco naděláte...


A.d.a.m. (14.1.2019 22:39:58)

Zbynďák:Zdravím Vás,budem rád :) Tu sú udaje:24.2.1986,5:35,Hodonín.


Zbynďák (12.1.2019 17:22:29)

Zvědavka: moc díky! Zdravotní potíže mých upištěných potvůrek souvisely s mým špatným rokem, hodně špatným, alespoň v to doufám a už to snad bude lepší. S osudem je to velmi zajámavý názor - a logický:) Co na to moje karty? Úplně všechno prý dané není. Ale šance na zásadní zvraty našeho osudu jsou také docela malé. Máme nalinkovaný nějaký směr a v tom se pohybujeme. Ostatně od té doby, kdy jsem začal zkoumat primární direkce, tak vidím, jak ukazují na důležité události a zajímalo by mě, jestli by některé z nich šly zvrátit. Příklad - potrat. Když dotyčná nemá v primárních direkcích důležitou, pozitivní osobní událost a otěhotní, je veliká pravděpodobnost, že to nedopadne dobře. A naopak - pokud by tam měla jasně vidět dítě, zajímalo by mě, jestli by se tomu mohla násilím vyhnout:) Lidé navíc netuší, že se to dá stanovit a tak prostě udělají, co jim osud říká:)


Zbynďák (12.1.2019 17:14:37)

A.d.a.m. nikdo se nehlásí, tak já to zkusím:)


A.d.a.m. (5.1.2019 12:14:18)

Zdravím všetkých,mohol by som niekoho poprosit o názor na dominantu jedneho natalu?


Zvědavka (21.12.2018 18:46:58)

to Zbynďák: Však s tím taky už nějaký ten pátek "něco" dělám nebo se o to alespoň pokouším. :-) Ale jde to ztuha a je to zdlouhavé. O regresní terapii jsem nějakou chvíli uvažovala, nakonec jsem však zůstala u osvědčeného aktivního zvědomování ";démonů" a jejich pochopení a zpracování za vydatné pomoci psychologie a astrologie (i té na Vašich stránkách :-) ). Vím, je to pěkná fuška (s aktuálními tranzity ani nemluvě) a s nejistým výsledkem, ale ty aha-efekty za to stojí. :-) Regresní terapii v žádném případě nezatracuji, jen není v tuto chvíli na pořadu dne, ale třeba někdy v budoucnu .... kdo ví.
Nenapadlo by mě, že i takové prvky horoskopu jako je znamení Bodu štěstí nebo Severního uzlu či IC mohou mít významnější vliv na temperament, ale když to píšete :-) .... laicky jsem předpokládala, že by za tím mohlo stát Slunce v 1. domu jakožto symbol otce. Ten můj totiž v rodině působil vždy výrazným "ohnivým vlivem" (Střelec s Měsícem ve Lvu a Marsem ve Štíru, a podle všeho také s neaspektovaným Jupiterem), což na mě přirozeně mohlo zanechat a podle všeho taky zanechalo "ohnivou stopu". :-)
To o těch Vašich morčatech jsem četla a je mi to líto. Od dětství jsme doma mívali nějakého takového upištěného tvorečka, tak vím, jak dokážou člověku přirůst k srdci. Musím ovšem říct, že s takovými zdravotními potížemi jsem se u žádného z nich nesetkala, ani ve svém okolí. Neštěstí zřejmě nechodí jen po horách a lidech, ale i domácích mazlíčcích. :-( Rok 2018 byl celkově náročný. Nezbývá než doufat, že ten příští bude o rok lepší. Přejme si pevné zdraví, silné nervy a neotřesitelnou víru v lepší zítřky. Mějte pohodové Vánoce a spokojený rok 2019! :-)

PS: Ptal jste se, jestli lze zvrátit osud. Jsem přesvědčená, že lze (i s blbou karmou). Od toho přece tady jako myslící a přemýšlející tvorové jsme, abychom s těmi rozdanými kartami (byť blbými) uhráli co nejzajímavější hru. Jak ta hra bude v konečném důsledku vypadat, nezávisí totiž jen na samotných kartách, ale i na hráčově vůli, preferenci, postojích, ... na ostatních spoluhráčích, jejich kartách, vůli, preferencích, postojích, ... , štěstí, aktuálních povětrnostních podmínkách a já nevím, čem ještě. Což je pořád ještě dost dalších jiných vlivů na to, abychom se mohli domnívat, že pouze a jen naše karty jsou/mohou být těmi, které určí podobu celé hry-našeho života. Tak na to nezapomínejme. :-)


Zbynďák (25.11.2018 16:26:21)

Tak Měsíc opozice Uran před hrotem šestého domu je náročný aspekt, respektive náročná karma. Plus obě planety mají kvadráty na uzly, tedy jejich dopad na směřování je značný a též na osud. Dalo by se říci, že zdraví a psychika by si zasloužily trochu pozornosti:) Tranzitní Saturn neovlivnil Desc. ale Neptun v šestém domu, tam pak způsobil pořádný výkyv a oslabení imunity atd. Navíc byl retrográdní a točil se tam dlouho, mě pro změnu řádil na Asc. a tam to bylo znát, teď mi do konce prosince ničí domácí mazlíčky (Venuše, vládce šestého cjn Saturn). A zdraví také, mám občas pocit, jak při RS, ale on toho zase nechá:) Vy teď máte kvadrát tranzitního Jupiteru na Jupiter natální, na konci září byl Jupiter přesně na Uranu, což také není zdravotní legrace atd. Takže imunita a celkově je to teď značně zátěžové. Určitě by to chtělo se podívat na ženské orgány. Fatální to ale není, spíš nepříjemné a oslabující.
V příštím roce se vám zlepší zdraví a docela výrazně, což je prima! Celkový vývoj bude spíše zátěž, ale to zvládnete. Dosáhnete zřejmě něčeho, co jste vlastně nechtěla a celkově to bude náročnější, ale je to jenom chvíle a zase se bude vše zlepšovat.
Ve Střelci Neptun, pak Nod štěstí a Severní uzel ve Lvu a IC. na posledním stupni Lva, to bude ten důvod:) Na Račici s Měsícem v Býku bych to sice na živlík neviděl, ale tohle je jasné a on i Měsíc v Býku někdy dokáže být pěkný čertík:)
Váš největší problém je ale Měsíc, má i zátěžové stupně, tedy ukazuje na těžkou karmu a bylo by vhodné pochopit, odkud to pramení a něco s tím dělat. Regreska, kvantová homeopatie a podobně. Měsíc se totiž řeší docela dobře:)


Zvědavka (10.11.2018 20:12:36)

to Zbynďák: moc děkuju za Váš pohled i doporučení. Netušila jsem, že je to s tím mým Měsícem až tak poškozené, ale to, co popisujete, (krom té iracionality :-) ) vcelku sedí a musím potvrdit, se se s tím docela blbě žije. I z toho důvodu mě také zajímalo, zda je s takovým natálem za pomoci seberozvíjení reálná změna k lepšímu.
Přes záležitosti 1. domu jsem se o to také tak nějak intuitivně s větším či menším úspěchem pokoušela až do loňského podzimu, kdy na můj Asc zahájil opozitní útok tranzitující Saturn, který mě ve výsledku dovedl do aktuálního stavu celkového vyčerpání (něčeho na způsob chronického únavového syndromu :-( ). Tak nějak vzdáleně tuším, že mě tím Saturn ponouká k disciplíně a vytrvalosti, s nimiž si mám následně dát do pořádku i své bytí. A ačkoli se to s ohledem na absenci jakékoli energie zdá být téměř nemožné (nejspíš i díky natálnímu Jupiteru :-) ) stále ještě nepřestávám věřit, že se mi to může povést. Nicméně: za dveřmi je přechod Saturna z opozice na Asc. na opozici k mému Slunci oslabenému dobíhající opozicí tranzitního Pluta, které stojí v kvadratuře k Plutu natálnímu. Toho se navíc chystá poctít svou kvadraturou i Saturn. A proto bych se chtěla zeptat ? mám se začít opravdu bát? Co dalšího mě s takovými tranzity může ještě potkat? A jakým způsobem je možné zmírnit jejich dopady?
Po odeslání svého minulého příspěvku jsem zjistila, že jsem opomněla uvést jednu věc, která mi je vcelku nejasná ? v natálním horoskopu nemám krom Neptuna ve Střelci (6. dům) nijak zastoupenou ohnivou složku, i přesto mě lidé v mém okolí nazývají jako živel a povětšinou odhadují na Beranku příp. Lvici (zmíním-li, že jsem letní zrozenec). Čím to? Sluncem v 1. domu? Nebo neaspektovaným Jupiterem? Nebo oběma? Dost jich pak překvapí, když zjistí, že jsem tuplovaný Rak. :-)
I tentokrát děkuju za případné vysvětlení.


Zbynďák (7.11.2018 17:20:18)

Zvědavka: je to trochu náročný horrorskop, když se na to tak dívám:) Náročná je Měsíc se svými aspekty na hrotu dvanáctého domu, ukazuje na veliké potíže v citech a vztazích, drtí ho Uran, Chiron i Uzly. Ale cesta z toho vede do domu prvního, tedy ve Vašem případě rozumný pohyb a celkově o sebe dbát, fyzicky i zdravotně. Touha po svobodě za každou cenu, psychické výkyvy, psychosomatické zdravotní potíže, potřebujete méně prosazovat své potřeby a brát více ohledu na ostatní, chce to samozřejmě dobře vyvážit. Hodně věci řešíte naprosto iracionálně! A rozhodně pozor na zarytý, někdy až fanatický přístup k duchovním záležitostem! Zkuste si připustit, že i druzí mají někdy pravdu:)
Ten Jupiter cca ukazuje opět na potíže ve vztazích a hlavně v citech, protože Vaše duše by ráda, ale něco jí brání - nějaká karma z minula. Retrográdní není, ale potřebujete trochu vyzrát a také se nebát citově otevřít vůči někomu, i když to třeba ve výsledku může zranit. Ale to je život:) Jupiter je ale i tak pozitivní, dává Vám naději a pocit štěstí, i když někdy to může být iluze, ale zase - naučte se citově otevřít a ne s city zacházet, jako se zbožím, to je důležité, na to ukazuje Panna, moc hodnotíte a bojíte se. Jste schopná se učit, jít dál, otevírat se novým věcemA téměř vždycky se obtížný problém v rodině, ve vztazích vyřeší k vaší spkojenosti. Regulu jsem zatím nestudoval, ale jinak jste silná osobnost, výrazná, s těžší karmou, kterou by to chtělo začít řešit a ano, jde to! Od toho ty hororrskopy jsou:) Zkusil jsem vytestovat, čím začít, kupodiovu mi kvantová homeopatie na Měsíc nevychází, ale v odkazech mám kontakt na p. Peška, on léčí už omezeně, ale léčí a když se na mě odkážete, vezme Vás a měl by hodně věcí posunout dál!
Když tak se ptejte na další věci:)


Zbynďák (7.11.2018 17:00:43)

dj: je to vždycky složitější, pokud je planeta proti svému znamení, takže v životě se pak člověk více setkává s těžkostmi - například, ale musel bych to vidět celé, takhle je to jenom střílení od boku.


Zvědavka (27.10.2018 21:35:21)

Dobrý den, zajímal by mě Váš názor na některé aspekty natálního horoskopu (Ž 8.7.1980, 3:50, Bílovec): neaspektovaný Jupiter (4. dům v Panně),
4 planety (Slunce, Mars, Jupiter, Saturn) v rohových domech a 4 (Měsíc, Venuše, Uran, Neptun) pro změnu v pohyblivých, vládce 12. domu ve 12. domě,
a zda-li může mít nějaký vliv (příp. jaký) Regulus stojící na IC (čili v opozici k MC)?
Je možné intenzivní prací na sobě docílit takového duchovního vývoje a dosáhnout tak alespoň částečné eliminace negativních projevů některých prvků horoskopu? Je to opravdu reálné?
Děkuji za Vaši odpověď.
PS: snad si ji přečtu dříve, než mě zničí ty "veselé" tranzity (Pluta a nyní i Saturna), kterými se intenzivně ";bavím" už několik let. ;-)


dj (1.4.2018 11:38:08)

Dobrý den,

zajímalo by mě, jestli má nějaký významný vliv nebo projev pokud je více planet v domech protikladným ke znamením. Například luna panna 12. dům, venuše beran 7. dům. V mém horoskopu je takto postavených většina planet.

Děkuji


Běla (17.1.2018 07:29:12)

Zbynďák : děkuji za odpověď. Ozvu se Vám emailem.


Zbynďák (13.1.2018 07:08:53)

Běla: dobrý den, delší doubu jsem tu nebyl, musel bych horoskop vidět, ale v kostce: pokud zmíněná konjunkce nemá žádné další aspekty, pak je nutn posoudit polohu obou planet v obou horoskopech, jaké mají aspekty a jak jsou silné. Nicméně tento váš společný aspekt má značný význam a projeví se zhruba tak, že partner se bude cítit Vámi omezován, pokud není hodně vyzrálý - potom by Váš vliv vnímal jako vysoce pozitivní a perspektivní s tím, že mu do života přinášíte jistotu a stabilitu. Nicméně realita bude spíš taková, že Vás bude vnímat jako omezující prvek a to zejména v intimní oblasti, je to mnohokrát ověřená zkušenost. Vy ho pro změnu vnímáte mnohem pozitivněji, protože jeho Venuše Váš Saturn uvolňuje a umožňuje Vám lépe dýchat.


Běla (21.12.2017 20:11:46)

Dobrý den,
poraďte mi, prosím, jak mám rozumět tomu, když můj Saturn je v konjunkci s Venuší partnera (obojí v Beranu), Venuše je vládcem jeho horoskopu (Ascendent v Býku) . Na tuto konjunkci nemáme žádné další jiné aspekty. Jaké jsou vlivy aspektů na vládce horoskopu, stejné nebo podobné jako na Ascendent ? Díky za odpověď. Jinak stránky jsou super !!


Zbynďák (7.12.2017 16:53:51)

Mia: vidím, že se nikdo k ničemu nemá, tak to zkusíme, co potřebujete?

Dídžej: Slunce je už v domu devátém, protože pokud je Slunce ism stupňů před hrotem padajícího domu, tak už patří v podstatě do něj a také se tam energeticky projevuje.
Kvinkunxy se projevují spíše skrytě, vliv má, ale slabší, v tomto případě jako slabá kvadratura a její popis je zhruba tady: www.oranzovestranky.cz/view.php?cisloclanku=200512…


Dídžej (28.11.2017 20:21:47)

Dobrý den, zajímalo by mě, jak to je s planetami, pokud mám slunce v 8. domě a méně jak 2° je od něho 9. dům. Taky by mě zajímalo, co pro mě znamená kvinkunx Luna - Merkur.
Hezký den.


Mia (25.11.2017 00:02:12)

Dobrý den pracujete někdo s horoskopem u dětí ráda bych si konzultovala . děkuji


Zbynďák (28.10.2017 21:08:17)

Adam91: nemohu říkat "špatná", protože nic se neděje bezdůvodně, ale retrogradita všechno komplikuje, to za prvné. Za druhé hodně obrací problém dovnitř a prohlubuje ho. Za třetí je řešení vždy těžší a složitější. Je navíc veliký rozdíl mezi vnitřní a vnější planetou. Vnitřní komplikují praktické věci a vnější pak hlubší psychiku a přináší jakoby "záhadné" problémy a životní těžkosti. A nejsilnější je transepronálka na Ascendentu, MC, nebo DESC. V IC prozměnu znamená těžké genetické potíže atd.

"Výborné" je, když tranzituje, aspektuje nějakou planetu, zabrzdí a otočí se, to je pak opravdu náročné.
Na druhou stranu mám třeba Merkur na Asc. a způsobuje mi potíže se spánkem. Jakmile se tranzitní Merkur otočí do R, tak se mi rázem spí lépe, ne všechno je špatné:)
Ani jeden z programů se nemusí instalovat a já jsem si právě Regiomontanus udělal tak, aby mi vyhovoval a postupně na něm pracuji. Rychlost - můj program spočítá, kdy se planeta obrací na R, nebo naopak. A čím je pomalejší, tím dříve začne "brzdit". Samozřejmě, obrat směru Pluta bude mít úplně jiný dopad, než to samé u Venuše, ale záleží zase na síle a poloze natálního ekvivalentu.
Str.: 1 |  Str.: 2 |  Str.: 3 |  Str.: 4 |