Projevy Neptunu v jednotlivých dekanech

Autor: Zbyněk Slába <Zbynek.slaba(at)email.cz>, Téma: Astrologie, Vydáno dne: 06. 02. 2021

Doplněn popis vlivu Neptunu v jednotlivých dekanech astrologických znamení

Další (a zatím předposlední), transpersonální planetou je Neptun. Zpracoval jsem jeho energetické projevy v jednotlivých dekanech všech astrologických znamení a zbývá mi úkol nejtěžší - Pluto :) Pro připomenutí: každé astrologické znamení zabírá v horoskopu třicet stupňů. Znamení spadají do tzv. živlové triplicity, tedy Ohni, Vodě, Vzduchu a Zemi přísluší vždy tři astrologická znamení. V každém jednotlivém znamení jsou obsaženy energie těch zbývajících, tedy například prvních deset stupňů Berana má energetické projevy čistého Berana, dalších deset pak Lva a posledních deset náleží Střelci. Tak je to samozřejmě se všemi dalšími znameními.
Transpersonální planety působí spíše skrytě, ale účinně a jejich vliv se projevu zejména na hlubší úrovni psychiky, osudu a samozřejmě také karmy. Jednotlivé popisy se od sebe obvykle liší, ale to je tak v pořádku. Logiku za tím nehledejte :) Ostatně - u Neptunu platí všechno, jenom ne řád a logika. Je to planeta, vyjadřující ty nejvyšší energie, k jejichž zpracování ale nejprve potřebujeme projít těmi nižšími, hrubohmotnějšími energiemi, zpracovat je a pochopit. Jednotlivé popisy prosím neberte, jako jednoznačně danou věc, která má zásadní vliv na celý váš život. Vždy jde o projev jedné planety v jednom domu a z toho je potřeba vycházet při výkladu!

Přejí vám příjemnou práci s novými informacemi, které naleznete v popisu Neptunu ve znameních a samozřejmě také v Astromapě :)