Semináře Reiki prvního, druhého a třetího stupně


Proč absolvovat seminář Reiki a co od něj můžete čekat

Reiki je prastará metoda přírodního, energetického léčení a její jednoznačnou výhodou je, že jí může používat opravdu každý, kdo jí používat chce. Bez výjimky. Schopnost používat tuto energii se předává na kursu tak zvanou iniciací, což je určitý proces, prováděný příslušným lektorem, nebo chcete li, mistrem Reiki. Před lety, ještě než jsem absolvoval svůj první seminář, jsem si zdlouhavě a nedůvěřivě zjišťoval, jestli to funguje opravdu na každého. Výsledek naprosto překonal veškerá očekávání a dnes vám mohu říci jednu věc: Reiki skutečně funguje a to na všechny, kdo se rozhodnou dobrovolně postoupit zmíněnou iniciaci. Pořádal jsem desítky kursů a nikdy jsem žádné reklamace nezaznamenal. Závěr? Ano - Reiki se předává všem zájemcům bez výjimky. Je však možné jí aplikovat na všechny? Ne a v tom spočívá její moudrost - nelze jejím prostřednictvím ublížit tam, kde byste jinak ublížit mohli. A z tohoto důvodu považuji tuto alternativní, ale účinnou metodu za velmi zajímavou!

Reiki má celkem tři stupně a pokud se podíváte na menu v levém dolním sloupci těchto stránek, najdete tam odkazy na všechno důležité. Včetně informací o tom, jak probíhá typický kurs pod mým vedením. Důležitá je ale jiná věc - každý seminář je prakticky celodenní a to pro každý stupeň. Proč je tomu tak, když vlastní iniciace je záležitostí několika minut? Je to z toho důvodu, abyste měli dostatek podstatných informací. Nepřestává mě udivovat, když mi na dvojku přijde někdo od konkurence a o Reiki neví vůbec nic, snad jenom to, že se předává rukama. Pozitivní ale je, že se to nestává často. Zakládám si na tom, aby absolventi mých kursů znali vše důležité, uměli metodu prakticky používat a znali i další základní principy, na nichž je tento způsob léčení založen. Nejenom že potom netápete, ale i před vašimi klienty působíte mnohem sebejistěji a o to účinněji jim pak můžete pomoci.

Zbývá snad poslední otázka: má vůbec Reiki smysl v dnešní době, kdy se používají další a údajně účinnější metody? Samozřejmě, ale celá odpověď není zase až tak jednoduchá. Pojďme se podívat například na Shamballu. Říká se, že je komplexnější a silnější. Ano, nejspíš je, ale uvědomte si jednu věc – každý jsme jedinečný a vývoj se často nedá uspěchat. Takže pro někoho může být vhodnější Shamballa,pro dalšího Reiki, nebo Ra Sheeba. Naopak například Merkaba rozhodně není pro každého. U té platí dvojnásob, že člověk musí být dobře připravený. Kdo to ale za vás rozhodne? Jenom vy sami. Řiďte se pocity, srdcem, intuicí. Nebo radou někoho, kdo již podobné kursy absolvoval. Osobně považuji kurs alespoň prvního stupně Reiki za velmi dobrý základ pro vše ostatní, ale opravdu jsme každý individuální. Řiďte se tím, co vás oslovilo nejvíce a ideálně na první pohled. Jestliže se budete ptát mě, co je pro vás nejvhodnější, pokusím se vám odpovědět dle mého nejlepšího svědomí. Ne každému doporučím právě kurs Reiki, často posílám zájemce i na jiné typy seminářů. Ovšem můžete mi věřit a nemusíte, to ale za vás nerozhodnu a rozhodovat ani nechci. Ostatně možností máte plný internet:-)

Jaká je cena za seminář? 1000 korun za jeden celodenní kurs každého stupně. Nevýděleční - maminky na mateřské, studenti a důchodci mohou požádat o slevu 50%.