Osobní horoskop profesionálně a lépe

Autor: Zbyněk Slába <Zbynek.slaba(at)email.cz>, Téma: Astrologie, Vydáno dne: 19. 03. 2023

Nový nástroj pro vytvoření osobního horoskopu - nejenom pro začátečníky!

Osobní horoskopy na objednávku píši poměrně často a protože mě už nebavilo být odkázaný pouze na MS Word s počítačem, zamyslel jsem se na lepším řešením. A nápad se dostavil: ) Napsal jsem aplikaci pro vytváření horoskopů přímo na Oranžových stránkách a sám jí intenzívně využívám už delší dobu. Musím říci, že mě to dokonce i baví.:) Proč? Protože nejsem vázaný na počítač s textovým editorem, ale horoskopy mohou nyní psát třeba i na mobilu a to kdekoli, kde mám signál, nebo jiné datové připojení, jako WiFi a podobně. Jak je dobrým zvykem těchto stránek, aplikaci může nyní používat kdokoli, kdo je na Oranžovkách přihlášený. Proč pouze registrovaný uživatel? Protože vaše práce se váže na uživatelskou přezdívku, jinak to příliš udělat nelze a toto řešení navíc poskytuje i určitou ochranu vašich dat. Napsat horoskop je obrovská práce a nikdo nechce, aby mu jí zničil nějaký bezohledný hacker.
Co vám aplikace nabízí? Především vytvoření strukturovaného horoskopu, tedy dle předem známé matrice, která se mi po desítkách let práce osvědčila. Samozřejmě netvrdím, že musí vyhovovat i někomu jinému, ale zkuste si to a uvidíte.:) Až budu mít chvíli času, vytvořím svůj vlastní horoskop a nabídnu ho ke sdílení tak, aby každý viděl, jestli se mu výsledek práce líbí, nebo ne. Jak s aplikací pracovat? Vše je myslím naprosto dobře popsáno pod tlačítkem !Návod! Je tam jak přesný postup, krok za krokem, tak i detailní popis jednotlivých funkcí. Celý program jsem se snažil udělat googlovsky jednoduše, ale napsat horoskop zase až tak jednoduché není. Výsledkem je (doufám) rozumný kompromis. Velmi stručně: založíte nový horoskop, uložíte jeho název, několika kliknutími přidáte obrázky z webového programu Regiomontanus a už můžete psát jednotlivé části horoskopu, včetně tranzitů. Práci můžete samozřejmě kdykoli uložit a přerušit. Jakmile horoskop dokončíte, jedním kliknutím jej vyexportujete do univerzálního formátu PDF k sobě na disk a pošlete objednavateli. Buď v elektronické podobě, nebo jej můžete pohodlně vytisknout. Výstup vypadá myslím docela dobře.

Jak je to s bezpečností vaší uložené práce? Samozřejmě, nejsme tu na superzabezpečené bankovní aplikaci, ale na druhou stranu - tento program není atraktivní pro hackery tím, že by jeho prolomením něco získali. Maximálně dobrý pocit z toho, že někomu zase něco zničili, ale snažím své aplikace psát tak, aby se to nestalo. Poučil jsem se na kartářském deníku, který již využívají tisíce lidí, po jeho prolomení před asi sedmi lety jsem data obnovil ze zálohy a přepsal aplikaci tak, abych to šmejdům hodně ztížil, to je jedna věc. Za další: procházím nové registrované uživatele a jakmile vidím podezřelý účet, mažu jej a blokuji jeho IP adresu. Blokuji IP adresy robotů, které se pokouší psát komentáře. Program pro vytváření horoskopů je napsaný převážně v Java skriptech, tedy neobsahuje žádné nebezpečné volání php skriptů s parametry. Poučil jsem se.:) Do vaší práce vám nikdo neuvidí. Je jenom vaše! Určitě vám ale doporučují dvě věci: při psaní nezapomínejte občas uložit napsaný text, je to kliknutí na jedno tlačítko. Okno vám sice uskočí na začátek, ale s tím se dá žít.:) A také bych určitě doporučil po ukončení psaní provést export horoskopu do pdf. Jedno jediné kliknutí a vše se vám rázem uloží na disk počítače, telefonu, nebo tabletu, do sekce Stažené položky. Soubory se nepřepisují, ale vytváří se vždy nové. Tím máte data uložená nejenom v databází Oranžových stránek, ale také přímo na soukromém, (nebo pracovním) zařízení. To by rozhodně mělo zcela postačovat. Použitý pdf formát je kombinací textu a obrázků, tedy text lze zkopírovat a vložit zpět do databáze, pokud by to bylo třeba. Doufám ale, že taková věc zapotřebí nebude a nestalo se mi, že by k podobné situaci došlo.:)

Jste li v astrologii začátečníci, nebo i mírně pokročilí, určitě občas potřebujete vidět popisy planet v domech, ve znameních a také jejich aspektů. Webový Regiomontanus to umožňuje, zkuste kliknout v tabulce planet na stupně a na domy, objeví se vám popis planety ve znamení a pak v domu. Stejně tak jsou proklikávací i domy a znamení a to v obou tabulkách. Při psaní horoskopu na počítači si prostě otevřete jak program Regiomontanus (nebo jiný), tak i aplikaci pro psaní horoskopů a můžete se mezi nimi pohodlně přepínat. Na mobilu to ale tak jednoduché není. Každý mobil má tyto funkce jinak, ale zatím jsem nevymyslel způsob, jak dostat tato data přímo do programu. Nad tím se samozřejmě ještě zamyslím. Na mobilu můžete otevřít jednu aplikaci v Chrome a druhou třeba ve FireFoxu, ale ani tak není přepínání nijak pohodlné. To se ještě pokusím nějak vymyslet, nápady by byly, s časem je to ale horší.:)

Snad poslední důležitá věc: nemáte li k dispozici počítač s možností diktování textu, je možné propojit dvě zařízení tak, že si na obou otevřete program, vyberete stejný horoskop, stejnou sekci a na obou přístrojích zaškrtnete možnost Povolit komunikaci s dalším zařízením. Tím si obě aplikace vzájemně kontrolují obsah, uložený v databázi a pokud třeba na mobilu změníte, či přidáte text, po uložení se změna okamžitě objeví v počítači. Tam provedete třeba doplnění interpunkce, uložíte a na mobilu můžete hned pokračovat v diktování. Tato funkce mi značně zrychlila psaní osobních horoskopů.

Jestliže jste zvyklí používat jiné astrologické programy, nezoufejte. Vašim klientům je srdečně jedno, jaký obrázek mu dodáte, problém s tím máte jenom vy - já osobně potřebuji grafické zobrazení, které jsem si sám vyrobil (dle původního programu Astrolog 5.0). Pokusím se časem přidat možnost doplnit vaše vlastní obrázky, což by nemělo být zase až tak složité. Obrázky sice také přidávat nemusíte, ale výsledný horoskop vypadá lépe s nimi, než bez nich. Vše je prostě potřeba vyzkoušet. Já osobně při psaní potřebuji horoskop vidět a i proto jsem v aplikaci jejich zobrazení naprogramoval.

Přeji vám příjemnou práci s programem a věřím, že s jeho pomocí a také s pomocí těchto stránek, se v astrologii posunete na vyšší úroveň. Ostatně zejména proto Oranžové stránky vytvářím již od roku 2005 :)