Rychlejší sebepoznání s Oranžovými stránkami

Autor: Zbyněk Slába <Zbynek.slaba(at)email.cz>, Téma: Astrologie, Vydáno dne: 19. 12. 2021

Webový astrologický program byl doplněn o základní výklady!

Tyto stránky jsou po desítkách let práce nabité užitečnými (nejenom) astrologickými informacemi a nyní se mi tyto texty podařilo výrazně lépe zpřístupnit tím, že jsem do online programu doplnil výklady k vypočítanému horoskopu. V tabulkách pod horoskopem si tak kliknutím na příslušnou buňku zobrazíte odpovídající text ke všem planetám, aspektům, domům a znamením, v tuto chvíli s výjimkou měsíčních uzlů, Chironu, Lilith a Bodu štěstí. K těmto prvkům ještě budu informace postupně doplňovat a samozřejmě, jedná se o práci časově nesmírně náročnou. Jestliže tedy znáte čas narození alespoň s přesností plus mínus deset minut, můžete začít zkoumat. Pro jistotu si zde ukážeme podrobný obrázkový návod, i když v samotném programu jsem instrukce doplnil také:)Upozornění: tyto stránky slouží zejména astrologům. Jestliže si chcete vyjet automatický horoskop jedním kliknutím, pak určitě doporučuji tyto známé stránky, které jsou udělané velice pěkně! Pokud ale nejste jenom konzumenti informací a chcete se také něco naučit, pak zde třeba najdete to, co hledáte:) Jak na to? Jednoduše. Do horní levé řádky zadáte požadovaný datum v tom tvaru, jaký vidíte na obrazovce, tedy den tečka měsíc tečka rok (bez mezer.) Vedle vpravo napíšete čas, hodina dvojtečka minuta (bez mezer.) Nejste narození v Praze? Změňte Prahu na požadované město, stiskněte enter, (v mobilu použijte puflík Hled. město). Vpravo pak klikněte na nalezené město a spočítá se vám horoskop (obrazovka se na chvíli vyčistí a přepočítá). Pod horoskopem jsou tabulky planet, znamení a domů, které jsou nyní proklikávací. Ale není to tak jednoduché, snažil jsem se totiž v jedné tabulce planet zpřístupnit hned čtyři informace na jednom řádku. V tabulce domů dvě a u živlů a kvalit už jenom jednu:)

Následující obrázek ukazuje myslím docela jasně, jak funguje tabulka planet a znamení. Každá buňka tabulky ukáže něco jiného a předpokládám, že nejvíce vás bude zajímat třetí a čtvrtá:) Proč? Protože ty už popisují aktuální polohy planet ve znamení a domech:


U výkladu planety v domu je buňka trochu menší, ale dokážu na ní kliknout i na mobilu, takže to zase není tak nepoužitelné. Text výkladu se vám vždy zobrazí v závislosti na kvalitě datového připojení. V hloubi kokořínských hvozdů to zřejmě bude chvíli trvat:) V případě tabulky domů si můžete zobrazit výklad každého domu a pak obecný výklad znamení, dle tohoto obrázku:


Nedělal jsem zde popis kombinace hrotu domu a znamení, protože to nelze obecně univerzálně vyložit. Při hodnocení astrologického domu jeho charakteristiku výrazně mění jak znamení, tak samozřejmě vládce znamení (jeho poloha, dům, aspekty a znamení) a rovněž planety v domu. Takový výklad by už rozhodně vyžadoval pokročilou umělou inteligenci a já žádný inženýr z Gůůůglu opravdu nejsem:) Ostatně, lidská inteligence je lepší a pro člověka přijatelnější. I když je pravda, že například googlovský překladač opravdu umí překládat většinu jazyků tak, že rozhodně pochopíte obsah článku! (Kde jsou ty časy, kdy znalost jazyků patřila už ke středoškolskému vzdělání.)
V tabulce živlů je proklikávací celý řádek, jak je patrné z tohoto obrázku:


Prozatím jsem nedělal výklady na převahu jednoho, nebo dvou živlů a kvalit, ale to by nemělo být tak těžké a určitě se o to brzy pokusím. V této chvíli si můžete zobrazit pouze výklad ke každé kvalitě a živlu. Také v tabulce aspektů je to stejné, jak v případě živlů, tedy jeden řádek tabulky je proklikávací celý a zobrazí vám popis aspektu dvou planet (opět s výjimkou uzlů, Chironu a Lilith):


A to je prozatím vše:) Jako další práci bych rád dokončil popis energií Pluta v dekanech jednotlivých znamení a potom se chci zaměřit na vývoj uživatelské aplikace pro vytváření osobního horoskopu. Bude se jednat o webový editor a nikoli o sofistikovaný nástroj, který by na stisknutí tlačítka sepsal horoskop na dvacet stránek:) Na tento editor se ale těším, protože mi výrazně usnadní a urychlí tvorbu horoskopů. A stejně tak i vám! Po jeho dokončení bych se pak zaměřil na doplnění popisů měsíčních uzlů, Lilith a Chironu. Potřebuji k tomu jenom čas, ale snad mi bude konečně poskytnut:)