Webový astrologický program Regiomontanus

Autor: Zbyněk Slába <Zbynek.slaba(at)email.cz>, Téma: Astrologie, Vydáno dne: 19. 10. 2021

Nová astrologická aplikace na těchto stránkách

Od doby, kdy jsem si zhruba před třiceti lety stáhl z internetu nějaký astrologický program, zadal svůj datum, čas a město a potom jsem užasle studoval to podivné barevné kolečko, už uplynulo v českých řekách hodně vody. Během let postupně vznikaly tyto stránky a před nějakou dobou jsem obohatil českou astrologickou scénu vlastním programem Regiomontanus, který si zde můžete volně stáhnout, pokud máte operační systém Windows. Nicméně moderní doba si žádá své a tak jsem se pustil do tvorby internetové verze aplikace, která by postupně měla umět vše potřebné. Výhody jsou zřejmé - můžete si jí totiž spustit na čemkoli, co má datové připojení, nebo kabel. A nejenom to, v tomto programu si bez problémů vytvoříte vlastní databázi jmen vašich klientů stejně, jako ve variantě pro Windows. Vaše jména sem navíc lze pohodlně převést z původního programu. Prostě jsem myslel na všechno :) Aplikaci spustíte po kliknutí na tento odkaz a dále pak z hlavní stránky, kde má vlastní dlaždici, nebo v sekci Astrologie.

Aplikaci jsem zatím vytvořil se základní funkčností, tedy zobrazení horoskopu, tranzitů, přehledné tabulky astrologických prvků i aspektů a také filtrace aspektů vůči vybrané planetě, což používám velmi často při tvorbě osobního horoskopu pro své klienty, zejména pak v případě tranzitů se rozhodně jedná o velmi užitečnou funkci. Bohužel nejsem žádný programátor a navíc se člověk v téměř padesáti šesti letech věku učí nové věci poněkud obtížněji, tedy omluvte prosím zřejmě ne zcela moderní vzhled programu. Nicméně nejedná se o dokonalé marketingové stránky dravého politického subjektu, ale o program, od kterého chceme především funkčnost a také použitelnost na jakémkoli zařízení. Při vytváření vzhledu jsem se cynicky inspiroval panem Googlem, ze kterého jsem ostatně průběžně čerpal znalosti a vsadil jsem na jeho jednoduchost. Z tohoto důvodu nenajdete na hlavní obrazovce popisky vstupních řádků, ale musíte si je logicky odvodit z aktuálních hodnot datumu, času a zeměpisných souřadnic, které se vám načtou po spuštění. Abych ale nestresoval uživatele Oranžovek za únosnou mez, zkuste na úvod použít tlačítko !Návod!:) Jestliže chcete s tímto programem pracovat seriózně, což je ostatně můj skromný cíl:), potom pod tlačítkem naleznete vždy vše, co ke své práci potřebujete. Když byste přesto něčemu nerozuměli, pak neváhejte použít můj mail, či telefon, obě spojení (překvapivě) naleznete pod dlaždičkou Kontakty v hlavní sekci Oranžových stránek.:)

Jaké jsou moje další plány do budoucna? Nemám v úmyslu soupeřit s velmi slušnými automatickými horoskopy na Najdise.cz Proč dělat něco, co už někdo vymyslel? Já cílím na astrology, tedy na lidi, kteří chtějí sami aktivně sestavovat horoskopy a přesně této cílové skupině bych rád trochu usnadnil jejich astrologickou kariéru tím, že jim poskytnu odpovídající nástroje. V této chvíli zatím aplikace neumí zobrazit jednotlivé texty k vypočítanému horoskopu, ale už se na tom pracuje. Tabulky budou proklikávací, jenom si zatím promýšlím vhodnou formu zobrazení tak, aby byla jednoduchá a dobře i na mobilech. Už v této chvíli ale musím s uspokojením říci, že mi nový program pomohl v tom, že si jednoduše vezmu do ruky telefon třeba ve vlaku a mohu hned pracovat na objednaném horoskopu, nepotřebuji k tomu vůbec otevírat počítač. A tím se dostávám k mému druhému plánu:)

Horoskopy píšu obvykle na MacBooku tak, že si zobrazím grafický obrázek a potom vytvářím objednanou zakázku ve Wordu. Není to sice špatné, ale tato metoda vyžaduje více času, plus nošení počítače všude tam, kde budu mít volnou chvíli. A tak bych rád vytvořil aplikaci, která sestavení horoskopu značně usnadní a hlavně by fungovala i na telefonech. Proč? Protože dnešní telefony už jsou vybaveny vysoce výkonným hlasovým zadáváním textu! Horoskop si pak prostě otevřete v mobilu, tabletu, nebo na PC, prostě všude tam, kde máte přístup k internetu a budete moci hned pokračovat ve své práci. Zamýšlená aplikace bude fungovat na podobném principu, jako kartářské deníky a tento astrologický program, tedy: registrovaný uživatel si v ní bude moci vytvářet své vlastní horoskopy a jeho práce bude navázána na přihlašovací přezdívku. Jednoduché a účinné.:) Samozřejmě tuto aplikaci musím ještě trochu promyslet a také jí zabezpečit tak, aby vám nějaký přiblblý hacker zbytečně nezničil náročnou práci. Ale osobně se na ní těším, protože mi umožní vytvářet horoskopy daleko snadněji, než dosud a vám samozřejmě také.

Tento program je doufám dobrým začátkem pro zlepšení práce nejenom mé, ale všech astrologů, které snad časem zaujme. Přeji vám s ním příjemnou práci a pokud budete mít podněty a připomínky, určitě je rád přivítám:)