Opravy a úpravy kartářských deníků

Autor: Zbyněk Slába <Zbynek.slaba(at)email.cz>, Téma: Tarot, Vydáno dne: 06. 12. 2020

Drobné, ale užitečné změny v karetním systému

Na těchto stránkách naleznete dva základní prvky pro výuku práce s kartami, jednak kompletní seznam tarotových i mariášových karet, s obrázky a důkladným popisem významu každé karty a za další tu pak jsou kartářské deníky. Tyto nástroje jsem postupně vytvořil nejenom pro sebe, ale velmi rád je používám právě proto, abych se postupně učil přesnějším významům jednotlivých karet ve svých výkladech. Jak? Uložím si obrázkový výklad s popisem dotazu, po nějaké době zapíšu výsledek a potom se k němu mohu kdykoli pohodlně vracet. Tím si ověřuji, jak a v které oblasti jsem byl úspěšný a zjistím, na co konkrétní karta naznačuje . Zobrazovací skripty i deníky nyní prošly opravami a úpravami, jejichž smysl naleznete v dalším textu.




První úpravu postřehne zejména uživatel, využívající datové připojení na mobilech a tabletech. Významy karet i deníky se dříve načítaly se všemi texty do paměti zařízení, což v dnešních počítačích sice nevadilo, ale v mobilních zařízeních ano a maličko větší byla i spotřeba dat. (Všem případným kritikům tímto vzkazuji, že oproti viru, jménem Facebook, byla tato spotřeba asi setinová:) ) S tím je teď konec, všechny texty se po kliknutí na příslušnou kartu natahují z databáze. Tím se zvýšila rychlost a omezilo množství použitých dat. V místech s horším signálem se vám stránka otevře mnohem rychleji a při zobrazení textu můžete na chviličku zahlédnout točící se "hodiny". Občas pracuji v přírodě, mohu tak potvrdit, že zmíněná úprava opravdu zrychlila práci se stránkami.
Druhou změnou je snížení vertikálních mezer mezi kartami v denících, na které jste si oprávněně stěžovali. To bylo nepříjemné zejména v mobilech. Všechny předlohy teď vypadají lépe, zbytečný prostor zmizel, jak vidíte na tomto obrázku:



Při provádění úprav deníků jsem si všiml, že některé složitější předlohy nefungují správně. V tarotovém to byla 7x7 a v mariášovém se jednalo ještě o 3x7. V mariášovém deníku bylo chyb více, ale většina uživatelů zřejmě používá předlohy jednodušší a tak si nikdo nestěžoval:) Nyní si už stěžovat nemusíte, vše bylo opraveno a otestováno. Najdete li přesto chybu, pošlete mi jí prosím, ideálně mailem, ne vždycky sleduji komentáře! Nemám na to příliš čas:)

Opakovaně se mě ptáte, jaký je rozdíl mezi klasickým a zdravotním deníkem. Odpovídám, že zásadní. Klasický deník vám volitelně umožnuje uložit vaší práci k jakémukoli tématu. Máte v nich širokou nabídku všech potřebných předloh, vaše výklady tak mohou být i značně sofistikované a složité. Karetní deníky pro zdraví a čakry se liší v tom, že pro každý orgán, nebo čakru musíte použít pouze a minimálně tři karty. Kromě zobrazení uloženého výkladu v denících zobrazíte i grafický náčrt lidského těla, kde se po najetí myši nad orgán zobrazí příslušná dlaždice s kartami a také s grafem vývoje stavu zkoumaného orgánu. Jedná se o aplikaci, testovanou (nejenom) na morčatech:) a vzbudil jsem s ní pozornost například na veterině, kdy jsem udivenému lékaři na jeho vlastním počítači ukázal, proč jsem ho u jedné mojí samičky správně směroval k zánětu močového měchýře:)


Zatímco stránky s výklady jednotlivých karet může používat kdokoli, deníky jsou určeny pouze pro registrované uživatele. Proč? Protože všechny záznamy se v databázi svazují s vaší přezdívkou. Z tohoto důvodu doporučuji přezdívku neměnit. Uživatelských účtů si ale můžete založit, kolik chcete a tak je možné používat třeba účet pro výklad někomu, komu pak sdělíte heslo k "technické" přezdívce. Registrace je jednoduchá a nemusíte se bát, vaše osobní údaje se skládají pouze ze jména, přezdívky a mailu. Do hesel nevidím, ta jsou složitě šifrována a maily používám jenom pro uživatele, kteří si přejí dostávat novinky.

Přeji vám příjemnou práci s celou karetní školou! :) A nejenom s ní :)