Tradiční PéeFka, už 2020 :)

Autor: Zbyněk Slába <Zbynek.slaba(at)email.cz>, Téma: Mystika, Vydáno dne: 22. 12. 2019

Krásné sváteční dny a hodně zdraví, lásky a štěstí do roku 2020!

Každoroční záchvat tvořivosti, spojené s touhou po tajemnu, mě letos usnadnil prastarý keltský svátek - slunovrat. A tak jsem k večeru vyrazil do středočeských Klobuk, kde se k tajemnému večernímu nebi tyčí prastarý, tajemný menhir, stojící osaměle v poli a ohrazený rozpadajícími se dřevěnými kůly.
U kamene naštěstí nikdo nebyl a ani jsem to neočekával. Jednou jsem si na sklonku léta udělal večerní výlet na kole a za úplňku jsem zde strávil nádhernou a osamělou noc v tajuplném, stříbrném světle Měsíce, který se občas schoval za lehkou oblačnost. Nyní mě překvapily krásné večerní červánky, protože doplňovaly tajemnou atmosféru zimního slunovratu. A tak stačilo sestavit lehký stativ, nasadit zrcadlovku, zapálit svíčky eFeneF z kralupského Tesca a pak už se jenom kochat večerní atmosféru v podzimní krajině, pozorovat soumrak a dýchat vzduch, vonící úrodnou zeminou.
Teprve po mém odchodu přijela pražská Oktávie, zaparkovala v zákazu zastavení, z ní se vyhrnula parta kuřáků a že prý jdou slavit slunovrat :) Byl jsem spokojený, že mi menhir poskytl dostatek soukromí k předvánočnímu rozjímání v opuštěné, podzimní krajině, bohužel jako každý rok bez sněhu, na který jsem z mládi docela dost zvyklý:)


Vážení přátelé, klienti, uživatelé i čtenáři těchto stránek. Ať se máte všichni dobře, přeji vám zdraví štěstí, pohodu, lásku, hojnost všeho, co potřebujete k životu, přeji vám i správný rozhled, nadhled, duchovní vývoj a také, ať si správně poradíte se vším, co je vám osudem určeno! Krásné a pohodové Vánoce a hodně štěstí do Nového roku 2020!