Tradiční malá PéeFka:)

Autor: administrator <admin(at)server.cz>, Téma: Zajímavosti, Vydáno dne: 23. 12. 2018

Sváteční odpočinek a tradiční přání do Nového roku

V sobotu ráno je ještě dostatek času do Vánoc, uspokojuji tedy základní životní potřeby čtyřech drsně nadávajících morčecích samiček a jedu si do Prahy pro nákup, zapomenutý v ledničce v kanceláři. Konsternovaná ochranka mě se smíchem pouští dovnitř a hle - potraviny na mě kupodivu počkaly, ukrajinské uklízecí čety evidentně dorazí až později:) V pankráckých Arkádách bloumám mezi prázdnými regály za zvuků reklam o bohatém vánočním stole, který prý naplníte právě v tomto obchodě. Raději jedu zpět domů, sbalím si těžký ruksak, nakrájím zachráněný Uherák a odjíždím na jeden a půl dne do tichých, kokořínských lesů.
Z auta vystupuji za šumění deště v malé obci, kde téměř každý dům zuřivě bliká vánoční LED výzdobou. To už je také poslední kontakt s nešvary dnešní doby a následuje pohodová, asi 15 km dlouhá procházka přes louky, lesy, doly, Vrátenskou horu, borovici Josef, Housku a Konrádov. Zaparkuji vlhký ruksak na svém převisu, vysoko nad lesy, obklopen vůní borovic, vybalím foťák, svíčky, stativ, zapalovač a jdu ještě do nejbližší obce ke studánce, komponovat fotku na vánoční přáníčko:) Po návratu si vařím grog, připravuji místo na spaní a potom se už jenom kochám tichou, úplňkovou nocí, která mě zalévá měkkým, stříbrným světlem Měsíce, skrytého občas za tajemnými mraky. Po výborné večeři spokojeně usínám v teplém spacáku, s Měsícem, zářícím nad hlavou na tajuplném, prosincovém nebi, při štěkání srnců a houkání nočních sov. V noci mě budí stádo kanců, probíhající v řadě hluboko pod převisem. Tichá záře Měsíce nad borovicemi podtrhuje tajemnou noční atmosféru. Zážitek je naprosto dokonalý!


Vážení přátelé, klienti, uživatelé i čtenáři těchto stránek. Přeji Vám hodně zdraví, štěstí, vnitřního klidu a pohody a to nejenom v Novém roce! Ať máte vždy plný stůl i peněženku, ať nikdy nejste sami, ať se máte s kým dělit o radosti i potíže, kterých vám samozřejmě přeji co nejméně! Ať se vám prostě daří naprosto ve všem, do čeho se pustíte! Hodně spokojenosti, optimismu, lásky a všeho, po čem otevřeně i skrytě toužíte!