Upřesnění času narození pomocí primárních direkcí

Autor: Zbyněk Slába <Zbynek.slaba(at)email.cz>, Téma: Astrologie, Vydáno dne: 23. 12. 2018

Jak lze stanovit čas narození, pokud jej známě alespoň rámcově, na příkladu autora Oranžovek

Základem úspěšného vypracování kvalitního horoskopu je především znalost přesného času narození. Ta je obzvláště důležitá, pokud se člověk narodí v letní noci, nebo v zimním dni, protože zde se pak hroty domů posunují kupředu doslova s každou minutou naprosto zásadně. Letní noc a zimní den jsou totiž velmi krátké, ale přesný čas je samozřejmě vhodné znát nejenom v těchto případech. Jednu z možností upřesnění času narození si ukážeme v tomto článku.
Narodil jsem se v Ústí nad Labem, 18.12.1966 a dle mé matky krátce po sedmé, protože "po porodu pak hlásili v rádiu sedm ráno". Mimochodem, bylo to v neděli, což je ale z hlediska stanovení času naprosto lhostejné:) Když jsem se pustil do zkoumání primárních direkcí, vůbec mi neseděly na žádnou důležitou událost v mém životě. Vše se lišilo o několik let. Později jsem se dočetl, že primární direkce postupují po rovníku. Upravil jsem tedy program Regiomontanus, ale pomohlo to pouze částečně. Nakonec jsem se zvolil metodu osobní planety a důležité osy, což byla v mém případě Venuše, nacházející se 23 stupňů od Ascendentu. Nově jsem vypočítal svůj čas narození na 6:56, což je okamžik prvního nádechu. Proč? Protože v září roku 1989 jsem měl svatbu, což je vždycky základní životní událost a tu signuje právě Venuše, svojí konjunkcí na Ascendentu. Jak to celé ověřit?


Spusťte si program, nastavte 18.12.1966 Ústí nad Labem, čas 6:56 a enter. Dole uprostřed zvolte Primární direkce, nastavte 20 let, Automatický výpis, ponechte pouze Asc. výpočet pro osmnáct let a Posunout. Vyčkejte, až program dokončí výpočet a otevřete Výstup. Konjunkce Venuše s Asc. nastala v roce 1989,8, tedy v září a v tuto dobu byla svatba. V roce 1992,1 se narodila moje dcera, tedy v únoru, Měsíc má sextil na první dům a trigon na sedmý, Merkur je v trigonu na čtvrtý dům a v sextilu na desátý. Tedy osobní planety aspektují obě důležité osy. V roce 1998,4 si povšimněte výrazných aspektů měsíčních uzlů a obou os, As. i IC. V tomto roce jsem se odhodlal opustit zcela nefunkční manželství a změnit svůj život od základu. Na konci roku 1999 jsem zásadně měnil místo, i to je tam vidět. V roce 2002 to byl nový a nadějný vztah, který jsem ale nakonec nevyužil. Což byla škoda.


Z uvedených příkladů je vidět, jak je náš osud docela jasně dopředu určen a některým aspektům se lze pouze těžko vyhnout. Některým ale ano, pokud člověk astrologii zná. Což je vidět například na konci roku 1988, kdy jsem se rozhodl odejít za budoucí ženou do jiného města. Z kvadratury Venuše na osu IC. - MC. je dobře vidět, že to nebylo zcela šťastné rozhodnutí. Jenomže já jsem v té době o astrologii nic nevěděl a tak jsem nemohl svůj osud nijak změnit:)