Vylepšení zdravotního deníku a příklad použití

Autor: Zbyněk Slába <Zbynek.slaba(at)email.cz>, Téma: Tarot, Vydáno dne: 29. 06. 2018

Výrazné zjednodušení práce při zadávání nových záznamů a jejich prohlížení

Považuji se za spíše průměrného programátora a rozhodně za špatného grafika. V tarotovém zdravotním deníku je sice vše hezky čitelné, ale rozložení prvků na stránce příliš dobré není - a také mi to už několik uživatelů oprávněně vyčetlo. Zejména při práci s mobily a celkově na displejích s malým rozlišením, je nutné neustále posunovat stránku, což výrazně ztěžovalo práci s deníkem. Tak tomu je nyní konec:-) Do deníku jsem umístil pět pevných tlačítek, která jsou stále v dolní části obrazovky a nelze je nikam odrolovat. Tato tlačítka slouží ke skoku na všechny důležité prvky ? zadání karet, volba orgánu, hledání, výběr záznamu a poslední tlačítko ukládá připravený záznam. Nyní se s aplikací pracuje mnohem příjemněji a rychleji, alespoň tedy mě ano.



Tlačítka jsou vždy dole, na mobilech mohou při rolování na chvilku odskočit dolů, nebo nahoru, ale jakmile přestanete rolovat, ihned se vrátí na svojí pozici. Jejich použitím vám tedy odpadá neustálé posunování stránky nahoru a dolů. Kliknu na Karty a mám před sebou zadávací obrazovku. Toto tlačítko je také výborné, pokud vytvářím nový záznam. Kliknutím na Orgán skočíte na prvek pro výběr příslušného orgánu. Hledání vám otevře formulář pro vyhledávání záznamu a Záznamy umožní skok na tabulku pro výběr uložených záznamů. Tlačítko pro uložení zmizí, pokud máte rozpracovaný záznam, který ještě nesplňuje podmínky pro uložení. (Například vybraný orgán bez zvolených karet, prázdné jméno, či datum.) To není chyba, ale vlastnost:-) Umožňuje tak ukládat pouze kompletní záznamy a přesně o to nám také jde!


K čemu je dobrý tento zdravotní deník, si hned ukážeme na smutném příkladu nemocného zvířátka. (Obrázky jsou zmenšeny!) Mladý morčecí sameček začal skuhrat bolestí při čůrání, RTG potvrdil kámen v močovém měchýři. Došlo k operaci, sameček se zklidnil, kámen byl odeslán na rozbor a vyrobeny léky na prevenci jeho tvorby. Po měsíci se situace opakovala, přes podávání léků se znovu vytvořil močový kámen, veliký a ostrý. Nadávající veterinář jej opět vyjmul s tím, že močový měchýř už ale potřetí operovat nepůjde, protože rána se musí sešívat zahrnutím vnější sliznice dovnitř a zde už prostě nebylo kam řezat. Chovatelka nasadila peruánskou bylinku Chanca Piedra pro odvápnění a dva týdny se vše zdálo být na dobré cestě. Pak ale začal sameček znovu naříkat při čůrání. RTG potvrdil trochu písku v měchýři, který byl ambulantně vypláchnut. Z prvního záznamu v deníku vidíte, že močák je oslabený, ale ne fatálně, k tomu se trápí nadledvinky (produkují zvýšené množství kortizolu, snaží se likvidovat problém.) Ostatní související orgány jsou relativně v pořádku. Druhý den se pak sameček zklidnil, usadila se bolest po výplachu.

Z dalšího obrázku je patrné, že nadledvinky se stále dřou, utrpěly močovody a prostata (proplachem), ale ledviny jsou cca v pořádku (obrácení Milenci jsou až na třetí pozici), močový měchýř se také zklidnil, ale dobrý tedy rozhodně není.

Za sedm dní však začal sameček opět zoufale naříkat a močil téměř neustále. To už bylo jasné, že je zle, ale stále jsme doufali, že se jedná jenom o podráždění, že se vše upraví lékařským zásahem. Sameček však věděl velmi dobře, že se už domů nevrátí. Když jsem pro něj přijel, zoufale přede mnou utíkal, nechtěl se nechat chytit a přesto neustále plakal bolestí. V čekárně jsem mu odebral moč, nad kterou lékař jen smutně zakroutil hlavou a potom přiložil ultrazvukovou sondu. Nevěřícně jsme se dívali na močový měchýř, prakticky celý vyplněný obřím močovým kamenem. Trápení samečka ukončila injekce se sedativem, doktor mi ho nechal pomalu zavřít očka v náručí, kde chudák do poslední chvíli naříkal bolestí. Jednalo se o zvířátko, které jsem si ručně odkojil a o to pro mě byla celá situace těžší. Jak vypadaly karty na stejné orgány ráno před kontrolou, vidíte na následujícím obrázku.

Zatímco močovody a ledviny vypadají dobře, všimněte si hlavní karty u močového měchýře, nadledvinek a prostaty. Je jí obrácený Měsíc a to rozhodně není příznivá karta. Nadledvinky jsou přetížené nadprodukcí kortizolu, měchýř nefunguje, protože v něm není místo a z permanentního vylučování je silně přetížená i prostata. Toto je skutečný obrázek zkázy, zejména proto, že se jedná o související orgány. Lékař mi říkal, že ještě nikdy nic takového neviděl a to se jedná o skutečně zkušeného a vyhledávaného chirurga a internistu. Ze záznamů v deníku poměrně dobře vyplývá, že se vyplatí je mít pro srovnání s dalšími případy v budoucnu. Výhodou této aplikace je to, že si můžete v záznamech vyhledávat i dle karet, takže pokud pak analyzujete něčí zdraví, máte s čím porovnávat. Úměra je přímá - čím více záznamů si zde uložíte, tím přesnější pak budou vaše diagnózy a výsledky. Věřím, že vám nově přidaná tlačítka usnadní práci s deníkem a umožní lepší, rychlejší a přehlednější práci. Máte li další návrhy, určitě mi je napište do mailu, nebo do soukromé zprávy, či diskuse. Pokusím se na ně zareagovat:-) Na závěr pak ještě malá ukázka funkce semaforu (v tabulce uložených záznamů klientů). Záznamy jsou řazeny shora od nejnovějšího, jdete li odspodu, vidíte, jak onemocnění postupovalo od žluté k červené. Je tedy patrné, že počet bodů pro výpočet jsem nastavil docela dobře, ale pozor v jednom případě - bude li mít člověk například nádor na játrech a vše ostatní bude zdravé, potom vám vyjde třeba otočená Věž pro játra, dejme tomu se Smrtí a Ďáblem, nebo otočenou Desítkou Pohárů a podobně. Ostatní orgány ale průměr zvednou do zelené barvy! Nicméně otočená Věž a Smrt se vedle semaforu ještě projeví červenobílým vykřičníkem, aby vám tato skutečnost později neutekla. Přeji vám příjemnou práci s touto aplikací! A myslím to naprosto upřímně:-)