Velmi smutný víkend majitele morčecí smečky

Autor: Zbyněk Slába <Zbynek.slaba(at)email.cz>, Téma: Astrologie, Vydáno dne: 14. 02. 2018

Úmrtí březí samičky očima astrologa a chovatele

Řada lidí považuje morče za obyčejného hlodavce, který nemá žádné city. To je však hluboký omyl. Moje nejmladší samička byla až do prvního neúspěšného porodu veselá, čilá a neustále poskakovala radostně po pokoji. Nezdařený porod jí však uvrhl do depresí, na které trpěla, až do dalšího zabřeznutí. A pozor - už nikdy od té doby nevkročila do bedny výběhu, ve které porodila čtyři udušená mláďata. Radil jsem se s chovateli, ptal se karet, všechno naznačovalo, že druhý porod by měl proběhnout dobře a samičce jedině pomůže. Byla to ale obrovská chyba.
V sobotu třináctého ledna 2018 jsem se vzbudil s nesmírně špatným pocitem. Bezdůvodná deprese a smutek, příčina mi došla vzápětí. Březí samička, která měla za deset dní rodit, stála smutně nad plným talířkem a jídla se ani nedotkla. Okamžitě jsme jeli na kliniku, kde dostala infuze na podporu peristaltiky. Kontrola mladých dopadla dobře, žili. Samička ale bobkovat nezačala. Druhý den už nebyla dobrá ani kontrola plodů, jedno srdíčko nejevilo známky života a střeva samičky byla stlačená dělohou. Lékařka se rozhodla pro jediné možné řešení - zachránit alespoň maminku císařským řezem. Morčátko se pak sice po narkóze probudilo a dokonce začalo jevit i zájem o jídlo, ale během dvou hodin se jeho stav zhoršil natolik, že noční doktor ztratil veškerý optimismus. V pondělí brzy ráno pak nešťastná samička na klinice zemřela. Převzal jsem si všechna tělíčka a uložil je do země na své zahradě. Když se podívám na horoskopy zpětně, tak už z prvního obrázku - horoskopu samičky, je patrné, že její zdravotní stav nebyl úplně dobrý. Saturn a Měsíc v šestém domu naznačují zdravotní oslabení. Jupiter v domu čtvrtém a v Panně - genetický problém se střevy a přesně na to také nakonec zvířátko doplatilo. Po operaci se střeva, stlačená dělohou, uvolnila a zahnívající obsah žaludku způsobil toxémii tím, že se posunul do tlustého střeva a zatížil organismus, oslabený narkózou a náročnou operací, ještě jedy z potravy. Zkušenější astrolog si v horoskopu povšimne i dalších věcí: špatně postaveného Merkuru a Slunce v domu dvanáctém, Lillith a Marsu v domu pátém (hluboká touha po dětech, ale problém), silné kvadratury v důležitých domech. Asc. v Raku a Merkur na Asc. - opět touha po rodině. Samička byla nesmírně milá a přátelské, ostatní holky opečovávala a když nám odešla, zavládl doma smutek. Hlavně její maminka jí neustále hledala a smutně bublala.


V dalším obrázku vidíte horoskop k času úmrtí. Jupiter s Marsem mají kvadratury na měsíční uzly. Lilith, Merkur, Měsíc a Saturn jsou v konjunkci. Zejména rychlý Měsíc tuto konjunkci aktivoval! Slunce s Venuší v kvadratuře na Uran. To vše byly rovněž silně zátěžové energie, které samičce, oslabené březostí, rozhodně neprospěly. Nebýt zmíněného Měsíce, mohlo vše dopadnout jinak, ale to ovlivnit nelze.


Třetí horoskop zobrazuje tranzity samičky v čase jejího odchodu. A opět - tranzitní Měsíc jí se Saturnem, Merkurem a Lilith stojí prakticky přesně na Desc. Slunce s Jižním uzlem na hrotu osmého domu, domu smrti. Mars a Jupiter na natálním Marsu v domu pátém - naznačují na předčasné úmrtí miminek, k čemuž také začalo docházet. Konjunkce Chironů. Celou výbušnou konstelaci i zde spustil Měsíc. Tranzitní Slunce je navíc v kvadrátu na Uran!


Čtvrtý obrázek jsou mé tranzity. Všimněte si Severního uzlu v mém osmém domu (dům smrti). A kvadrátů uzlů na mé, uzly natální! To bylo prostě osudové, měli jsme si touto situací projít. Stellium Saturnu, Měsíce, Merkuru a Lilith mi stojí na Venuši, která je vládcem domu šestého (Býk, domácí mazlíčci). Měsíc je aktivoval a protože jsme se samičkou měli výborný a silný partnerský horoskop, naše vzájemná propojenost je jasně vidět i v mých tranzitech. Mars a Jupiter na hrotu mého dvanáctého domu - ztráta, smutek. Konjunkce Chironů - zranění. Ze všech těchto aspektů je bohužel patrné, že bych úmrtí morčátka těžko zabránil, protože aspekty byly opravdu hodně silné. Její bráška, narozený o několik minut později, si prošel těžkou operací močového měchýře a za týden se veliký kámen vytvořil znovu. I on má veliké problémy s přežitím, tak silné jsou energie, naznačené horoskopem. Ovšem pokud by samička březí nebyla, nejspíš by byla ještě naživu.


A nyní k dotazům na karty. Neustále a dokolečka jsem se vyptával, proč se to stalo, proč mi doporučily opětovné zabřeznutí. Odpovědi byly zhruba ve smyslu, že samička si sice prvním, neúspěšným porodem pročistila karmu, ale nestačilo to. Jejím úkolem v tomto životě bylo zbavit se veškeré negativní karmy, týkající se mláďat (Mars a Lillth v domu pátém, zejména Lillith jsou vždy ztráty dětí). Když jsem se dotazoval, jestli mám zkusit znovu mladé, odpovědi byly jednoznačně kladné. Z nabídky tří samečků pak karty vybraly jednoho jediného, který byl dostatečně silný a zkušený, aby morčinku zvládl. A opravdu, druzí dva samečkové byli příliš nezkušení. Vypadá to, že druhým a zcela tragickým porodem, si samička vyčistila karmu a v příštím životě by se jí toto už stát nemělo. Pokud mě tím ovšem karty pouze neutěšují. Nejhorší na tom všem bylo to, že nešťastná samička si celý víkend uvědomovala nastalý průšvih a přitom se nesmírně snažila. Běhala si pro jídlo, i když už jíst nemohla. Celé hodiny ležela ve výběhu a smutně mateřsky vrkala, protože reagovala na ustávající pohyby mláďátek. Jedna věc byla ale jasná - jakmile týden před událostí ucítila v bříšku první pohyby, neuvěřitelně se rozzářila, ožila a začala zase vesele běhat a radostně poskakovat, jako dříve. Tak se na miminka těšila a tak zle to dopadlo. Věřím a doufám, že se mi ještě vrátí zpátky jako nové mládě. A že jí už její vytoužené děti konečně vyjdou. Byla to nesmírně smutná zkušenost. Nejenom proto, že jsme měli Slunce a Měsíc v konjunkci. Holčičku jsem si navíc odkojil sám, protože její maminka neměla dostatek mléka. A přestože byla poděs, byla můj miláček. Z přiložených horoskopů je ale patrné, že astrologie funguje. V horoskopech je vždy naznačeno, jaké energie kdy působí. Někdy se jim ale bohužel vyhnout nelze...