Vánoční přání a také malý tip na netradiční dárek

Autor: Zbyněk Slába <Zbynek.slaba(at)email.cz>, Téma: Zajímavosti, Vydáno dne: 22. 12. 2017

Dejte vánoční dárek někomu, kdo by vás zaručeně nenapadl:-)

Advent je v plném proudu a vydat se nyní do ulic, vyžaduje značnou otužilost a také odvahu:-) Lidé zuřivě nakupují, makající Andrej Babiš rychle a zběsile odstraňuje všechny nepohodlné úředníky a většině lidí se už dávno vytratil pravý smysl Vánoc. Neříkám, že vám ho tímto článkem vrátím:-) Ale jednu věc byste zkusit mohli, uděláte s ní totiž takovou radost, že si to ani neumíte představit. A vlastně stačí, když počkáte až po Vánocích, abyste nedejbože nespálili kapra a do salátu nenalili příliš mnoho octa:-)

Příroda kolem nás je plná nejrůznějších bytostí, z nichž obvykle vidíme pouze ty hmotné, například z pověstné reklamy na zlaté prasátko:) I těm můžeme samozřejmě udělat radost a vzít do vánočního lesa ovoce a zeleninu. Suchý chléb raději ne, srncům a jelenům by nemusel udělat dobře. Určitě nic nezkazíme pytlem sena ze zverimexu:) Ale zkusme obdarovat entitu, kterou sice většinou nevidíme, ale která má přesto moc, jakou si jenom těžko dokážeme představit. Mám na mysli strom:) Protože každý strom má svého dévu, nesmírně zajímavou, starou a mocnou bytost, se kterou mohou citlivější lidé mluvit dlouhé hodiny, pokud ovšem ona sama bude chtít. Vzácněji spravuje takový déva více stromů, většinou však žije s jedním. Ale umí úžasné věci, má obrovskou sílu a celé dny, dlouhá desetiletí se stará o strom, se kterým roste! Mám jednoho oblíbeného dévu v Krušných horách, chodil jsem k němu spontánně od dětství, takže zatímco si kluci na vesnici rozbíjeli nosy na hřišti, já jsem si spokojeně hověl u obrovského kmene a díval se do jeho obrovské koruny. Bylo mi s ním dobře a vůbec jsem netušil, proč:) Pokud máte oblíbený strom, nebo kousek do lesa, můžete mu udělat radost drobným, ale účinným dárkem!


Stromoví dévové milují drahé kameny. Jestli se vám nyní protočily oči s představou smaragdů a diamantů, tak vás mohu uklidnit - tak zlé to opravdu není:) Navštivte jakýkoli esoterický obchůdek, čajovnu, prodejnu minerálů a kupte třeba křišťál, růženín, karneol, tygří oko, býčí oko, sokolí oko, lapis lazuli, nebo ametyst. Lepší jsou tvrdší kameny, sádrovec a fluorit tak oblíbené nejsou. Nedělejte si s výběrem hlavu a vezměte, co se vám bude líbit. Doslova za pár korun tak trvale potěšíte stromovou bytost! Jak na to:) Jednoduše! Jestliže nemáte svůj oblíbený strom, najděte si nějaký pěkný v lese, ostrou větví udělejte hlubokou díru mezi kořeny, kamínek do ní zamáčkněte, okraje zahrňte dolů, zašlapejte botou a zakryjte listím, nebo jehličím. Jestliže jste jenom trochu vnímaví, určitě pocítíte ze strany stromu příliv energie a to i v zimě? Ovšem pozor na jednu věc - oni jsou jako lidé! Bývají nerudní, nebo veselí, smutní, zaujatí a vůbec nás nemusejí mít rádi. Ničíme jim prostředí, vraždíme zvířata, stromový déva má často přímočaré myšlení a jenom málokdy smysl pro humor! Důležité je dát dárek bez očekávání, nekupujte si jeho přízeň a už vůbec ne energii pro léčení, to stromy opravdu rádi nemají. Dar ze srdce je nejúžasnější věc, které je člověk schopen. A stromový déva to opravdu ocení, to mi věřte! Jsou to energetické bytosti a drahé kameny pro ně představují úžasné "hračky", převodníky energie a pokud jsou umístěné do kořenů, nebo třeba i na vhodné místo do koruny, pak s nimi dokáží pracovat naprosto neuvěřitelně. Například jedna prastará borovice neustále "krvácela" díky prasklému kmeni v místech, kde se rozbočoval kmen. Stačily tři kamínky do kořenů a jeden do dutiny kmene, za dva měsíce míza přestala vytékat a rána zaschla. Stromová bytost , posílená kamínky, si se závadou dokázala poradit.


Žijí mezi námi a mají na nás vliv, i když je nevidíme. Můžeme mezi ně přijít a cítit se s nimi dobře. A jsme schopni je obdarovat. Udělejme to, dejme dárek trochu jinak:)


Vážení čtenáři a uživatelé těchto stránek, přeji Vám klidnou mysl, příjemné Vánoční Svátky, krásného Silvestra, hodně lásky, zdraví, pohody a štěstí a to samozřejmě nejenom do Nového roku! Ať se vám daří vše, co si přejete! Budu se těšit na další, vzájemně obohacující spolupráci:)