Budoucnost hnutí ANO a Zemana očima kartáře a astrologa

Autor: Zbyněk Slába <Zbynek.slaba(at)email.cz>, Téma: Tarot, Vydáno dne: 26. 11. 2017

Jaké energie stojí za hnutím ANO a co nás v politice čeká v následujících čtyřech letech?

Nejdůležitější věcí v demokratickém státě jsou bezesporu volby. Je to prakticky jediná možnost, jak ovlivnit budoucnost země a ke škodě nás všech si to řada lidí neuvědomuje. Letošní volby dopadly poměrně předvídatelně a protože situace na bojišti se vyvíjí každým okamžikem, jak by řekl klasik, napadlo mě podívat se na ty nejdůležitější subjekty pomocí astrologie a Tarotu. Čistě pro zajímavost, v politice jsem zatím nikdy nepředpovídal, takže to pojďme zkusit - výsledek ostatně uvidíme poměrně brzy a není nad to, udělat ze sebe veřejně naprostého pitomce:) Protože se však dokážu uživit jinak, magii, kterou Tarot bezpochyby je, si mohu dovolit provozovat čistě jako zájmovou činnost a nemusím klást důraz na kvantitu:) Co říkají horoskopy a karty na důležité politické hráče? (Všechny obrázky pocházejí z mého karetního deníku, kde jsou uloženy i jejich popisy a který má k dispozici každý registrovaný uživatel mých stránek pro své soukromé výklady.)
Politické hnutí ANO vzniklo 11.5.2011 a přesně o rok později, tedy 11.5.2012 bylo oficiálně zaregistrováno poté, co získalo širokou podporu oslovených občanů a dostatečné množství podpisů. Od začátku bylo patrné naprosto nekritické nadšení nad lidově vystupujícím miliardářem, který rozdával naději, úsměvy a sliby, šikovně podpořené koblihami zdarma. Výsledek téměř čtyřletého působení Babiše na pozici ministra financí by se dal shrnout poměrně jednoduše: katastrofa pro naší zemi, přínos pro Agrofert. Proč? Nevyčerpal v podstatě ani korunu dotací pro stát, takže tyto obrovské peníze velmi pravděpodobně už nikdy nedostaneme. Jednalo se o částku, převyšující 600 miliard (ano, miliard!!!!). Pokud se novináři nemýlí. Za jeho vlády se navíc naprosto nelogicky zvýšila úvěrová sazba pro půjčky státu, takže ve výsledku nesmyslně narostl a neustále narůstá státní dluh! Nicméně Babišův Agrofert si zvýšil příjem dotací o desítky miliard. Krádež padesáti šesti miliónů dotací na soukromou farmu. Podvodné získávání stovek miliónů ročně na tzv. korunových dluhopisech. Z našich prostředků! Brutální a bezohledná likvidace drobných i velkých podnikatelů. (Ve státě, kde jsou utlačováni živnostníci, nikdy ekonomika dobře nefunguje.) Co z toho má běžný občan? Logicky podstatně nižší životní úroveň (zdražilo a zdražuje všechno, hlavně potraviny) a optimismus, protož mu pan miliardář přeci slíbil, že bude líp a volič tomu stále věří, i když se mu peněženka neustále ztenčuje. Pojďme se podívat na důvody, proč se to všechno děje.


Nejprve k termínům vzniku hnutí. Jsou dva a oba důležité. 11.5.2011 a 11.5.2012 (oba vidíte na obrázku výše.) Na prvním zaujme především velice silný ohnivý trojúhelník, který na jeho vrcholu tvoří Mars, Venuše, Jupiter a Merkur, v dalších bodech potom silný Měsíc a Severní uzel. Na první pohled nesmírně silné a kladné konstelace, které ANO dávají úspěch a tah na branku. Ovšem všimněte si také velice slabého Slunce v Býku, které má hodnotu 11 a pak Pluta v Kozorohu v kvadrátech na Černou Lunu s Uranem a na Saturn. Sílu a chuť pracovat nesobecky pro společnost signuje Slunce. Tady je naprosto jasně vidět, že vůdce podlehne svodům peněz a moci (slabé Slunce v Býku) a navíc bude podvádět nesmírně účinně, skrytě a naprosto důsledně (slabé a retrográdní Pluto v Kozorohu a kvadrát na Černou Lunu i Saturn). Stellium čtyřech planet v Beranu mu navíc dlouhodobě zajistí úspěch a beztrestnost, on se se všeho doslova vymluví a lidé mu budou věřit (silná Luna ve Lvu). Silný Merkur, Jupiter a Venuše v Beranu - jasný a charismatický představitel, pro kterého by obdivovatelé udělali cokoli, i kdyby do nich kopal a plival jim do obličeje, bez legrace. Druhý datum, 11.5.2012, tedy termín oficiální registrace hnutí, je také zajímavý. Slunce v konjunkci s Jupiterem a Černou Lunou v Býku naznačují na účinné a úspěšné podvody ve finanční oblasti, kdy bude trvat nesmírně dlouho, než vůbec začnou vycházet najevo a lidé tomu navíc nebudou věřit. Slunce navíc stojí na kritickém stupni, typickém pro zásadní zločiny. O tom dobře vědí všichni poctiví podnikatelé, kteří z nějakého důvodu Babišovi stáli v cestě. Už nestojí a ani právní stát jim nepomohl. Veliký kvadrát Uzlů, Marsu, Chironu a Neptunu - opět šikovné a účinné podvody, ale beztrestné do budoucna nebudou. Volební úspěch ANO je postavený na čtyřech zásadních pilířích. Jsou to lež, skvělý marketing, silné logo a jednoznačný pozitivismus! Nicméně Babišovi velmi rychle ujíždějí nervy, kdykoli se jej někdo zeptá na cokoli citlivého - to je krásně vidět na kvadrátu Luny s Merkurem. Luna ve Vodnáři si dokáže obratně poradit se vším, ale tento aspekt lže, lže, lže a lže, což také vůdce hnutí dělá naprosto bezostyšně, kdykoli promluví na veřejnosti. Jsou to všechno aspekty, příznivé pro manipulaci s davy (Černá Luna, Měsíc, Pluto), úspěch tomu všemu ale zajišťuje hlavně datum vzniku (2011).

Důležité je také logo hnutí. Je nesmírně pozitivní a slibuje lepší zítřky. Cílí zejména na důvěřivé jedince, bez vlastního kritického myšlení a obávající se budoucnosti. Nižší střední třída, důchodci, svobodné matky, například. Ale podléhají mu i lidé dobře vzdělaní. Základem Babišova úspěchu jsou dvě věci - naprosto pozitivní kampaň, bez stopy negativismu a pomluv protistran. Ty se odehrávají neveřejně. A silné logo. To má opravdu obrovskou sílu a dokáže přesvědčit většinu lidí! Na jeho úspěch ukazuje Venuše (tvořivost) v pozitivních stupních Blíženců, navíc sílu a úspěch jí dodává trigon se Saturnem.


Zajímavější je ale budoucnost, na kterou jsem se, čistě ze zvědavosti, zkusil podívat pomocí Tarotu. Není totiž vůbec tak jasná, jak by se dalo očekávat. Fakta: demokratické strany deklarovaly, že se stíhaným Babišem odmítají vládnout a jeho vládu nepodpoří při žádosti o důvěru. Babiš se ale v podstatě ani seriózně nepokusil uzavřít s nimi spojenectví a od začátku se zaměřil na získání podpory stran ryze protisystémových, protidemokratických a proruských. To se mu daří výborně, logicky, protože tupého japonského nácka převálcoval bohatými zkušenostmi, vzděláním i silou ducha a komunisté se velice rádi nechali koupit poté, co zjistili, že by jim v opačném případě naprosto ujel vlak. Baudyš mladší tvrdí, že budou předčasné volby a Babiš v nich získá drtivou podporu. Já se domnívám, že nebudou, alespoň ne nyní a že Babiš půjde časem dolů. Pojďme se podívat, proč si to myslím a o co se v Tarotu opírám. Nejzásadnější věcí je trestní stíhání Babiše za krádež desítek miliónů korun z dotací. Vydání ke stíhání by mu opravdu k úspěšné vládě nepomohlo. Proto Babiš napřel veškeré síly, aby se to nestalo. Koupil si komunisty tím, že umožnil volbu stalinisty Grospiče na pozici šéfa imunitního výboru. (Grospič je extremista, obhajující vraždy politických nepřátel v padesátých letech, obdivující Severní Koreu a ruského diktátora. Hájí ruskou invazi v roce 1968). Vyplašené nácky nechal svým týmem blahosklonně zvolit do dalších důležitých, ústavních funkcí. Tím si je samozřejmě zavázal. Okamura je sice jenom tokijský popelář se základním vzděláním, ale uvědomuje si dobře, že by v předčasných volbách propadl ve prospěch ANO. Své třetí místo si hodlá udržet a došlo mu, kdo má celou povolební frašku pevně pod kontrolou. Takže první dotaz na Tarot, bude Babiš vydán? Výsledek vidíte níže, nebude. Toto opravdu nejsou souhlasné karty!


Nevydáním ke stíhání by měl Babiš pohodlné čtyři roky na to, aby jeho podvod upadl v zapomnění a on také upadne. Další dotaz byl, jestli budou předčasné volby. Z obrázku níže si myslím, že možná budou, ale ne teď. Toto není jasně kladná odpověď, ale tu možnost připouští:


Takže předčasné volby možná budou, ale v delším časovém horizontu. Pak mě zajímalo, jestli v nich Babiš posílí. Jak vidíte z dalšího výkladu, rozhodně ne:


Což mě utvrzuje v hypotéze, že se zřejmě objeví tak veliký skandál, který šéfovi ANO zlomí vaz. Proč? To trochu plyne z dalšího výkladu, kdy jsem se zeptal, jestli posílí Okamura a další extermisté:


Posílí a to docela značně. I z toho se (možná nesprávně) domnívám, že zklamání z Babiše a předchozí vnucené zklamání z klasických stran povede k nárůstu popularity nejrůznějších obskurních uskupení. Toto je stokrát opakovaná historie z celého světa a lidé jsou nepoučitelní. Takže další otázka: budou li předčasné volby, posílí demokratické strany?


Hlavní karta je odmítavá, druhá také není jasně souhlasná, Mág na třetí pozici ovšem říká, že sice v této krizi jasně neposílí hned, ale získají obrovský morální kredit do budoucna. (Tedy alespoň v to doufám.) Bude nám Babiš jako premiér vládnout?


Vypadá to, že bude, i když funkci rozhodně nedostane zadarmo. Páže Mincí jako hlavní kartu je možné považovat za kladnou odpověď, otočený Vůz jsou komplikace při jednání, Desítka Holí ukazuje na vítězství, i když za cenu dřiny a může to být i vítězství Pyrrhovo, řečeno opět slovy klasika. (Doporučuji si rozkliknout Tarot, výklady k Velké Arkáně a přečtěte si popis obráceného Vozu. To je naprosto přesná charakteristika.) Což mě vedlo k otázce, co této zemi přinese vláda ANO a jejího vůdce.


To je velmi nehezká vize! Už Páže Pohárů jasně ukazuje na ješitného egoistu, který upřednostňuje pouze svoje zájmy a je v tom značně bezohledný. Problémy zametá pod koberec a vytváří další. Obrácená Desítka Mečů naznačuje na naprosté zneužití přebujelého ega, krach vizí, negativní dopady atd. Dvojka Mečů je optimistická - třeba to všechno povede k postupné obnově prestiže země, která vládou trestně stíhaného podvodníka rozhodně silně utrpí, ekonomicky i politicky. Ovšem to nejlepší na konec? Napadlo mě zeptat se na prezidentské volby. Dle průzkumů je jasným favoritem proruský Zeman, dle mého Tarotu ani náhodou. Jak vidíte z karet níže, zvolen by být neměl a přesně na to jsem se i zeptal.


Obrácené Eso Holí je čistá negace, jednoznačně odmítavá odpověď. Karta neúspěchu, vzteku, zmaru, jakmile se jedná o hlavní pozici, neguje i případné hezké karty pod ní, ale ony hezké nejsou. Osmička Mečů naznačuje na potíže i ve správné poloze a obrácená Královna Mincí pak ukazuje na přílišné zamotání se do vlastních intrik. A není to karta úspěchu, bude tam spíše zklamání, odmítavost, nepochopení výsledku.

Kostky, (vlastně karty) jsou vrženy a nyní jsem zvědavý na výsledek:) Určitě se k němu ještě vrátím, ať už mi předpověď vyjde, nebo ne.