Zánět močových cest a přírodní farmacie

Autor: administrator <admin(at)server.cz>, Téma: Zajímavosti, Vydáno dne: 23. 10. 2016

Jak na zánět močového měchýře pomocí přírodních prostředků

Kdo někdy zažil zánět "močáku", jistě ví, jak je to "příjemné". Dole nás pálí, každou chvíli potřebujeme na záchod, ale vyprazdňování nám příliš nejde. A navíc je velmi bolestivé. Toto akutní stádium vždy patří do rukou lékaře! Pojďme se však podívat na mírnější formy těchto zánětů a na to, co s nimi můžeme udělat pomocí návštěvy nejbližší lékárny. A ne, opravdu nejsem farmaceutickým reprezentantem:-) Pouze by byla škoda se o své zkušenosti nepodělit, protože mohou pomoci všem.





Jakmile jednou proděláme zánět močových cest, mívá tendence se vracet. Ponechme nyní stranou duchovní příčiny těchto obtíží, to je téma na řadu stránek:-) Je dobré vědět, že ne vždy jsou nutná antibiotika. Zejména v případě, že je recidiva slabší a její projevy nejsou tak akutní. Něco málo o tomto problému vědí například lidé na vozíku, ale nejenom ti. Začíná zánět, dole se cítíme, diplomaticky řečeno, nekomfortně, ale dá se to zatím přežít a na pohotovost se nám nechce. Máme li poblíž otevřenou lékárnu, je určitě dobré zkusit celkem čtyři věci.



Urologický čaj je sice otřískaná klasika, ale opravdu funguje, takže si ho koupíme - ideálně sypaný, nemusí být nutně od Grešíka, i když ten je prý magicky ošetřený:-) Vezměte si klidně variantu od Lerosu, opravdu není špatný. Pak je nutné obětovat několik stokorun a zakoupit něco s D-manosou. Výborný je dětský sirup Uroval, protože obsahuje i koncentrát z brusinek v optimálním složení. Dále požádáme o tinkturu z lichořeřišnice větší. Nedíváme se už raději na displej pokladny, protože by nám naskočily vrásky stejně, jako lékárnici po zavedení elektronické evidence tržeb:-) Nakonec ještě požádáme o kapičky Rowatinex. Ty jsou skvělé jak při akutním zánětu, kdy se antibiotikům nevyhneme, tak i při méně divokých formách této nepříjemné choroby. Jejich účinek poznáme zejména tak, že nám zmizí pocit pálení při močení, ale spektrum jejich záběru je mnohem širší.



Máme tedy nakoupeno (myslím tím léky, alkoholu se raději po dobu nemoci vyhýbáme) a můžeme se pustit do samoléčby. Urologický čaj uvaříme beze strachu silnější, pokud ho budeme užívat cca deset dní, nic špatného se nám nestane. Začneme čajem, (třikrát denně), sypeme polévkovou lžíci, ale ne vrchovatou. Chvíli po čaji si vezmeme odměrku Urovalu a zapijeme trochou vody. Je sice drasticky sladký, ale právě to je účel - na D-manosu se vážou bakterie v močovém měchýři. Lichořeřišnici rovněž třikrát denně, cca 25 kapek Můžeme si jí nakapat v podstatě hned po sirupu. Rowatinex si vezmeme asi pětkrát denně. U lichořeřišnice ovšem pozor na jednu věc - tinktura obsahuje alkohol, není tedy vhodná pro řidiče! Alkoholové pečeti na uzávěru tam opravdu nejsou pouze pro oklamání nepřítele:-)



A to je vlastně celé "kouzlo". Obvykle se nám velmi rychle uleví a zjistíme, že jsme se tentokrát antibiotikům úspěšně vyhnuli. Samozřejmě, že z čistě ekonomického hlediska nás sice klasická léčba prakticky nic nestojí, ale jestliže bychom je měli užívat každý měsíc, je opravdu lepší do svého zdraví investovat a vyzkoušet šetrnější prostředky. Pro skupiny lidí s nižšími příjmy pravděpodobně nebude tento návod příliš zajímavý. Pak je ovšem dobré začít pracovat na odstranění příčiny. To je samozřejmě vhodné vždycky, ale ověřil jsem si spolehlivě jednu věc. Kdo zažil opravdu silný, akutní zánět močového měchýře, ten si za přírodní léky příště připlatí docela rád...