Jednoduché zjištění zdravotního stavu

Autor: Zbyněk Slába <Zbynek.slaba(at)email.cz>, Téma: Reiki, Vydáno dne: 31. 08. 2016

Co nám říká vlastní jazyk a jak to můžeme využít k léčení

Zjistit si orientačně zdravotní stav není nic složitého, stačí nám k tomu v podstatě obyčejné zrcadlo a dostatek světla. Podíváme se na vyplazený jazyk a rázem víme, jestli máme, případně nemáme co zlepšovat:-) Jak to autor myslí? Není nutné učit se, jaké jsou na jazyku zóny. Je li organismus v nerovnováze, zlobí li nás nějaký orgán, jazyk je obvykle spolehlivým indikátorem potíží a to tak, že se nám prostě nebude na první pohled líbit. Jakýkoli povlak, či rozpraskání nám naznačují, že bychom měli zbystřit a pokusit se své tělo v rámci možností vyladit na příznivější vlnu.

Nehledejme na tom žádné složitosti, pro zjednodušení uvažujme, že máme jazyk buď pěkný, pak nemusíme dělat nic (zejména máme li rentu:-) ), nebo nepěkný a potom bychom měli začít uvažovat, jak to udělat, aby se nám líbil poněkud více, než nyní. Samozřejmě primární možnost je zubní kartáček:-) Kupodivu to i částečně funguje, masáž jazyka, podobně jako masáž ušních boltců, dokáže v těle řadu věcí zlepšit. Zvedá se vám žaludek? První dny určitě, ale pak si zvyknete. Nebojte si čistit jazyk, pomůže to minimálně k lepšímu pocitu a svěžímu dechu:-) Na obrázcích níže máte dva příklady. První je jazyk člověka zdravého, druhý pak komentář příliš nepotřebuje.


Samozřejmě, jestliže nejste pacienty na onkologii, případně nekouříte li sto šedesát Startek denně, váš jazyk bude určitě vypadat maličko lépe. O tom není pochyb. Pojďme si nyní zkusit několik jednoduchých metod, jejichž výsledek obvykle poznáte docela rychle. Na svém pocitu i na jazyku:-) Jako první uchopíte své uši a pořádně si je promačkáte, ideálně tak, aby vás to bolelo. Promasírujete boltce pomocí prstů, aby byly horké. Chvíli si odpočinete a podíváte se znovu na jazyk. Nejspíš budeme ihned vidět zlepšení. Je to výborná motivace, zkuste to! Jednoduché, dostupné a účinné.

Druhá metoda pochází z Číny a ve výhodě budou kuřáci:-) Proč? Potřebujete si totiž tzv. moxovat několik akupunkturních bodů. Nejznámější je Ž 36, žaludeční podkolenní bod. Vezměte si propisku, usedněte na židli tak, aby byla noha v koleni do pravého úhlu, přiložte dlaň s prsty u sebe pod čéšku, aby se ukazováček opíral o spodek čéšky (viz obrázek). Po malíčkem si udělejte rysku. K rysce přiložte vlastní palec tak, aby se dotýkal vnějšího okraje holenní kosti. Na šířku palce od holenní kosti máte Ž 36. Označte jej propiskou a můžete začít. Rutinéři zapálí obyčejnou cigaretu a nahřejí cca deset minut oba body (každý zvlášť) tak, aby to bylo lehce nepříjemné. Ale pozor - spálíte se velmi snadno, protože bolest rychle mizí a svede vás to k přibližování cigarety!! Malý puchýřek nevadí, spáleniny třetího stupně ano:-) Všeho s mírou! Chcete li moxovat "správně" po čínsku, koupíte si jednoduchý strojek na výrobu cigaret, cigaretové papírky a sypaný pelyňkový čaj. Ten prosijete přes hrubší sítko, jinak si strojek zničíte. Ukroutíte pěkně nacpanou cigaretu a dále postupujete stejně, jako se zmíněnou Startkou (pokud se ještě vyrábějí). Pelyněk by měl mít lepší účinky, ale není třeba to příliš prožívat.

Duhým zajímavým bodem je J 1, neboli jaterní jednička. Nachází se na vnitřní straně pod nehtem palce u nohy - viz druhý obrázek. Opět moxujeme oba body asi deset minut. Můžete přidat ještě třetí dvojici bodů - TS 4, body tlustého střeva, které jsou skvělé na imunitu a regeneraci organismu. Na ruce přitiskněte palec a ukazováček tak, že natáhnete oba prsty rovně, aby se mezi nimi udělala kožní rýha. Na konec rýhy přitlačte prst a palec s ukazováčkem roztáhněte. V místě stisku to zabolí. Udělejte znaménko a opět prohřejte cigaretou. (Třetí obrázek je orientační). Zkuste to cca třikrát týdně a budete příjemně překvapeni.


Jednou z pěkných a účinných věcí jsou bylinky. Zkuste se vyhnout komerčním nesmyslům a dejte si měsíční kůru trochu jinak. První tři dny dvakrát denně ledvinový čaj, potom jaterní, doplněný ostropestřcem, následně srdeční, plicní a nakonec něco na trávení. Nakupujte v lékárně, zejména pokud užíváte klasické léky, nebojte se lékárníka zeptat, jestli nejsou v interakci s kupovaným čajem. Po měsíci mi napište soukromou zprávu, nebo komentář, jaké máte zkušenosti, potěšíte mě i ostatní čtenáře:-)


Máte li Reiki, Shamballu, Ra Sheebu, nebo používáte li jinou podobnou metodu, zkuste si denně působit na čakry - cca tři minuty vždy na dvě čakry a po dvou týdnech si opět zkontrolujte jazyk. Jak říkával jeden bývalý premiér, "zdroje tu jsou":-) A já doplním - je jenom třeba je využít, zejména ty, které pomohou našemu zdraví a duševní pohodě! Tedy všem, co vyzkouší návody, držím palce a přeji hodně úspěchů. A těším se na případné sdílení vašich poznatků.