Měsíční nov 10.1.2016 ve 2:30

Autor: Zbyněk Slába <Zbynek.slaba(at)email.cz>, Téma: Astrologie, Vydáno dne: 09. 01. 2016

Jak na nás bude působit nadcházejí měsíční nov?

Dne 10.1.2016 nastane v noci ve 2:30 zajímavý měsíční nov, který pak dle obecně známého pravidla nastaví určitou situaci na další dva týdny - až do úplňku, ten potom následně energie změní. Co je na tomto aspektu tak zajímavé? Vše, cokoli v průběhu novu, či úplňku ovlivňuje Měsíc a Slunce, má pak pro další dva týdny značný vliv a význam. V tomto případě to budou planety Pluto a Uran. Sice v separačních aspektech, ale i ty jsou nyní velmi silné.

Jak vidíte na obrázku z programu Regiomontanus, Slunce s Měsícem jsou v konjunkci, tedy tvoří zmíněný nov a v separační konjunkci s Plutem, to celé v Kozorohu. Pluto má pak aplikační a úzkou kvadraturu na Uran a ještě přesnější na Černou Lunu - Lillith. Ta pak pro změnu stojí v aplikační opozici vůči Uranu. Tedy tento nov se tak nachází na vrcholu tzv. "velkého T"


Co tento úkaz přinese celkově? Velmi zhruba: ve světě pravděpodobně dojde k dalšímu vyhrocení již beztak napjaté situace. Diktátoři si budou snažit upevnit moc jakýmikoli prostředky. Ekonomika zřejmě zaznamená nějaké výkyvy, protože nejspíš dojde k neočekávaným událostem. Bude docházet ke snahám porušovat pravidla a zákony, ale velmi důmyslným a těžko odhalitelným způsobem. Celkově se bude prosazovat spíše násilí a také touhy po jasné struktuře a řádu, často však nedemokratické, stojící nad zdravým rozumem a svobodou. Lidé celkově budou spíše bezohlední a je dobré odložit vše důležité, protože by záležitosti nemusely dopadnout v náš prospěch. Počítejme s tím, že nám nikdo nejspíš nedá nic zadarmo a soucit bude až do úplňku spíše potlačen. Zkuste omezit vliv sdělovacích prostředků na sebe, protože nebude pozitivní a zajděte si raději s přáteli na něco dobrého:-) Cokoli se bude dít v nejbližších dvou týdnech, může mít významné a ne příliš příjemné dopady, hlavně na demokratický svět. Ale i v něm se jistě objeví řada politiků s velmi nezdravými osobními ambicemi. Lidé jako Orbán, Kaczyński, Erdogan, Putin a Zeman budou "na koni" a předpokládám, že zejména v Polsku se ještě dočkáme dalších nepříznivých úkazů, ohrožujících naší stále mladou demokracii.


Na běžné, mezilidské vztahy bude mít tento nov paradoxně spíše kladný vliv, protože lidé budou zřejmě vyhledávat důvěrnější kontakty, pravděpodobně pod tlakem vnějších okolností. To také naznačuje Venuše v sextilu s Lillith, která tak tvoří určitou možnost, jak vydat energii lepším směrem, než řešením věcí, které stejně nemůžeme změnit. Navíc má Venuše dále trigon na Uran a opět - přes vztahy a city vede cesta z vnější "nepřízně světa".


Velmi opatrní buďme ale na cestách, zejména v silniční a letecké dopravě. Zde se budou prosazovat bezohlední sobci nad slušnými řidiči, dodržujícími předpisy. Tedy pozor na silniční piráty, naprosto pohrdajícími předpisy a čímkoli, co souvisí s bezpečností provozu. V letecké dopravě hrozí nečekané havárie, případně také teroristické útoky. Jestliže nemusíte nikam letět, v následujících dvou týdnech nebude na škodu, když zůstanete při zemi:-) Na druhou stranu pravděpodobně povede zvýšené porušování pravidel k přijetí přísnějších sankcí, což je jedině dobře.


Když bych měl shrnout následující dva týdny, tak se připravte na zvyšování napětí ve světě, ale zkuste se tím nevzrušovat, protože zásadní věci stejně nevyřešíte. Nesklouzávejte k jednoduchým řešením, nepodléhejte populistům, buďte opatrní na silnicích a přechodech pro chodce a ke druhým se chovejte ohleduplněji, než jindy. Počítejte s potížemi na cestách, s poruchami techniky (a to i té domácí) a nenechte se vykolejit náhlými, nepříjemnými událostmi. Jak už jsem psal výše, měly by se naopak zlepšovat vztahy a to je myslím mnohem více, než jakékoli vnější události:-)