Jak na chřipku II.

Autor: Zbyněk Slába <Zbynek.slaba(at)email.cz>, Téma: Zajímavosti, Vydáno dne: 17. 11. 2015

Malý a ne zcela bezpečný návod - raději pouze pro muže:-)

Jak říká můj zkušený šéf: "máte tři dny zdravotního volna. Dámy jej mohou použít pro léčení smrtelných nemocí, pánové pak i v případě rýmičky":-) Jistě to znáte, cloumá s námi brutální horečka 37,5, z nosu kape a nejradši bychom skočili z Nuseláku, (alespoň Pražáci), protože se to už prostě nedá vydržet:-) Jestliže se chcete cítit lépe a zároveň omezit přísun "oblíbeného" paracetamolu, můžete vyzkoušet následující, lehce smrtící nápoj, který rozhodně není pro každého!Vezmeme si občanku a skočíme do večerky, kde zakoupíme med, citróny, zázvor a nějaký tvrdý alkohol, cenově dostupné a účinné je například oblíbené pití našeho hradního alkoholika, Becherovka. Drsnější jedinci pak mohou použít Stroh80, ovšem v tomto případě si v zájmu přežití raději přidejte trochu víc vody:-)


Nastrouháme kousek zázvoru, uvaříme půl hrnku vody, do ní přidáme vrchovatou lžičku medu, šťávu z jednoho velkého citrónu, dolijeme alkoholem až nahoru a vložíme na pět minut plastové sítko se zázvorem. Pokud možno, ne to od soudruhů z NDR:-) Vyjmeme zázvor a vypijeme. Rázem pocítíme horko a jestliže nejsme vyloženě alkoholici, následující půl hodinu nám navíc bude úplně jedno, že jsme ještě před minutou trpěli smrtelnou nemocí:-)


Tímto způsobem můžeme omezit denní dávku paracetamolu, protože ten se bohužel v těle načítá a pak vás může zabít. Osobně mám docela problém s tím, že se léky s touto látkou prodávají zcela bez kontroly, kolik jich vlastně užíváte. Samozřejmě, že alkohol také zrovna nezvyšuje imunitu, ale jednorázově vám tento nápoj opravdu pomůže.


Ještě snad jedna důležitá informace: pravidelné užívání zázvoru (a také skořice) nesvědčí ani zdravému srdci, natož nemocnému! Mějte prosím rozum a v případě kardiologických problémů se těmto látkám pokud možno vyhýbejte!


Já osobně mívám někdy období, kdy o mě dva roky chřipka, ani rýma nezavadí a potom mě zcela nečekaně skolí skutečná viróza, kdy jsem rád, že se dobelhám k posteli. Přes den pak řeším horečku zmíněným nápojem, ale na noc mám vyzkoušenou opravdu účinnou věc, i když se jedná o klasický a velmi silný lék. Je to Coldrex sirup noční léčba. Složení doporučuji raději nečíst:-) a rozhodně si ho neberte na noc, pokud jste již přes den užívali jiné přípravky s paracetamolem, ale jinak se jedná o subjektivně nejúčinnější, volně dostupný lék na virózy a nachlazení, zejména jsou li tyto nemoci spojeny s teplotou a kašlem. Nevidím nejmenší důvod, proč občas trochu nepodpořit farmaceutickou firmu a klidný noční spánek:-)