Není nutné být spolu...

Autor: Zbyněk Slába <Zbynek.slaba(at)email.cz>, Téma: Mystika, Vydáno dne: 31. 08. 2015

Proč nám vztahy občas pořádně skřípou a jak je lze napravit

Nedávno mě vzbudil vlídný noční dialog dvou partnerů. Muž řval, jako gorila při obraně teritoria a vůči své milé používal velmi nehezká přirovnání. Partnerku označoval různými termíny, od zemědělských zvířat až po dámský pohlavní orgán. Ta nejprve situaci "řešila" pláčem a výčitkami a poté zvolila značně podobný slovník, člověk je tvor učenlivý a nic s tím nenaděláme:-) Zavolal jsem na 156 a zavřel okno, doufaje, že ti dva přežijí alespoň do příjezdu ozbrojené hlídky. Proč se to děje a jak se dají tyto situace řešit?Paradoxní je, že do vztahu nás nikdo a nic nenutí a už vůbec ne v dnešní době, nelze se tedy vymlouvat na špatný výběr partnera rodiči, atd. (Někdy to ovšem může být opačný problém, jak si například vzdychla Slovenka ve vtipu "som naozaj rada, že mi mojho manžela vyberali rodičia. Pri predstave, že som si takého kokota našla sama, by ma jeblo" :-) ) Jsme s druhým člověkem dobrovolně a vybrali jsme si ho v drtivé většině případů také dobrovolně. Proč? Prakticky vždy nás totiž seznámila tzv. "karma", tedy naprosto dokonalý systém příčin a následků. Přeložím:-)


Karma je něco, před čím se nedá utéci, zcela geniální, i když neříkám, že vždy zcela dokonalý mechanismus, jenž zajišťuje, aby počet položek "má dáti" a "dal", případně "má dostat" (přes hubu):-) a "dostal" byl vždycky v rovnováze. Když hodíte na klidnou hladinu vody kámen, vždy se utvoří kola, která se šíří do stran, to je fyzikální zákon. Stejně tak, cokoli v životě uděláte, vyvolá někde nějakou odezvu. To je také zákon, jenom jeho dopady nejsou vždycky tak jasně vidět, jako zmíněné vlny na vodní hladině. Ale dopadnou na nás vždy a vyhnout se jim nelze. Lze je pouze zpracovat, pochopit a pak škemrat za opuštění. Stejně jako jsme zamlada škemrali u rodičů, když jsme něco provedli a oni nám zakázali oblíbený film v televizi, což bylo samozřejmě naprosto fatální - internet v té době nebyl a další pěkný film hráli tak možná někdy za půl roku:-)


Takže máme vztah s někým, kdo nám nevyhovuje, řve na nás, terorizuje nás, případně chodí za jiným / jinou a přesto jsme oba spolu, proboha proč? Není to vůbec složité - protože "máme s dotyčným nějakou karmu" a poměrně dokonalý "nebeský řád" nás nutí si jí vyřešit. Nedokonalým způsobem, tedy vztahem. Což znamená, že když se od tyrana logicky rozhodneme odejít, jakýsi vnitřní hlas nám striktně řekne "tak na to zapomeň, zůstaneš, kde jsi". Vy trpíte a nevíte proč. Řada lidí stráví v nevyhovujícím vztahu celý život a příliš jej nezlepší ani vnoučata. Což je škoda, protože ztratili neskutečné množství životní energie hádkami, namísto aby si dělali vzájemně radost a svůj život naplnili něčím skutečně smysluplným.


Co s tím? Jak s oblibou říkával jistý socialistický premiér neblahé paměti, "možnosti tu jsou":-) Především pokud čtete tyto stránky, existuje určitá šance, že vás alespoň trochu zajímá "duchovno". Což je ovšem dobře, protože je to často nejspolehlivější cesta, jak něco udělat nejenom se sebou, ale zároveň i s někým, kdo těmto věcem vůbec nakloněný není. Jestli vás to utěší, často právě stačí, když je k nim vstřícný alespoň jeden z dvojice, pak už se dá udělat řada postupů se zajímavými výsledky. Je ovšem dobré, když je alespoň jeden z partnerů vyzrálý a to nejenom duchovně, ale také lidsky a sociálně. Což bývá v případě potíží ve vztahu často nedostatkové zboží, alespoň z jedné strany. Ale rozhodně se nejedná o pravidlo!


Jak začít? Ideální je pochopit, proč se nám dějí věci, které nejsou vůbec příjemné. Je nutné vědět jednu věc - obvykle nestačí, když nám důvod někdo řekne, měli bychom všemu porozumět na základě vlastního, autentického prožitku, zjistit, jaké vzpomínky se nám s dotyčným pojí a co v nás vlastně vyvolávají. Je to lepší a nedojde pak k situaci, kterou popisuje známý vtip.
Týraný manžel navštíví psychologa a ten mu dá soubor rad, jak bude ode dneška jednat s partnerkou. Takže pán přiběhne radostně domů a vychrlí na manželku seznam požadavků, zakončený slovy: "a hádej, kdo mě po večeři vykoupe a učeše?". Manželka se na něj chladně podívá a říká "no, zřejmě někdo z pohřební služby" :-)


Proč? Protože dotyčný nezměnil své podvědomé vyzařování a to je ve vztahu klíčová věc. Když to změnit jednoduše nejde, protože ne každý je těchto "vzpomínek" schopen, pak se používají metody jiné, ale já osobně svým klientům i tak naznačuji, jak se k sobě chovali v minulosti a co pro ně jejich dřívější chování znamená nyní.


Rozdělil bych tedy možnosti "léčení vztahu" na dva základní případy. V tom tzv. "ideálním" umí dotyčný / dotyčná prožít příčinu. Sám tak podvědomě pochopí, že se mu věci nedějí bezdůvodně a je rázem otevřenější následným "korekcím". Ty mohou mít řadu podob a volím je vždy tak, aby byly pro mého klienta vhodné a stravitelné. Člověk, který relaxovat neumí a nevidí skryté věci (těchto lidí je ale výrazná menšina), to má trochu složitější v tom, že není úplně snadné ho přesvědčit o existenci právě těchto záležitostí. Ale ani to nevadí, pokud má k sobě alespoň trochu zodpovědný přístup a přeje si své potíže vyřešit. Nějaké drobné léčitelské schopnosti přeci jenom nabídnout mohu:-) Neříkám ovšem, že fungují univerzálně na každého. Občas ale ke mně odmítne přijít někdo, komu nemohu dopředu zodpovědně říci, co s ním přesně budu dělat. Protože já to v předstihu nevím, vše je vždy individuální a každý jsme zcela jedinečná osobnost, to je na životě krásné:-)


Jestliže se rozhodnete své partnerské, ale i jiné potíže řešit nejprve sami, potom je určitě velmi vhodné permanentně a s emocemi prosit za odpuštění té negativní karmy, která nám způsobuje to, co se nám nelíbí. Věřte mi, že to je skutečně velmi účinné, i když se výsledky nemusí nutně projevit okamžitě. Ale jak už jsem psal v úvodu, energie se nikdy neztrácí, co vyzáříme, vždycky někde udělá nějakou práci a něco se změní. To je tak jisté, jako známý fakt, že voda nikdy neteče do kopce:-) (I když naši východní sousedé údajně mají i takové místo, kde do kopce teče nejenom voda, ale i couvá odbržděný autobus:-) Ovšem předpokládám, že vztahy se tam zázračně a samy od sebe nezlepšují:-). )


Pokud se rozhodnete prosit za odpuštění karmy, díky které se ve vztahu necítíte tak, jak byste si přáli, potom doporučuji si to maličko usnadnit: v sekci Astrologie si otevřete Denní kalendář Ascendentů (nebo si stáhněte můj, či jiný astroprogram) a zkuste zvolit čas Asc. v Beranu, nebo ve Vodnáři. Nevím proč přesně, ale tyto dva Ascendenty zmíněné záležitosti vždy urychlují, zřejmě se nějakým způsobem dostane vaše prosba účinněji tam, kam má. Nikdy jste nic takového nedělali a nevíte, jak na to? Nehledejte na věcech složitosti a trochu improvizujte:-) Třeba takto: "prosím o rozpuštění veškerého vlivu negativní karmy, která mi způsobuje potíže ve vztahu s xxxxx". Zkoušejte to pravidelně cca dva týdny a pozorujte, jestli se doma začne něco měnit. Myslím, že budete velmi překvapeni, jak snadno lze docílit zajímavých výsledků i ve velmi komplikovaných vztazích.:-)


Co tedy vlastně chtěl autor sdělit tímto textem? Když někoho potkáte a přeskočí mezi vámi jiskra na první pohled, nemusí se vždy jednat o lásku. Může jít právě o nutnost řešení karmy. Jak se to dá poznat? Často velmi jednoduše:-) Partnerský horoskop prakticky vždy ukazuje, jaká je skutečná perspektiva vztahu. A to jak ten základní, tak i progresivní. Jsou li aspekty dynamické, potom můžeme předpokládat potíže a tedy jde spíše o karmu a naopak - hezké vazby mezi Nebeskými Světly a osobními planetami ukazují na lásku. Například. V prvním případě pak platí název tohoto článku - je dobré "pořešit" karmu, ale není nutné být spolu...