Jak na kuří oka?

Autor: Zbyněk Slába <Zbynek.slaba(at)email.cz>, Téma: Zajímavosti, Vydáno dne: 03. 02. 2014

Spolehlivý, rychlý a levný návod, jak se zbavit tohoto problému

Kuří oka dovedou potrápit. Ta menší odstraní speciální náplast, větší pak pedikérka. Ovšem někdy je kuří oko úporné, s hlubokými kořeny a pak máte co? Smůlu. Náplast nezabírá, na pedikúře křičíte bolestí a nakonec vás vystresovaná majitelka salónu vyhodí bez placení, ale s přetrvávajícím problémem. Trpěl jsem také, ale to se změnilo. Jak? Použitím primitivních přírodních prostředků.Zmíněné kožní útvary jsem měl dlouhé roky, jeden byl zespodu na kloubu malíčku levé nohy a druhý na palci té samé končetiny. Oba byly vysoce bolestivá a chůze s nimi představovala značné utrpení. Snažil jsem se zbavovat tvrdé kůže pemzou, ale s malými úspěchy a pedikůra nebyla z důvodu bolestivosti použitelná. Jednou trochu zabral propolis a umožnil mi výrazně zmírnit bolest, ovšem oka neodstranil. Pak jsem navštívil čínského lékaře Du Fu Kuna na pražském Chodově a ten se radostně zašklebil, že "tochle můšeme toprše léčyt":-) Vytáhl jakousi bílou pastu, vytlačil jí na náplast, kde okamžitě ztuhla v diamant, oznámil mi, že "bude mošná trochu bolestifé" a silou hydraulického lisu přitiskl pastu na kuří oko. Doktor byl bojovník, já do té doby ne, ale rázem jsem se jím stal. Když dozněl bolestivý řev, lékař otevřel dveře čekárny a zděšené pacienty uklidnil slovy "bude toprý, pán trochu moc pršecytlyfělá, ale on pršešýt":-) Dva týdny jsem pak každý večer poctivě louhoval nohy v horké vodě a kuří oka opravdu odpadla prakticky sama. Ta úleva, když jsem mohl zase normálně chodit, se nedá popsat. A vztek, když jsem je měl do měsíce zpátky, už vůbec ne:-)


Můj problém vyřešila s mávnutím ruky až moje kamarádka, rovněž čínská lékařka, jejíž kontakt najdete v sekci "Odkazy". Do týdne bylo po kuřích okách, levně, bezbolestně a navždy. Jak na to? Jednoduše.Kupte si obyčejný vinný ocet a dvě cibule. Cibuli nakrájejte na hrubší plátky, vložte do misky, zalijte octem a přikryjte, třeba alobalem. Nechte alespoň den a půl louhovat. Večer vyndejte plátek cibule, otřete ubrouskem od octa, ořízněte na vhodnou velikost a přilepte na kuří oko náplastí bez polštářku. Ráno bude mrtvá kůže vystupovat zřetelně ven. Zahoďte náplast, namočte nohu a mokrou pemzou lehce obrušte kůži i s okem. Dělejte to tak pět dní každý večer, cibule vám spolehlivě vyjde. Už druhý den bude bolest při tlaku výrazně menší. Páté ráno si udělejte hodinu času, vezměte kbelík, natočte horkou vodu, nasypte do ní kuchyňskou sůl a naložte nohy. Občas přidávejte tak teplou vodu, jak jí jenom snesete. Ženy, pozor - nedoporučuji provádět při počátku cyklu, obvykle se krvácení značně zvýší, díky krvi, proudící intenzivněji v nohách. (V těhotenství nedělat raději vůbec!) Po hodině koupání obrušte mokrou pemzou mrtvou kůži i s kuřím okem - už bude bez bolesti a obvykle mívá formu hluboké jamky. V případě potřeby opakujte celý postup po dvou týdnech ještě jednou, ale i na moje, velmi úporná kuří oka, stačil jeden pětidenní cyklus, popsaný výše.


Tato metoda je vhodná i pro urychlení pedikůry, stačí pouze večer přilepit cibuli, předem naloženou v octě alespoň dva dny, na ztvrdlou kůži a ráno pak po zhruba hodinové horké koupeli nohy ošetřit pemzou. Kuří oka, tvrdá kůže a vbočené palce - tzv. haluxy, to vše patří často k sobě a obvykle je dědíme po jednom z rodičů, či prarodičů. S kůží a kuřími oky je to snadné, s haluxy těžší, ale o tom zase až někdy příště.