Oranžové stránky miliónové:-)

Autor: Zbyněk Slába <Zbynek.slaba(at)email.cz>, Téma: Zajímavosti, Vydáno dne: 03. 01. 2014

Bilance dvanácti let existence Oranžovek a poděkování všem věrným, i nevěrným čtenářům:-)

Včera večer, tedy 2.1.2014, přivítalo počítadlo těchto stránek milióntého návštěvníka. Stalo se tak po dvanácti letech mé práce na internetu a upřímně mě to potěšilo:-) Nepatřím totiž tak úplně k hrdinným disidentům, kteří psali svá díla především do šuplíku s tím, že si je snad jednou někdo přečte.Někdy v roce 1999 jsem objevil kouzlo Reiki a chvíli poté začalo i mé seznamování s tajemnými hlubinami celosvětové počítačové sítě, která mě okamžitě začala fascinovat. Sociální projekty typu FB a také sofistikované vyhledávače, jako jsou Google, Seznam a další, v té době prakticky neexistovaly a jejich stamiliardový byznys byl surově řečeno v plenkách. K dispozici však byla možnost zřídit si bezplatně vlastní internetovou prezentaci a já jsem si s touto možností začal lehce pohrávat. V té době tvořil web kde kdo a mým cílem bylo trochu se odlišit tím, že poodhalím široké veřejnosti trochu z věcí, které mě zajímaly, tedy z astrologie a alternativního léčení. Po celou tu dobu jsem hledal optimální vzhled i provozuschopnost a když se mi podařilo vytvořit jakž takž fungující projekt, zvítězil nade mnou můj dosavadní poskytovatel služeb a "konečně" protlačil do mého díla ohavnou, komerční reklamu, která s mým tématem navíc vůbec nesouvisela. To mi způsobilo stav "lehkého duševního nepohodlí", já jsem si ještě ten večer zaplatil profesionální webhosting u Active24 a také se mi podařilo koupit moji současnou doménu. O dva roky později jsem pak narazil na zajímavý redakční systém, napsaný v PHP a k doméně jsem si tak objednal ještě dvě databáze, které jsem postupně naplnil Oranžovkami i Gammou mého kamaráda Jardy Pecky (link je vlevo na spodku hlavní nabídky). Svým čtenářům jsem tak mohl předložit svůj oranžový výtvor v podobě, v jaké ho znáte dnes.


Po celou dobu zmíněných dvanácti let, jsem snažil dávat na tyto stránky vše, co mě nějakým způsobem oslovilo, pomohlo, nebo by mohlo pomoci druhým. Asi nejsložitějším projektem byla astrologie, ta mi zabrala opravdu hodně času a práce na ní dosud není ukončena, protože člověk se pořád učí:-) V plánu jsou další zajímavosti, na které se můžete těšit, v současné době pracuji například na malé škole Tarotu, atd. Časem bych rád rozšířil nabídku svých kursů také o Shamballu, ale zatím se s ní stále seznamuji a snažím se vše dělat maximálně zodpovědně. Oranžové stránky jsou jedním z mých koníčků a zabraly mi stovky hodin práce, nicméně byla to, je a bude práce tvořivá, která mě moc baví. Kvalitou nedosahuji například projektu www.najdise.cz, kterého si vážím z jednoduchého důvodu - je to rovněž dílo jednoho programátora, žádného profesionálního týmu. Tvůrce tohoto webu se mnou zpočátku často konzultoval astrologické záležitosti a já jsem mu v době rozjezdu jeho stránek poskytoval všechny potřebné informace, jak nejlépe jsem dovedl. Žít se má naplno a já tímto způsobem přistupuji ke všemu, co souvisí nejenom s mým internetovým projektem. Namísto bezduchého klikání a snadného získávání počítačově zpracovaných informací se vás vždycky snažím něco naučit. Není to pro každého, já vím, ale ti správní zájemci si sem cestu vždycky najdou.


Když se ohlédnu zpět do roku 2001, kdy jsem se začal věnovat práci na svých stránkách vážněji, jsem za tu inspiraci moc rád. Poznal jsem řadu úžasných lidí, kterým jsem mohl pomoci na jejich cestě k duchovnímu růstu a kteří samozřejmě neskutečně pomohli mě. Z tohoto hlediska splnily Oranžové stránky mé očekávání na tisíc procent (matematici nechť prominou):-) Procestoval jsem naší krásnou zemi a školil a léčil v řadě měst, kam jsem byl pozván. Mám uložené hezké maily od mých studentů i klientů. Chtěl bych tímto poděkovat všem, které jsem měl tu čest poznat osobně i virtuálně. Lidem z nejrůznějších společenských vrstev a skupin. Zájemcům o iniciace do Reiki, o Alfu i astrologii, o léčení, lidem na složitých životních rozcestích, kteří mi dali tu důvěru a obrátili se na mě. Děkuji všem z vás, kteří se sem vrací, kteří mi píší své dojmy a zážitky, děkuji všem, se kterými jsem zažil věci, které bych bez vytvoření této prezentace nikdy nepoznal. Děkuji také svému mistrovi Reiki, Láďovi Patákovi, který mi otevřel fascinující svět energií a přírodního léčení. Byly to krásné roky, plné inspirace a objevování a já doufám, že v budoucnosti to nebude jiné. Vážení čtenáři, přátelé, klienti, alfisti, reikisti, astrologové, horolezci, fotografové, léčitelé a další, všem vám tímto vyjadřuji svoji vděčnost! A těším se na další spolupráci a inspiraci!