Zajímavý měsíční nov prvního ledna 2014

Autor: Zbyněk Slába <Zbynek.slaba(at)email.cz>, Téma: Astrologie, Vydáno dne: 18. 12. 2013

Nejenom o tom, proč byste měli být o tomto Silvestru opatrní s alkoholem

Nedávno u mě byla na léčení paní, která se s archanděly seznámila poprvé. Na závěr jí doporučili další pokračování a zdůraznili, že by mělo být až po tomto úplňku. Slovíčko "tomto" mě zaujalo a tak jsem si otevřel program Astrolog 5.20 a nestačil jsem se divit. Úplněk sám o sobě mi až tak "drastický" nepřišel, naopak, ale nastávající nov je opravdu hodně zajímavý a zaslouží si trochu naší pozornosti. Raději snad trochu více:-)

Pro nezasvěcené: červené a modré čáry jsou aspekty negativní, ta jediná světle zelená je pozitivní trigon, ale jedná se o trigon Neptunu se Severním uzlem a to se nepočítá:-) Proč? Protože severní uzel není planeta, ale pouze průsečík dráhy Měsíce a zemské ekliptiky. Slunce, Měsíc, Pluto, Jupiter, Merkur, Uran a Mars se ale počítají a dají o sobě vědět. Co se bude na nebi dít 1.1.2014 ve 12:13 našeho zimního času- Slunce s Měsícem vstoupí z hlediska Země do konjunkce a s nimi se jí zúčastní také Pluto a Merkur. Tato opozice je negativně aspektována Jupiterem, v opozici vůči všem čtyřem planetám a dále pak také kvadraturami Uranu a Marsu, které jsou proti sobě v opozici - tedy jedná se o tzv. T - kvadraturu. Snad nejprve o tom, co se bude dít ve vás, pokud se na Silvestra pořádně napijete. Alkohol sám o sobě játrům neškodí a mozku dokonce pomáhá:-) Jak? Zabíjí mozkové buňky a dle přírodního výběru lze předpokládat, že nejprve "postará" hlavně o ty nejslabší, takže pití alkoholu paradoxně zlepšuje naší inteligenci, to je ostatně na alkoholicích vidět na první pohled:-) A nyní dost humoru: pokud pijete tak, že se dostanete do stavu, lidově popsaného jako kocovina, pak byste měli vědět jednu důležitou věc: kocovinu nezpůsobuje přímo alkohol, ale podstatně horší a jedovatější látka, acetaldehyd. Ta vzniká vždy při konzumaci alkoholu, v souvislosti s jeho odbouráváním a pokud je její množství větší, než malé, pak pociťujete klasické příznaky zmíněné kocoviny, tedy bolesti hlavy, žaludku, zvracení, únavu, malátnost, depresi, poruchy koncentrace atd. Zatímco alkohol škodí zejména mozkovým a obecně nervovým buňkám, acetaldehyd je přesně to, co nám ničí drahocenná játra (a nejenom ta). Proč mluvím o játrech? Protože Jupiter, planeta, která za játra "odpovídá", leží v opozici proti novu s Plutem a Merkurem. Merkur, čistě mimochodem, ovládá centrální nervovou soustavu a motoriku. Závěr? Pokud to na Silvestra přeženete s alkoholem, nedostanete se z toho na Nový rok vůbec snadno. A jestliže máte nějakou skrytou nemoc, či vadu jater, nebo ledvin, 1.1.2014 máte velikou šanci na ni přijít, ale rozhodně ne příjemným způsobem. To je však pouze zdravotní dopad, tím ale působení popsaného novu nekončí. Co nám přinese v širším spektru?


Je důležité vědět jednu věc - měsíční nov a úplněk nastaví energii vždy do dalšího úplňku a dalšího novu. Tedy co se děje při novu, ovlivní nás až do následujícího úplňku a stejně tak to, co energeticky vyjádří úplněk, přenastaví až příští nov. Proč je však zajímavý nov 1.1.2014? Ze dvou důvodů. Jednak nastaví energie na celý rok 2014, protože se odehrává prvního ledna a za druhé - tento den se narodí spousta dětí, které se po dosažení dospělosti mohou stát zajímavým bezpečnostním rizikem pro celou planetu, pokud dosáhnou odpovídajícího politického postavení (viz můj dřívější článek o Nostradamovi, o kterém se mnou v roce 2011 dokonce natočil rozhovor Český Rozhlas, tedy byl jsem jedním ze čtyřech dotázaných). Popsat vliv celého tohoto novu není vůbec jednoduché, ale jak by mohla vypadat duševní výbava člověka, který se při něm narodí? Bude to především fanatický vlastenec, kterého však bude velmi snadné indoktrinovat, v podstatě jakoukoli ideologií. V menším "vydání" může jít o úspěšného teroristu, ve větším pak o bezohledného diktátora, jehož bude jakákoli zmínka o morálce, či nedejbože o náboženství, bytostně dráždit. Nebo naopak - náboženství se mu může stát vším. (Jupiter proti Plutu, novu a Merkuru). Budou to lidé málo citliví, zato však ochotní ke všemu, co bude z hlediska jejich víry správné. Mohou to být vlivní manipulanti, tzv. "šedé eminence", viz třeba francouzský kardinál Richelieu, ale v ještě horší podobě. (V době slavného francouzského kardinála politici mysleli především na svoji zemi, dnes myslí zejména na sebe.) Atd. Důležitá poznámka na závěr - tito lidé mohou mít řadu zdravotních problémů a ta je může dále motivovat k "velikým" činům, podobně jako chatrné zdraví hnalo kupředu Hitlera a zároveň snižovalo jeho schopnost logického úsudku. Naštěstí.


Horoskop na obrázku však ukazuje astronomickou a tedy i astrologickou situaci pro naši zemi, tedy Českou republiku. Kde je zmíněný nov, doplněná Plutem a Merkurem? V domu desátém, na jeho hrotu. Kde je protilehlý Jupiter? V domu čtvrtém, na jeho hrotu. Co to znamená pro náš stát na příští rok? Paradoxní prohloubení ekonomické krize, na bázi zvyšování tlaku na výdělek a snižování nákladů za každou cenu, hlavně však za cenu dalšího úpadku tradičních hodnot, rodiny, lásky, kořenů duše, pocitu domova atd. Ženskost a mateřství budou považovány za nedůležité, preferovat se bude zisk, mamon a kariéra. Dále pak osobní moc jednotlivce před blahem národa. Vzroste pocit vykořeněnosti a v rámci snahy o zajištění rodiny budou nejspíš muži cestovat za prací do ciziny, nebo na větší vzdálenosti a to na úkor citového naplnění svých rodin. Sníží se ochota firem zaměstnávat nové lidi. Zvýší se zisk bohatých a sníží příjem chudých, to může vést k sociálnímu napětí. Co by nám z této situace pomohlo? Naznačuje to slabý trigon Saturnu - orientovat se především na tradiční, osvědčené hodnoty, lásku, rodinu, spolehlivost, věrnost, tradici, pravidla. Ustát tuto zkoušku. Vzhledem k převládající energii novu je však velmi nepravděpodobné, že by to většina lidí dělala. Bůh nám pomáhej, pokud budeme ochotni mu vůbec naslouchat.


Jednu naději nám však zmíněný aspekt dává, i když můj následující popis rozhodně nebude nijak esotericky pozitivní:-) Ve čtyřicátých letech minulého století zde brutálně vládl jeden výrazný nepřítel českého národa, zastupující říšský protektor, obergruppenführer SS Reinhard Heydrich. Byl to vysoce inteligentní muž, hlavní architekt holocaustu, ale jednu věc přeci jenom hrubě podcenil. Přestože nacisté obdivovali hermetiku a magii a byli v tom velmi dobří, Heydrich si neuvědomil, jak obrovskou magickou moc mají nejdůležitější symboly české státnosti, korunovační klenoty a pohrdavě si je vyzkoušel poté, co mu je hrůzou roztřesený prezident Emil Hácha ukázal v klenotnici Pražského Hradu. Jak tento esesák dopadl, všichni víme. Na Pražském Hradě nyní pobývá ve vysoké ústavní funkci další otevřený nepřítel tohoto národa, tunelář stovek miliard korun (banky v devadesátých letech), vrah (plán vraždy novinářky Sabiny Slonkové), notorický alkoholik, morální i lidská troska, autor vlády nekompetentních buranů a proruský agent, mstivý Miloš Zeman. Muž, který se nestydí po noci, strávené divokou pitkou na ruské ambasádě, prošpikované agenty KGB, potácet s nepřítomným pohledem nad slavnostně vystavenými korunovačními klenoty a navíc je při tom ještě málem pozvracet v přímém televizním přenosu. Prezident, který jako první poruší tradici a na Nový rok odmítá pronést obvyklý projev. Spekuluje se, že přednesu nebude díky Silvestru schopný a vzhledem k jeho absenci jakékoli sebekontroly, nemám nejmenší důvod tomu nevěřit. Třeba nám výše popsaný aspekt konečně vyřeší toto nesmírné bezpečnostní riziko pro naši zemi tak, že dotyčný definitivně podlehne svému největšímu démonu, alkoholu a ztratí tak schopnost vykonávat svůj úřad. Avšak vzhledem k jeho dalším, podpůrným aspektům, si to bohužel nemyslím, i když naděje umírá poslední. Rozdíl mezi výše zmíněným esesákem a současným prezidentem tohoto státu je ale v jedné podstatné věci - Heydrich věřil v německou Říši a pracoval především pro ni, Zeman je pouhým narcisem a dělá vše jenom pro osobní moc a své zlodějské přítelíčky. Všemi nenáviděný protektorátní prezident Emil Hácha byl ve skutečnosti opravdový státník a čestný muž, který se pro svůj těžce zkoušený národ doslova utrápil, aniž by mohl svůj osud jakkoli ovlivnit. Současný prezident například dopouští neustálé odlévání miliard korun do kapes spřátelených mafiánů a komu budou tyto peníze chybět nejvíce? Maminkám na mateřské, dětem, důchodcům, invalidům a všem dalším, značně zranitelným skupinám českého národa. Chová se takto státník? Odpovězte si sami...


Vážení čtenáři Oranžových stránek, přeji vám úspěšné zvládnutí všech zkoušek a nástrah roku 2014 !