V tomto článku se však nebudeme zabývat specializovanými kurzy, případné odkazy naleznete na internetu. Budeme se věnovat vlastnímu praktickému způsobu testování vhodnosti potravin. Ještě než přejdeme k samotnému testu, dovolím si zde napsat jedno malé, ale důležité upozornění - pokud se rozhodnete navštívit kineziologa, buďte při jeho volbě velmi opatrní. Kineziologie dokáže doslova zázraky, odblokovává hluboké mentální příčiny chorob i nevhodného jednání, ale někteří kineziologové dokážou svých schopností šikovně zneužívat tím, že vám do podvědomí naprogramují potřebu dalších návštěv. Vy pak opakovaně docházíte na sezení a neustále máte potřebu platit za nové a nové odblokovávání. Dobrý kineziolog vám odblokuje problém během jedné až třech návštěv a dále již jeho služby nebudete potřebovat. Tolik na úvod a nyní přejděme k vlastní metodě, která se nazývá kroužkový test a kterou můžete praktikovat bez předchozího absolvování seminářů.
Důležitým předpokladem úspěšnosti provední testu je volba vhodného partnera. Říkám to s humorem sobě vlastním a neznamená to, že by jste se v případě neúspěšně prováděných pokusů museli rozvádět:-)). Kroužkový test spočívá ve vzájemném roztahování kroužku tvořeného z ukazováčku a palce. Jste li vzpěrač, slabá žena vám kroužek prostě neroztáhne a to i v případě, že budete testovat látku vysloveně negativní. Test je založený na svalové odpovědi ukazováčku a palce, které dotazovaný drží proti sobě veškerou silou, kterou je schopen vyvinout.
Vlastní provedení testu je následující: Osoba, která chce testovat potravinu spojí palec a ukazováček do kroužku a tiskne oba prsty proti sobě co možná nejpevněji. V druhé ruce drží potravinu, nebo jiný předmět otázky. Druhý člověk uchopí každou rukou pomocí palce a ukazováčku oba prsty testované osobě tak, aby je mohl pohodlně roztáhnout od sebe. Testovaná osoba nyní myslí na předmět svého dotazu, který drží v ruce a ptá se v duchu, jestli je pro ní dobrý. Testující se pokusí testovanému roztáhnout prsty od sebe a všimne si, jaké síly k tomu bylo zapotřebí. Čím větší sílu musel vyvinout, tím je odpověď pozitivnější a naopak. Získání správné odpovědi vyžaduje určitou zkušenost, ale již po několika minutách budete účinností této metody příjemně překvapeni. Zkuste vytestovat dvě protichůdné potraviny, nebo předměty. Dobrý kontrast vykazuje jablko a majonéza, případně jablko a cigarety. Pozor v případě cukrovky - na jablko bude reakce většinou vzhledem k vyššímu obsahu cukru odmítavá.
Rozšířené možnosti testu a obměny mohou být následující: Testující osoba roztahuje testovanému prsty a přitom sama v duchu klade otázku, na kterou dostane odpověď stejně, jako když se dotazuje testovaný. Funguje to velmi dobře a můžete vyzkoušet následující věc: Do papírového sáčku vložte cigarety a proveďte na druhém test s otázkou, jestli jsou pro něj vhodné. Pak do sáčku vložte jablko a opakujte celý postup. Uvidíte, že bude svalová reakce dotyčného v obou případech odlišná, přestože nemá vlastně ani tušení, na co se ho testující dotazuje.
Etika je v případě i takto jednoduchého testu nezbytná. Zásadně nebudeme zjišťovat důvěrné záležitosti, týkající se třetích osob, nebo testovaného. Nebudeme ani zjišťovat čísla do Sportky, či tipovat vítěze fotbalové ligy. To vše nám nepřísluší a výsledky by stejně nebyly relevantní. Používejte testování výhradně za účelem pomoci sobě i druhým a bude vše v pořádku. Jak už jsem naznačoval výše, účinností metody budete příjemně překvapeni.